Yaşam

Mükemmel Evlilik mi? O da Ne?

 

Ben evliyim. Ve dürüst olmak gerekirse, bazen evli olmak gerçekten berbattır.

Herhangi bir uzun vadeli bir ilişki içinde olmak, ister evli ister değil, zaman zaman kötü hissettirir. Gerçek bu.

Facebook veya Instagram gibi sosyal medya platformlarında mutlu çift imajlarını görüyoruz. Gülümseyen, kucaklayan, sevgi dolu ilişkilerin görüntüleri ya da parıldayan “mükemmel çift’ resimleri görüyoruz.  Bu resimlerden bazıları bile kendi kişisel Facebook sayfamda bile var ve belki de sizinkinden bile.

Ancak bu görüntüler yaşadığımız hayatın sadece birkaç ufak anı.

Paylaşılan anlar ideal bir ilişki veya evlilik oluşturmak için gereken tüm gerçeklere sahip değil. Bunlar sadece imgeler. Yüzey boyası, cilalı kısmı. Bu boya altında yatan gerçek ilişki ile yaşanan gerçeklikler çok farklı.

Mutlu çiftlerin  sosyal medyalarında gördüğünüz şeylerin hepsinin sahte olduğunu söylemiyorum  ama kesinlikle evlilik veya uzun vadeli bir ilişki için yüzde yüz doğru bir tanımı değil.

Gerçek hayat, eşinizle çocuklar, para, yemekler veya çamaşır yıkamak gibi sosyal medyada paylaşmak istemediğiniz görüntülerden oluşur.

Genelde, o sabah aptalca bir şey hakkında kavga ettiniz diye markette bir çift olarak geçirdiğiniz gergin günden gurur duymuyorsunuzdur. İçinden çıkılmaz bir anlaşmazlığın ortasındasınız diye üç gün içerisinde kocanızla konuşmadığınız gerçeğini yayınlamazsınız.

Hayat Devam Ediyor. İnsanlar uyduruyor.

Normal, yolunda giden ilişkilerde iletişim kurulmuyor, mutsuz olunuyor. Çoğumuz, iletişim uzlaşma ve merhamet gibi kilit faktörler sayesinde çok daha güçlü bir ilişki kurulabileceğini biliyoruz.. İlişkilerimizi sorunsuz bir şekilde sürdürmek için bu görevlerimizi yapmamız gerektiğini biliyoruz. Ancak ilişki anında yorgun olduğumuz, başarısız olduğumuz anlar var. Özensiz davrandığımız günler var.

Çoğu zaman, ilişki içindeki hatalarımızı paylaşmıyoruz. Ancak belki de daha fazlasını yapmalıyız, özellikle de çocuklarımızla. Belki başka insanlarla yaşamanın ne kadar rahatsız edici olabildiğiyle ilgili biraz daha dürüst olmalıyız; sadece bir süre yalnız kalmak isteyebilirsiniz. Çocukların ihtiyaçları, evin düzeni, finansal stresler bunların hepsi yaşanıyor ve bazen bunlarla yaşamak zor geliyor. Herkesin ilişkileri içinde zor anlardan geçtiğini bilirsek eğer daha iyi hissedeceğimizi düşünüyorum. Büyük ilişkilerin sorun yaşadığını ve sağlıklı ilişkilerin her zaman mükemmel olmadığını bilmek çok rahatlatır. Çocuklarımız için de mükemmel bir ilişki veya evliliğin var olmadığını bilmek iyidir.

Evlilik ışıklı düğünler ve mücevherli elbiseler değildir. Evlilik romantik anlar ve güller değildir. Evlilik, gün batımında izlenen mutlu bir son değil.

Evlilik, muazzam zorlu dinamikleri içeren bir ortaklı uzun bir yolun başlangıcıdır. Birçok ilişkinin şafağı var. İlk başladığın ilişki ne idi, 5 yıl, 10 yıl ya da ötesinde ne olacak?

Eşinizden son derece memnun olma aşamalarından geçeceksiniz ve devamında memnuniyetsizlik evrelerinden de geçeceksiniz. Derinden aşık olmak yıllar boyunca sürmeyecek belki veya farklı birini seçseydim neler olabileceğini merak edeceğiniz  anlar yaşayacaksınız. Bu normal.

Her zaman mutlu olmak imkansızdır. Bir ilişki yolculuğunu çok çekici ve arzulanan yapan şey aslında budur. Her ilişki kusurlu.

Belki de hepimiz bunun çabalamalıyız. Mükemmellik yerine sağlıklı kusurlar yaşamalıyız. İki kişi birbirlerini hataları ve kusurları ile birlikte sevebildiklerinde birlikte olmak için daha çok çalışırlar. Bunu yapabilirseniz ve bir aileyi birlikte tüm bu karmaşa içinde büyütmeyi başarırsanız, bu harika bir gerçekliktir.

 

Yazı; http://www.scarymommy.com/marriage-isnt-perfect/

Görseller; www.pinterest.com

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?Siz de yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

genografi

Yalnız değilsiniz

  • CliffBeaky kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Doctorsic kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Нету kullanıcısının profil fotoğrafı

Gruplara katılın

GİRİŞ YAP KATIL
Editör'ün Seçimi