Yaşam

Artık Ebeveyn Olduğunuzu Gösteren 20 İşaret

Ebeveynlik!  Hayat boyu süren büyük bir değişiklik. Çocuklarınız olmadan önce büyük ihtimalle uyumaktan ve televizyon izlemekten hoşlanıyordunuz ama şimdi her şey farklı. İşte artık ebeveyn olduğunuzu gösteren 20 işaret (özellikle küçük çocukları olan bir ebeveyn)

  1. Bu kadar geç kaldığımıza inanamıyorum.(saat 10:00! Tamam, saat 9:00. Eskiden akşamın yeni başladığı saatler artık çok geç gelir)        
  2. Eğer cüzdanınızdan, alışveriş çantanızdan ve ceplerinizden sık sık kraker kırıntıları ve lego parçaları çıkıyorsa.

3. Postayı almak, çöpleri çıkarmak, gibi günlük rutin aktiviteleri yapmak için can atıyor ve heyecanlanıyorsan.Çünkü bu yalnız zaman demek!

4. Son bir saat içinde kaka ya da çiş hakkında bir konuşma yaptıysan. Büyük ihtimal son bir saat içinde kakayla ya da çiş ile ilgili üç konuşma yaptın.

5. Markete gitmek küçük bir tatil gibi geliyor.

6. Yalnız alışveriş merkezine gitmek küçük bir tatil gibi geliyor.

7. Kendi başına her yere gitmek artık küçük bir tatil gibi geliyor. Çocuksuz hafta sonu diye bir şey duydum hakkında fikri olan?

8. Saat 8:00’den önce uyandın ve daha kimse uyanmadı! Bu ancak bir masalda olabilir. Odada tek boynuzlu uçan at var mı diye bakarsın.

9. Akşam yemeğinin genel akışında birinin senin tabağından yemek alması, birinin aynı anda yemekten şikayet etmesi ve küçük olanın bezelyeleri köpeğe atıyor olması artık bir rutindir.

10. Eğer tüm çocuklarla markete gitmek zorunda kalıyorsan kendini bedava bir şeyler dağıtan birileri olması için dua ederken bulursun.

11. Her gece çok geç yatıyorsun ve her sabah bunu bir daha yapmayacağımı söylüyorsun. Ve en çok içtiğin şey kahve.

12. Kendini çocukların en sevdiği televizyon programlarını, hatta nefret ettiğin programların şarkılarını mırıldanırken bulursun.

13. Çamaşırları asla tamamen yıkamayabilirsin. O çamaşır sepeti asla boşalmaz.

14. En büyük boy yatağın bile olsa çocukların ayakları suratında uyanırsın.

15. Okul, kreş, spor  gibi şeyler için attığın imzalar şimdiye kadar attığın tüm imzalardan fazla.

16. Eviniz sessiz olduğunda (ve çocuklarınız evdeyse), bir şeylerin yanlış gittiğine eminsiniz.

17. Sadece kendine birkaç dakika ayırabilesin diye saatlerce saklambaç oynarsın ya da paylaşmak zorunda kalmadan bir kurabiyeyi bitirmek için bile olabilir.

18. Eşyalarınızı ve duvarlarınız temizlemek için zaman harcamaya başlarsın ve çocuksuz olduğun dönemde hiç böyle bir şey yapmazdın.

19. Bebeğin sana en rahatsız gelen pozisyonda uyuduysa çişin gelse bile o pozisyonu bozmazsın. Bir bebeği uyandırmaya cesaret edemezsin.

20. Kapı zilinin üzerinde, bebeğin uyuduğunu söyleyen bir tabela var.Çocuğunuz beş yaşında, ama siz onu orada tutuyorsunuz.

 

 

 

Yazı;

http://www.wadingthroughmotherhood.com/2015/09/20-signs-youre-parent.html?m=1

 

Görsel; www.pinterest.com

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?Siz de yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

genografi

Yalnız değilsiniz

  • grapolnot kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Patrickcak kullanıcısının profil fotoğrafı
  • VolumePills kullanıcısının profil fotoğrafı

Gruplara katılın

GİRİŞ YAP KATIL
Editör'ün Seçimi