Yaşam

Havaalanında Mücadele Eden Anneye Yardım Eden Harika Kadınlar

 

Küçük çocuklarla beraber havalanında seyahat etmek gerçekten yıpratıcı olabiliyor. Güvelik kuyrukları, uçak kapısında bitmek bilmeyen bekleme süreleri, kontrolsüz kalabalıklar ve evden uzak olmanın verdiği huzursuzluk başlı başına bir felaket senaryosu gibi olabiliyor.

Söz dinlemekten uzak bir çocukla yolculuk yapmak isteyen hamile ve yalnız bir annenin mücadelesine bir havalanında şahit oldum.

Aynı havalanıda bu duruma şahitlik eden Beth Bornstain Dunnington durumu bir tweet ile şöyle ifade ediyor. ‘Bugün Los Angeles havaalanında olağan dışı bir şey oldu. Uçağıma binmek üzere kapıda beklerken aynı zamanda başka bir uçuşun yolcu alımları yanımızda başlamıştı. Orada bulunan küçük bir çocuk tam bir sinir krizi geçiriyor, koltukların üstünde zıplıyor, tekme atıyor, çığlık atıyor ve uçağa binmeyi red ediyordu. Hamile olduğu belli olan ve çocuk ile yalnız seyahat eden annesi tam anlamıyla dona kalmıştı. Çocuğu kucağına alamıyordu çünkü çocuk çok sinirli ve hareketliydi. Her seferinde annesinden kaçarak yere yatıyor ve çığlıklar atıyordu. Bu durum bir süre daha devam ettikten sonra genç anne yere çöktü, yüzünü elleri arasına aldı ve ağlamaya başladı. O anda çok olağan dışı bir şey yaşandı. O an terminalde bulunan ve birbirini hiç tanımayan 7 kadın çocuğun etrafında çember oluşturacak şekilde oturdular, biri ‘yavru örümcek’ şarkısını söylemeye başladı. Bir diğeri çocuğa portakal soymaya başladı, bir başka kadın çantasından bir oyuncak çıkararak çocuğa oynaması için verdi. O kadar mükemmel bir andı ki hiçbir tartışma ya da müzakere yaşanmadan hem anneyi, hem de çocuğu sakinleştirmişlerdi. Anne ile çocuk uçağa bindikten hemen sonra kadınlar ayrı ayrı yerlere oturdular ve konu ile ilgili hiç konuşmadılar. Sanki bu kadınlar bir güç tarafından misyonlarını yerine getirmek için bir araya getirilmişlerdi.Bu yaşanan anı hayatım boyunca unutabileceğimi zannetmiyorum.’

En çok da biz kadınlar içimizden birisi zor zamanlar geçirdiğinde, öne çıkıp birbirimize destek olmayı biliyoruz. Hepimizin hayatında benzer kriz anları mutlaka olmuştur. Biliyorum ki bir misyon için bir araya gelen kadınların dünyayı bile kurtaracak güçleri vardır.

 

 

Görsel ve yazı; http://www.scarymommy.com/women-help-mom-in-airport/

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?Siz de yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

genografi

Yalnız değilsiniz

  • grapolnot kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Patrickcak kullanıcısının profil fotoğrafı
  • VolumePills kullanıcısının profil fotoğrafı

Gruplara katılın

GİRİŞ YAP KATIL
Editör'ün Seçimi