Yaşam

Merhaba Uykusuz Anneler

 

 

Merhaba Uykusuz Anneler!

Aslında duygularım o kadar karmaşık ve tanımı zor ki. 5 yıl önce anne oldum, uykusuz anneler sitesini bu sayede keşfettim ve sadece takipçisiydim.  Zaman zaman konuk yazarlık yaptığım bu sitede bugün editör olarak çalışmaya başlamak ve içinizden gelip bugün az da olsa uyumaya başlamış bir anne olarak sizlere kelimeler aracılığı ile sarılacak olmak çok heyecanlı.

Hamilelik, doğum, annelik rengarenk bir sarmal. Her renkten duygu bu sarmalın içinde var ve biz annelerin her günü birbirinden farklı çoğu zaman. Aslında bırakın hamileliği anneliği falan kadın olmak zaten böyle bir duygu durum değil mi? İşte ben istiyorum ki bundan sonra Uykusuz Anneler çatısı altında bu sarmalın renklerini birbirimiz ile paylaşalım. Sadece anneliğimiz değil, toplumda yaşadığımız tüm rollerimizi konuşalım. Hatta olmak isteyip olamadığımız rollerimizi de konuşalım. Her şeye birlikte neden diye soralım. Benzer deneyimlerden çıkan farklı sonuçları irdeleyelim. Yani sevgili Uykusuz Anneler gelin birbirimizin sırtını okşayalım. Şefkat duygusunu en yüksek seviyede taşıyan biz annelerin birbirimize de bu duyguyu yansıtmaya ihtiyacımız var.

Lütfen bizimle iletişimde olun. Merak ettiklerinizi, içinden çıkamadığınız durumları ya da çok iyi baş ettiğiniz bir konuyu, aklınıza ne gelirse bizimle paylaşın. 10 yıl kurumsal hayatta çalışmış, üstüne anne olmuş ve iş hayatına 5 yıl ara verdikten sonra ‘sadece hayalimdeki işi yapacağım’ inadı ile barista olmuş bir anneyim ben. Bu konuyu daha sonra uzun uzun konuşacağız. Zaten sizlerle konuşacak konumuz çok. Ve dilerim ki yolumuz uzun olur. Herkese içten ve sevgili dolu bir merhaba diyorum ve sizlerle iletişime geçmek için can atıyorum.

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?Siz de yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

genografi

Yalnız değilsiniz

  • Hatice kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Sendogan Yazici kullanıcısının profil fotoğrafı
  • ifywoty kullanıcısının profil fotoğrafı

Gruplara katılın

GİRİŞ YAP KATIL
Editör'ün Seçimi