Emzik Uyku Arkadaşı

Bebeğim Ağzından Her Emzik Düştüğünde Uyanıyor, Ne Yapmalıyım ?

 

emzik

6 aydan büyük bebekler için şu yöntemleri deneyebilirsiniz:

Yatağına en az 4-5 tane emzik koyun ki gece aradığında kolayca bulabilsin. Emzikler gece karanlıkta parlayan cinsten olsun ya da karanlıkta seçilebilecek renklerde olsun. Oda, karanlık olsun ama emzikleri bulamayacağı kadar zifiri karanlık olmasın. Gündüz yatakta emziği alıp ağza koyma oyunu oynayın. ”Emzik nerede, nerede?” diyerek kaybolmuş gibi yapın. Sonra gösterin, alıp ağızlarına kendi kendine koyması için teşvik edin. Hatta kendiniz arayıp bulup ağzınıza koyun. Kendisi almıyorlarsa, eline verin. Önce ağzına sokmayı öğrensin. Bir süre sonra; gece de emzik düşünce emziği ağzına değil eline verin ve emzik elinde ağzına koy deyin. Buna alışınca, gece emzik için uyandığında sadece parmağınızla emziğin yerini gösterin. Bak emzik orada hadi al ağzına koy deyin. Tüm bunları, gündüz yapabildiğine emin olduktan sonra gece yapın.

İlk başta hoşuna gitmeyecektir, pes etmeyin, unutmayın onlara aynı zamanda sorunlarını kendi kendine çözme kapasitesi kazandırıyorsunuz.

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?Yorumlar

 1. filiz eskici

  40 günlük bebeğime emzik vermemek için çok direndim bana sanki emziği emdikçe aç bir bebeğim var ve ben onu doyuramıyorum ve sürekli emzirmeliyim gibi geliyordu ki haala da öyle 🙁

 2. Duygu

  Emzik vermemek için direnmeyin. Sadece uykuya dalması sırasında emzik vermeniz yeterli.Doymak için değil, güven duygusu için emiyor emziği, birşeye ihtiyacı oluyor uykuya geçerken. Memeye yapışık uyumasındansa emziğe yapışık uyusun.

 3. kübra yaşar

  benim bebeğim 5 aylık başlarda emzik almıştı,fakat 2.5 aylıkken tamamen bıraktı almadı tekrar nasıl alıştırabilirim???

 4. Seda Akçal Öztaner

  Emzik hakkında grubuna da yazdım ama yardıma ihtiyacım var. Emziği diliyle iten 7 aylık kızım auyku öncesinde memeden uzaklaştırmak için emzik alıştırmak istiyorum. aksi halde bebeğim uyanıkken de, uyuturken de sürekli emiyor. Ne yapmalıyım?

 5. rabia şenkeman

  benim oğlum 5 bucuk aylık ve emzik olmadan uyumuyor uykuya dalarken ağzında emzik olmak zorunda bunu nasıl bıraktırabılırım ?

 6. Görkem Fatma Gökoğlu

  Merhaba benim kızım 3 aylık uyacağı zaman emziği sürekli atıp geri ıstiyor ve 1 saat sonunda neredeyse 30 defa veriyorum ve uykuya dalıyor ne yapmam gerek hiç vermeden mi uyuşun

Siz de yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

genografi

Yalnız değilsiniz

 • eseset kullanıcısının profil fotoğrafı
 • Yiwu LiShi Import&Export Co.,Ltd is a professional supplier dedicated in producing various decorative artificial plants, such as green wall panel, artificial grass mat, sucullent, wreath, and metal furnitures. Our products sell well in more than one hundred countries and regions around the world. Such as ITALY, FRANCE, AMERICA, MEXICO, AUSTRALIS Etc. And cooperated with many famous brands all over the world. Our company have advanced technique, machine and skilled employees, could reach the level of fire protection and UV resist for more options. We established our own quality management system. We\'re BSCI audit approved factory. We sincerely welcome friends from all over the world to visit our company and cooperate with us on the basis of long-term mutual benefits. We are looking for receiving your inquiry soon.  low price Pansy Silk Artificial Hanging Basket website:http://www.lsboxwoodhedge.com/ kullanıcısının profil fotoğrafı
 • gevitng kullanıcısının profil fotoğrafı

Gruplara katılın

GİRİŞ YAP KATIL
Editör'ün Seçimi