Uykusuz Baba

Alo? Uyku Var Mı Uyku?

Merhaba, Süperuyku hizmet merkezine hoşgeldiniz.
For ingliş pres naayn…

Abone kaydı yaptırmak, veya mevcut aboneliğiniz konusunda değişiklik yapmak için, 1’i
Uyku problemi yaşıyorsanız, 2’yi
Süperuyku hizmeti konusunda genel bilgi almak için, 3’ü tuşlayınız.

Diiit (2)

Lütfen probleminizi tanımlayınız.
Çocuğunuz geceleri uyumuyorsa, 1’i
Çocuğunuz gündüzleri uyumuyorsa, 2’yi
Çocuğunuz ne gece ne de gündüz uyuyorsa 3’ü
UYKU MU? O ne be? diyorsanız 4’ü tuşlayınız.

Düüt (3)

Ne gece ne de gündüz uyumuyor’u seçtiniz, sizi müşteri hizmet yetkilimize bağlıyoruz…

Müzik (Dirilin dirilong dıss danininong danin diriling diridong danini)

Merhaba, Süperuyku teknik servisine hoşgeldiniz, ben Çiğdem, size nasıl yardımcı olabilirim?

ANNE- Merhaba, çocuğum 2,5 yaşında, uyku düzeni konusunda şikayetçiyiz

ÇİĞDEM- Anlıyorum, sistemde hem gündüz hem de gece uyumadığını belirttiğinizi görüyorum, problemi daha ayrıntılı tanımlayabilir misiniz?

ANNE- Hanımefendi biz çocuğumuz 1 yaşındayken başladık bu hizmeti almaya. Çok da memnunduk. Gün içinde 1’er saat olmak üzere iki kere uyuyordu, sonra günde bir kez 2 saat uyumaya başladı, geceleri de deliksiz uyuyordu. Yaklaşık bir aydır ne gündüzleri doğru dürüst uyuyor, ne de geceleri. Gündüz uyutmaya kalkınca delirip ağlamaya başlıyor, geceleri de zırt pırt uyanıp yanımıza gelmek istiyor. Biz bu paketi aldığımızda işe yarayacağını düşünerek başlamıştık. Ama,

ÇİĞDEM- Anlıyorum, teşekkürler. Sizi çok kısa bekleteceğim, paketiniz ile ilgili bilgilere ulaşmaya çalışıyorum…
(…)

ÇİĞDEM- Beklediğiniz için teşekkür ederim. Kayıtlarda paketinizin full-gece ve sınırlı-gündüz olduğunu görüyorum. Gündüz paketini premium opsiyona yükseltmek ister misiniz? Bu şekilde gündüzleri de full uyku servisinden yararlanabileceksiniz. Bu pakete geçmeniz halinde aylık ücret sadece,

ANNE- Hanfendi siz dinlemediniz herhalde, bizim iki paketin de full olması lazım, ama çocuk gece de gündüz de doğru dürüst uyumuyor diyorum.

ÇİĞDEM- Gündüz paketinizi tekrar kontrol ediyorum, lütfen bekleyiniz…
(…)

ÇİĞDEM- Çok özür dilerim, sistemi tekrar kontrol ettim, iki paketiniz de full görünüyor. Çocuğunuzu gün içinde ne kadar yoruyorsunuz?

ANNE- Eee, yani hemen her gün dışarı çıkarıyoruz, parka gidiyor filan…

ÇİĞDEM- Parkta at gibi koşturuyor mu yoksa daha sakin mi oynuyor?

ANNE- Bilmem ki? Yani daha çok at gibi koşturuyor ama bazen de kaydırağın altında oturup çay içme oynuyoruz, o zamanlarda daha az aktif oluyor. Yormadığımız için mi uyumuyor yani, ben anlamadım, hata biz de mi şimdi??

ÇİĞDEM- Hayır hanımefendi, arızayı anlamak için soruyorum bu soruları. Geceleri sık sık uyanıyor dediniz. Sistemdeki kayıtlara göre dün gece 3 kere uyanmış, saat 12’de, saat 3’te, ve saat 5’te olmak üzere, doğru mudur?

ANNE- Yani saatleri tam hatırlamıyorum ama evet, üç kere uyandı.

ÇİĞDEM- Sabahları yeterince yorulmadığı için veya gün içi uykularını bırakmaya başladığı için gündüz uykularına direniyor olabilir çocuğunuz. Bir kaç gün çocuğunuzu daha çok fiziksel aktivitelerle yormanızı ve geceleri de uyanıp siz çağırdığında yanına gitmemenizi veya yanınıza almamanızı isteyeceğiz sizden. Eğer arıza kendi kendine giderilmezse bizi tekrar arayıp bildirmeniz gerekecek.

ANNE- Hanfendi siz dalga mı geçiyorsunuz? Biz size çocuk ayı gibi uyusun diye para ödüyoruz, siz kalkmış gece yanınıza almayın diyorsunuz. Ben onu almazsam sabahlar olmaz, çığlıklarına martılar toplanıyor dışarıda.

ÇİĞDEM- Anlıyorum.

ANNE- Neyi anlıyorsunuz ya? Ben çözüm istiyorum sizden, sizin söylediğiniz şey çözüm değil! Uykusuzluktan ben depresyona girdim, kocam da sabahları zombi gibi kalkıyor. Geçen gün işe gitmek için evden çıktı, bir saat sonra kapıcı geri getirdi, asansörde uyuya kalmış!!! Bu çocuk 3 aylık değil ki, iki buçuk yaşında ya?!!

ÇİĞDEM- Alternatif olarak gündüz uykularını iptal edebiliriz, sadece gece paketiniz aktif kalır, ama bu durumda çift paket indiriminden yararlanamayacağınız için gece paketinin fiyatı yükselecektir.

ANNE- Nasıl yani, gündüz hiç uyumayacak mı? Ya zaten doğru dürüst uyumuyor ki?! Kasıyor kasıyor, sonra akşam 6’da uyuyor, o zaman da geceleri vampir gibi oturuyor. Ertesi gün sabah geç kalkıyor, geç kalktığı için gün içinde uyumuyor, hah diyoruz bu gece kesin bayılır, ama gece 11’de “Baba parka gidelim” diye yırtınıyor.

ÇİĞDEM- Hanımefendi, gündüz paketiniz için iptal işlemini yapmak istiyor musunuz?

ANNE- Bak hala paket diyor, ben eşimi veriyorum size hanfendi, delirttiniz beni

BABA- Alo?!

ÇİĞDEM- Buyrun beyfendi, nasıl yardımcı olabilirim?

BABA- İPTAL EDİN HANFENDİ BÜTÜN PAKETLERİ!!! Ben böyle rezalet görmedim ya?! İstemiyoruz süperinizi uykunuzu, bi işe yaramıyor zaten, hayvan gibi de para ödüyoruz.

ÇİĞDEM- İptal işlemlerini yapabilirim beyefendi ama gece paketinizin daha 6 aylık süresi var, emin misiniz?

BABA- Ya hala paket diyor. Karım insanlıktan çıktı, hava kararınca stresten terlemeye başlıyoruz “bu gece ne olacak” diye, siz paket diyorsunuz, iptal edin ya, İPTAL EDİN!!!

ÇİĞDEM- Tamam beyefendi, isteğiniz üzere iki paketi de iptal etmiş bulunuyorum. Süperuyku hizmet merkezini aradığınız için teşekkür ederiz, sizin için yapabileceğim başka bir şey var mı?

BABA- Horzzzz….

ÇİĞDEM- Alo??

Konuk Yazar:Blogbabba
http://blogbabba.wordpress.com/
https://www.facebook.com/Blogbabba

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?
 • Uykusuz Babba

  Uykusuz Babba • Yoruma açık değil.
  genografi

  Yalnız değilsiniz

  • Franziska Stallings kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Beatris Grinder kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Rosalinda Descoteaux kullanıcısının profil fotoğrafı

  Gruplara katılın

  GİRİŞ YAP KATIL

  Benzer Yazılar

  Editör'ün Seçimi