Aktiviteler Duyurular

Şehrin Çocuk Hali’nden Aktivite Önerileri!

23Nisan

23 Nisan Atölyeleri

Gölge Oyun Atölyelerinde Tiyatro sanatçısı Mehmet Erbil’in eğitmenliğinde, her çocuk kendi hayal kahramanlarını tasarlayarak gölge kuklaları yapacak ve kendi tasarladıkları tiyatro sahnesinde canlandıracaklar. Oyuncak Boyama Atölyelerinde Psikolog ve Eğitim Uzmanı Deniz Doğruöz eğitmenliğinde, çocuklar tarafından beğenilen çizgi film karakterleri, 2 boyutlu olarak tasarlanmış ahşap figürlerine akrilik boya ile boyanacak. Ücretsiz gerçekleşecek atölyelere katılım için müzeyi arayarak rezervasyon yaptırabilirsiniz.

bez_bebek_atolyesi_1 (1)

Bez Bebek Atölyesi

Belki de sadece bir bebek, bir çocuğa uzun yıllar boyunca oyun arkadaşlığı edebilir. Sadece bir bebek, bir çocuğun ömür boyu yanından hiç ayırmak istemeyeceği en güzel hatırası olabilir. Bu atölyede çocuklar en güzel hatıralarını birlikte, en baştan yapacaklar. Her şeyi sadece kendi istedikleri gibi olacak. Dudakları, gözleri, saçları, kıyafetleri, akıllarına ne geliyorsa hayallerindeki bez bebeği bu atölyede çıkaracaklar. Yeni oyun arkadaşını, kendi hayalindeki bez bebeklerden yapmak isteyen tüm çocuklar 30 Nisan Cumartesi günü Happy Nest’te bu eğlenceli atölyeye katılabilir.

canlanan_kitaplari_1

Canlanan Kitaplar: Kitap Draması

Yaratıcı drama yönteminin nitelikli çocuk kitaplarıyla birlikte kullanılacağı bu çalışmada; çocukların oynama, eğlenme ve keşfetme gereksinimlerine yanıt vererek; görsel, işitsel, duyuşsal, bilişsel ve devinişsel etkinliklerle çocuk, yaşam ve kitap arasında bağ kurmak, çocuğun ilgi ve beğeni alanına girerek doğal bir öğrenme gerçekleştirmek amaçlanmakta. ‘’Canlanan Kitaplar Atölyesi’’nde yaratıcı drama yöntemiyle çocuk ve kitap arasında bağ kurulacak. 3-6 yaş arasındaki çocukların katılabileceği atölye 30 Nisan Cumartesi günü gerçekleşecek.

yaratici_dans_1

Çocuklar İçin Yaratıcı Dans

‘Yaratıcı Dans Atölyesi’ herhangi kalıplaşmış bir dansı uygulamaya çalışmadan, çocukların bedensel-kinetik gelişimine katkı sağlamayı hedefliyor. Doğaçlama prensiplerine dayalı dersler, zihin ve beden koordinasyonunu geliştirmeyi, yaratıcı düşünebilmeyi, fiziksel kabiliyetlerini artırmayı amaçlıyor. Akbank Sanat tarafından gerçekleştirilecek atölyeye 4-12 yaş arasındaki çocuklar katılabilir.

buyulu_orman_1

“Büyülü Orman” Yaratıcı Drama ile Okuma Atölyesi

Gece oldu. İşte dolunay da çıktı… Dönüşsüz Orman’a girmeye cesaretiniz var mı? Dönüşsüz Orman’da bir kurtadamla karşılaşsaydınız ne yapardınız? Ya garip, korkunç canavarları avlayan cadılarla karşılaşsaydınız? Kötülüklerle dolu ormanların hikâyelerini okurken ödünüz patlayacak, içiniz titreyecek, tüyleriniz diken diken olacak! Ama gerçek kahramanlar, korkularını yenmeyi başaranlar değil midir?” Ücretsiz olarak gerçekleştirilen etkinliğe katılım için rezervasyon yaptırılması gerekmektedir.

Tüm etkinliklerin detayları ve daha fazlası için tıklayınız.

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?Siz de yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

genografi

Yalnız değilsiniz

  • Yanira Haszler kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Kirk Mayberry kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Virginia Donohoe kullanıcısının profil fotoğrafı

Gruplara katılın

GİRİŞ YAP KATIL

Benzer Yazılar

Editör'ün Seçimi