Hamilelik Günlüğü

Deren’in Hamilelik Günlüğü – 37. Hafta

37_hafta

Bu hafta kendimi epey yordum. Kızımın doğum günü 37. haftama denk geldi ve onun çok istediği “frozen” konseptli doğum günü partisini yapmazsam çok üzülecekti. Ben de kalan son gücümle istediği partiyi hazırladım. Yardım edenim çoktu neyse ki. Yoksa yapamazdım sanırım. Gerçi parti bittiğinde, son misafirlerim giderken oturduğum yerden kalkamayacak haldeydim. Hatta o gece doğuracağımı düşünmeye başlamıştım. Yorgunluktan sancım da epey artmıştı. Çok şükür bir-iki saatlik dinlenme sonrasında sancım azaldı.

Bu haftaki doktor kontrolünde rahmimdeki incelmenin iyice arttığını gören doktorum sezeryan tarihini öne çekti maalesef. Her şey yolunda giderse 3 Ağustos pazartesi günü 38 hafta 4 günlükken Selim’e kavuşacağız. Hakkımızda hayırlısı budur inşallah. Selim 4000 gr’a ulaştığı için doktorum hiçbir sorun olmayacağını söyledi. İlk doğumda epidural anestezi tutmadığı için genel anestezi ile kızım dünyaya gelmişti. Umarım bu sefer epidural tutar.

Bu tarih kötü oldu aslında çünkü ben kendimi önce 40 haftaya, sonra da 6 Ağustos’a göre ayarladığım için daha çantamı da hazırlamadım, Selim’in eşyalarını da hazırlamadım, hastane odası süslemelerimi de bitiremedim. Bakalım 3 günde neler yapabileceğiz 🙂

Bebeğim Büyüyor

Valla benim bebek büyüdü dostum. Hatta biraz fazla büyüdü. Kafası ve kilosu 3 hafta önde gidiyor. Zaten artık gün sayıyoruz. Darısı senin başına…

Hamileye İpuçları

An itibariyle sana verebileceğim en büyük ipucu sen sen ol hazırlıklarını bu haftaya bırakma hamile dostum. Bu veletlerin ne zaman geleceği belli olmuyor. Ben ettim sen etme!

Önemli not: Bu yazıda Gülderen Murteza doktorunun önerdiği ve kendi aldığı kararlar sonucu yaşadığı tecrübeleri anlatmaktadır. Gebelere tavsiyede bulunulmamaktadır. Yaptırmanız gereken testler, almanız gereken ilaçlar/vitaminler için mutlaka doktorunuza danışınız.

 

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?Siz de yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

genografi

Yalnız değilsiniz

  • Daniel Barringer kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Jerome Dandridge kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Princess McAlroy kullanıcısının profil fotoğrafı

Gruplara katılın

GİRİŞ YAP KATIL

Benzer Yazılar

Editör'ün Seçimi