Faydalı bilgiler Teknoloji

Uyku ile İlgili Mobil Aplikasyonlar

uyku application

 

Akıllı telefon kullanan uykusuz anneler için bazı uyku desteği veren uygulamaları derledik. Bebekler ve daha büyük çocuklar için seçtiklerimiz aşağıdakiler:

profilo-ninni-makinesi

 

Profilo Ninni Makinesi

Ücretsiz olan bu aplikasyonda telefonunuzu uçak moduna alarak gece boyu tekrarlayan ninni, müzik ve sesler ile uykuya devam etmesine destek olabilirsiniz. Uykusuz Anneler Kulübü’nün önerisi olan Profilo Ninni Makinesi‘ni telefonunuza ücretsiz olarak şu linkten indirebilirsiniz uykusuz anneler!

 

g3

Baby Snooze

Rahatlatıcı sesler duymak ve anne karnındaymış gibi hissetmek bebeğinize iyi gelecektir. Bu uygulama sesler sayesinde bebeğiniz kendini huzurlu, güvende ve keyifli hissetmesi için yapılmış.

Uygulama ücretlidir.(6,49 TL)

 

g4

Baby Shusher

Bu uygulamada eski ve doktorlar tarafından da test edilmiş bir yöntem mevcut. Eğer bebeğiniz huysuzlanıyor ve uyumakta zorluk çekiyorsa, onu sakinleştirmek için burada ritmik, rahatlatıcı sesler mevcut. Seslerin devam etmesi için uygulamada zaman ayarı opsiyonları bulunmaktadır.

Uygulama ücretlidir.(10,49 TL)

 

g1

Lullaby for Babies   

Bazen bebekler güzel bir uyku için ninni dinlemek isterler. Bu uygulamada kayıtlı ninniler bebeğinizi rahatlatacak ve uykuya geçişi kolaylaştıracaktır. İsterseniz zaman ayarını yapıp ninnilerin ne kadar süre çalacağını belirleyebilirsiniz.

Ücretsiz bir uygulamadır.

 

g5

Baby Sleep Care Pro

Bu uygulama, bebekler için uykuya dalmaya yarayan aletlerden çok daha fazlasını sağlıyor. Bebeğinizin en sevdiği ninniyi 5-10-20 saniyelik kendi sesinizden kayıt yapıp dinletebilir. Bebeğiniz uyurken ya da uyanıp ses çıkarırsa sizin uygulamada kaydettiğiniz telefon numarasını arama ve size sesleri dinletme ve bebeğinizin uyanma saatlerini kaydetme özelliği de mevcut. Uygulamanın ücreti ise 4,29 TL.

 

unnamed

Lightning Bug – Sleep Clock

Uygulamanın içinde, gök gürültüsü, yağmur, dalga seslerinden beyaz gürültü denen seslere kadar 200 adet civarında farklı ses mevcuttur. Bebeğinizi uyutmaya yarayan ve uykuda kalmasını sağlayan bu seslerin yanı sıra, saat alarmı da mevcuttur. Uygulama ücretsizdir.

 

 

screen568x568

Sleepy Sounds

Uygulama içerisinde beyaz gürültü denen sesler, doğa sesleri, ninniler mevcut olup, çalarken aynı zamanda rahatlatıcı animasyon da oynamaktadır. Ayrıca kendi müziklerinizi ve seslerinizi de kaydedebilirsiniz. Uygulama ücretsizdir.

 

 

eee

Lullaby: AmbiScience Sleep Aid for Children

Bu uygulamada; her bir kulağa ulaşan 2 farklı tonun birleşimini verir ve bu birleşim beyin dalgalarının sakinleşip rahatlamasını sağlayan bir frekansa sahiptir. Ayrıca tek bir ton ses verdiğinde meditasyon sağlar. Bu ses tonları birlikte çocuğunuzun hızlıca uyumasını ve derin uykuda kalmasını kolaylaştırır. Uygulamanın içinde 30 dan fazla ses, efekt ve kayıt bulunur. Uygulama ücretlidir. ( 4,29 TL)

 

ww

Weissbluth Method Infant Nap App

Bu uygulamada Dr. Weissbluth ‘a ait sağlıklı uyku alışkanlıkları ve mutlu çocuklar büyütmek için, öğle uykuları hakkında öneriler ve ipuçları mevcuttur. 0-12 aylık bebekler için öğle uykusu saat hatırlatmaları vardır. Ayrıca hatırlatma saati olarak aileler kendi düzenlerine göre öğle uykusu saatlerini kaydedebilirler. 12-36 aylık çocuklar için de farklı bir mobil uygulama vardır. Uygulama ücreti 6,49 TL.

 

rrr

Masalcı: Masal dinle, masal oku

Gece hikaye kitabı okunmadan uyumayan minikler için bu uygulama çok keyifli. Uygulamada 70 den fazla masal var. Hikayeler uykuya daha hızlı dalmasını sağlayacak ve daha mutlu huzurlu uyuyacaktır. Uygulama ücretsizdir.

 

g7

Goodnight Safari

Geleneksel uygulamalardan farklı olarak, bu uygulamada 2-4 yaş arası çocuklar, afrika hayvanlarıyla (aslan, zürafa, fil) uyumaya hazırlık oyunu oynarlar. Uygulama İngilizcedir. Ücretsizdir.

 

* Bu içerik Profilo’nun desteğiyle hazırlanmıştır.
Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?Siz de yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

genografi

Yalnız değilsiniz

  • Wade Schreiber kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Shalanda Barragan kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Karla Pichardo kullanıcısının profil fotoğrafı

Gruplara katılın

GİRİŞ YAP KATIL

Benzer Yazılar

Editör'ün Seçimi