Aktiviteler

23 Nisan’da Kids Dino Dig!

kids dino dig

 

İstanbul Optimum Outlet, 23 Nisan Çocuk Etkinlikleri kapsamında çocukları yüzyıllar öncesine götürüyor. Dünya tarihinin çok önemli bir dönemini oluşturan dinozorlar, İstanbul Optimum’da yeniden hayat buluyor. Eğlenme, macera ve öğrenmeyi bir arada sunan sergi, 18 – 26 Nisan tarihleri arasında, 11.00 – 19.00 saatlerinde ücretsiz olarak gezilebilecek.

5 yaş üzeri çocukları, dünyanın en gizemli türlerinden biri olan dinozorların dönemine götürecek olan Kids’ Dino Dig (kazı temalı interaktif sergi) çocukların hayal gücünü harekete geçirmeyi hedefliyor.

Kids’ Dino Dig sergisiyle tarih öncesi çağlara büyülü bir yolculuk yapan minikler, rehber bir profesör eşliğinde “paleontolog” olarak dinozor kazısı etkinliğine katılıp dinozorları inceliyorlar. Milyonlarca yıllık fosilleri gün ışığına çıkarmaya çalışacak olan çocuklar, kendilerine verilen özel kazı aletleri ve kıyafetleri ile bilim insanı olmanın da mutluluğunu yaşıyorlar.

yumurta

Rehberli tur sırasında büyükleri de unutmayan interaktif sergide, dev Allosaurus iskeleti, dinozor fosilleri, dinozor ayak izi ve dinozor kuluçkası da bulunuyor.

 

maket2

Kids’ Dino Dig sergisinde yer alan Tyrannosaurus Rex ve Ankylosaurus türündeki iki animatronik dinozor, hareket eden uzuvları ve sesleriyle ziyaretçilere heyecanlı dakikalar yaşatıyor. 50 TL üzeri alışveriş yapanlar bu eğlenceyi deneyimleyebiliyor.

İstanbul Optimum Outlet etkinlikleri hakkında detaylı bilgi için http://www.optimumoutlet.com/istanbul web adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?Siz de yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

genografi

Yalnız değilsiniz

  • Rebecca Lapham kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Dulcie Fairchild kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Angeline Noskowski kullanıcısının profil fotoğrafı

Gruplara katılın

GİRİŞ YAP KATIL

Benzer Yazılar

Editör'ün Seçimi