Yaşam

Vücudunuzu Sevmeyi Nasıl Öğrenebilirsiniz?

Eskiden kırışıklıklarımı kafaya takardım. Vücudumdaki ilk çatlaklar bebeğim doğduktan sonra oluştu ve bir daha düzelmedi. Bir kıyafet giydiğimde düzgün görünmesi için ekstra çaba harcar, elimle sık sık düzeltir ve toparlardım. Ama bununla ilgilenmeyi bıraktığım anda anında hayal kırıklığı yaratıcı şekilde üstümde bir çuval gibi gözükürdü.

İlk oğlum doğduğunda 9 ay içinde fermuarlarımın kolayca kapanabileceğini, kotumdaki düğmelerin beni yormayacağını hayal ettim ama tabi ki bu böyle olmadı. Bunlar beni çok rahatsız ederdi. Tabi ki bu vücudumun başkalarını etkilemek için varolduğunu düşündüğüm dönemdeydi. Eskiden vücudumu sezonluk modayı asabileceğim bir manken olarak görürdüm. Sonra vücudum ile ne yapacağımı tam olarak öğrendim: Onu sevmek!

Belki bilmiyordunuz belki size kimse zayıf ve kıvrımlı olmanın sizin sevilebilecek bi kişi olmanın yolu olmadığını söylemedi. Belki bütün bu zaman boyunca güzel vücutların başkalarını kıskandırmak için var olduğunu düşündünüz. Belki kimse size yağsız, cılız, zayıf vücutların sağlıklı vücutların da sağlıklı olmayabileceğini söylemedi.

Şunu kabul edin; Vücudunuz ruhunuzun evi. Vücudunuz sizin hikayeniz ve bu her zaman dürüst bir hikaye. Eğer çikolatalı pastayı seviyorsanız ve spordan nefret ediyorsanız size dürüstçe bunu gösterecektir. Tıpkı bir çocuk gibi. Tabi ki kendinizle daha yakından ilgilenebilirsiniz. Vücudunuza iyi gelen şeyleri yiyip içebilirsiniz. Sevdiğiniz insanlarla uzun yürüyüşler yapabilirsiniz. Güzellik uykunuzu aksatmayabilirsiniz. Ama tüm bunları dünyadaki güzellikleri tecrübe etmek için yapın. Harika bir vücuda sahip olup başkalarını etkilemek için değil.

Vücudunuzun her bir uzvuna teşekkür edin. Ellerinize teşekkür edin; yemek hazırlayıp küçük çocukunuzu elinden tutup gezdirebildiğiniz için.

Gözlerinize teşekkür edin; o harika kitabın sayfalarındaki kelimeleri ve size sevgi ile bakan bir çift gözü görebildiği için.

Bacaklarınıza ve ayaklarınıza teşekkür edin; Sizi bazen sıkıcı bazen de çılgın maceralara götürebildiği için.

Eğer kendi vücudunuza minnettar olursanız, bu kendi vücudunuzu sevmekle tamamen aynı şeydir. Vücudunuzu ve kendinizi daha iyi hissedeceğiniz bir şekle büründürmek de elinizde ya da ‘vücudumdaki hiçbir şeyi değiştirmek istemiyorum’ demekte.

 

yazı ve görsel;http://www.scarymommy.com/finally-learned-to-love-my-body/

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?Siz de yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

genografi

Yalnız değilsiniz

  • grapolnot kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Patrickcak kullanıcısının profil fotoğrafı
  • VolumePills kullanıcısının profil fotoğrafı

Gruplara katılın

GİRİŞ YAP KATIL
Editör'ün Seçimi