Anne Yazıları Yaşam

Hakkında Hayırlısı Bebeğim

Şimdi ben sana desem ki istediklerin olacak, ama sen mutlu olamayacaksın hatta hep yarım bir tarafın!

Yürü git dersin bana, dileğim olsun bak nasıl uçuyorum havalara..

İşin hakikati öyle değil ,ben anlatayım sen ister salla geç, ister üzerine eğil..

Bak şimdi ey insan evladı, yaradan verirken kafatasınla nefsin arasına o aklı, demiş ki iyi kullan bunu, ben sana kader yazdım ama şu beyin sayesinde seçeceksin gideceğin yolu. Tamam elbet nefsine yenik düşeceksin, zaten doğruyu da bu yolla öğreneceksin, önce iradeni güçlendireceksin ama sakın paraya pula tapma, yanlış yollara girip, sonra bana el açma!!

Kullanmayı bilirsen aklın sana yardımcı, yol gösterici olur, yok kullanmazsan orada öyle dura dura paslanır ziyan olur..

Şimdi örneklendireyim ki yormadan güzel beynini anla ne demek istediğimi;

Misal zengin kocaya taktın, illa 5 karat olacak tek taşın, villanın önünde yatın, sırtın yere gelmez varsa Saint tropez’de yazlığın 🙂

Tam hedefe kitlendin, adam çirkin gudubet, için ısınmadı ama boşver sen cüzdandan haber et-unutma neydi dileğin? Zengin koca hedefin 🙂 Aşkmış o da ne? Bana haber verin o tren gelip geçtiğinde..

Neyse ne, oldu da bitti maşallah, öp babanın elini yavrum keramet nikahta inşallah.

Adam tamam zengin ama için ısınmadı bir türlü, olsun onunda kolayı var, için ısınır diye avut kendini tak çantayı giy kürkü, niyetin tamam yola devam. Fakat işte burada devreye giriyor baştan söylediğim kelam, istediğin oldu ama mutlu olmadın çünkü cebin dolu altın bakır, fakat kalbin desen tam takır, parayla saadet olmuyor be gülüm sen istediğin kadar kendini kandır.

Bak sana başka bir örnek daha, şimdi senin tek derdin zayıflamak, bir deri bir kemik olsam, skinny giysem, cat-walk yapsam diyorsun, sabah akşam yağlı ne bulsan yiyorsun, e oldu be annem? Sen kendini kandırıyorsun. Fakat dua baki, bizim kız zayıflayacak! En büyük dileği..

Diyetler, sporlar, fakat gelsin dönerler gitsin midye tavalar derken, kocan seni terketti, Rus hatunla bavulu topladı gitti, borçları da sana devretti, üzüntüden sende kaldın bir kemik bir deri! Ee ne oldu şimdi?

Hadi zayıfsın, sürsene sefasını diyeceğim ama sende üzüntüden hal mı kaldı kredi ara sen yana yana..

Uzun lafın kısası, demem o ki, sen hayırlısını dile, çalış, didin elbette ama olsun da olsun diye yırtma kendini, yazıktır annem heba etme boş şeylerle gençliğini..

Misafir yazar: Saadet Algan
http://adavearaslahayat.blogspot.com.tr

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?
 • Ada ve Aras'la hayat

  Saadet Demir Algan • Siz de yorum yapın

  Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

  genografi

  Yalnız değilsiniz

  • UrsulaDable kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Editör Özge Doğan kullanıcısının profil fotoğrafı
  • seoborttt kullanıcısının profil fotoğrafı

  Gruplara katılın

  GİRİŞ YAP KATIL
  Editör'ün Seçimi