Yaşam

Hani iyi geceler öpücüğü?

 

ihtiyaç

O gece demek ki bana ihtiyacı yoktu…

Geçen akşam işten geldim, evdeki işleri hallettim, dinlenmek için oturdum ve baktım ki oğlum, Parker kendi kendine uyumaya gitti. Bize sarılmadan, bizimle konuşmadan, iyi geceler öpücüğü vermeden…  Kırıldım sanki.

Birkaç dakika kendimi kötü bir anne gibi hissettim. “Kendi işimle nasıl bu kadar meşgul oldum da benim için çok özel olan bu anı yaşayamadım? Acaba ağladı mı? Neden yanında olmadığımı düşünüp endişelendi mi?”

Daha kötüsü, neden haber vermedi? Neden ağlamadı ve ona bir uyku öncesi hikayesi anlatmamı istemedi?

Kalbimin göğüz kafesinde ağırlaştığını hissettim. Oturdum ve kendi kendime konuşmaya başladım. “O artık 7 yaşında Shelby. Büyüyor. İşte bağımsız olmanın ilk adımlarını atıyor, kendi kararlarını verip uyguluyor.” Belki unuttuğumu düşünüyor…

Endişelendim. Çoktan kararan odasına girdim. Başına bir öpücük kondurdum. Her gece uyumadan önce söylediklerimi fısıldadım kulağıma sanki beni duyuyormuş gibi…

“Seni sonsuza kadar seveceğim. Her zaman… Hayatta olduğum sürece seveceğim canım oğlum”

O gece uyku için bana ihtiyacı yoktu. Bunun gibi daha çok gece olacak bir şeyler yapmak için bana ihtiyaç duymadığı. Aslında düşünmesi bile zorluyor beni, kalbimi.

Elimi tutarak yürümek için çok büyüdüğünü, hafta sonlarını benimle değil arkadaşlarıyla geçirmek istediğini söyleyeceği zamanları düşünmek beni korkutuyor. Büyüdükçe bu zamanlar yaklaşacak…

Ama o gece, o hâlâ benim cesur oğlumdu. Her anında yanında olup tadını çıkaracağım. Bana o sırada ihtiyaç duymamış, hatta daha çok duymayacak olabilir.

Ancak hep yanında olacağım. Benim ona her zaman ihtiyacım olacak. Ve içinde her zaman annesinin iyi geceler öpücüğünü isteyen bir çocuk olacağını biliyorum.

 

Siz ne düşünüyorsunuz sevgili uykusuz anneler? Çocuğunuz size iyi geceler öpücüğü vermeden uyuduğunda, artık size ihtiyacı olmadığını düşündüğünüzde…

 

 

 

 

 

Yazı ve görsel http://www.huffingtonpost.com/entry/he-didnt-need-me_us_58cde4e6e4b0e0d348b34443?utm_hp_ref=motherhood adresinden alınmıştır.

 

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?Siz de yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

genografi

Yalnız değilsiniz

  • IleanaDrino kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Tanna kullanıcısının profil fotoğrafı
  • periayda kullanıcısının profil fotoğrafı

Gruplara katılın

GİRİŞ YAP KATIL
Editör'ün Seçimi