Markalar

BMW 2 Serisi Active Tourer’ı İnceledik…

1

Uykusuz Anneler olarak  yeni BMW 2 Serisi Active Tourer’ı  inceledik. Çocuklarla deneyimlediğimiz birkaç gün sonrasında kullanım ve donanım ile ilgili düşüncelerimiz aşağıdaki gibi;

Bize göre en çarpıcı özelliği: Akıllı Acil Durum Çağrısı.

Çarpışma sezicisi bir kaza algıladığında, acil durum çağrısı otomatik olarak etkinleştiriliyor ve hemen BMW Çağrı Merkezine aktarılıyor. Bir Çağrı Merkezi temsilcisi yolcularla temasa geçerek durumları hakkında ve kurtarma işlemiyle ilgili olarak, otomobile ilişkin verilerin yanı sıra kazanın türü ve şiddeti hakkındaki bilgileri de alıyor. Hangi yandan ve ne tip bir darbe alındı? Hangi hava yastıkları açıldı? Modele bağlı olarak, otomobil devrildi mi? GPS sayesinde BMW Çağrı Merkezi çalışanı, otomobilin tam konumu, tipi, plaka numarası ve rengi hakkındaki bilgileri de alıyor. Otomobilin kesin konum bilgilerine göre en yakın acil durum birimi haberdar edilip ve kaza kurbanlarına uygun tıbbi yardımı yapabilmeleri amacıyla gereken tüm bilgiler de kendilerine veriliyor.  Ayrıca  yoldaki başka bir kazaya yardımcı olmak amacıyla acil durum çağrısının manuel olarak da etkinleştirilebilmesi çok güzel.

Arka koltukların katlanabilmesi, otomatik açılıp kapanabilen bagaj,  geri görüş kamerası, sürücü koltuğunun yüksek olması özellikle aile kullanımı için pratik bulduğumuz, öne çıkan özellikler..

 

2

Çocukların en sevdiği özellik ise panaromik cam tavan. Güneş ışığının içeri girmesine imkan vererek hem ferah hem keyifli bir yolculuk imkanı sunuyor. Hele bizim gibi arabada oturmayı sevmeyen çocuklarınız var ise, bu cam tavan çok işinize yarayabilir.

Özellikle ön tarafta yolcuların geniş alanı olması, açık renk iç tasarım ve cam tavan birleşince sürücü ve yanındaki yolcu yani anne-baba  için de çocuklar kadar keyifli bir otomobil olduğunu söyleyebiliriz.

 

 

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?Siz de yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

genografi

Yalnız değilsiniz

  • Pansy McBurney kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Melvina Casey kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Andres Treadway kullanıcısının profil fotoğrafı

Gruplara katılın

GİRİŞ YAP KATIL
Editör'ün Seçimi