Aktiviteler

Bu Hafta Ne Yapsak?

Uykusuz Anneler Kulübü için bu hafta Şehrin Çocuk Hali‘nin önerdiği aktiviteler aşağıdaki gibi…Çocuklarınızla keyifli vakit geçirebileceğiniz daha fazla aktivite için Şehrin Çocuk Hali‘ni ziyaret etmenizi öneririz uykusuz anneler!

 

purnima_1

Purnima ve Sırlar Ormanı

Güzeller güzeli Hint prensesi Purnima, Wenteka dağlarının ardındaki Indra nehrinin suyundan içerek sonsuz güzelliğe kavuşulabileceğini öğrenir. Hemen yollara düşer ve sırlarla dolu ormandan geçerek Indra’ya ulaşmaya çalışır. Bu yolculuk sırasında bir sürü hayvan dostu olur, onlardan bir sürü ibret hikâyesi dinler ve sonunda Indra nehrine ulaşır. Bakalım Purnima sonsuz güzelliğe kavuşabilecek mi? 7-13 yaşındaki çocuklar Indra yolundaki tüm gizemli eğlenceyi izlemeye davetli.

 

borusan_contemporary_2

Annem için Tasarım

Borusan Contemporary, bu tasarım atölyesini Anneler Günü için özel olarak geliştirdi. Önce Team Lab sergisinde yer alan çizgisel formlar yakından incelenecek, sonra da küçük fayansların yüzeylerine farklı kalınlık ve renklerdeki özel çizicilerle çizgisel tasarımlar yapılacak. Anne, çocuk ve yetişkinlerin günlük hayatta kullanabilecekleri ürünlerin yaratılacağı keyifli bir atölye çalışması gerçekleştirilecek.

 

cocuk_maratonu_1

Didi 2. İstanbul Çocuk Maratonu

Anneler Günü’nde ailelerin ve çocukların birlikte keyifli vakit geçirebilecekleri İstanbul Çocuk Maratonu’nda farklı yaş grupları 7 kategoride koşacak. Kategorilere bu yıl eklenen 14-15 yaş grubu çocuklar ise elektronik zamanlama çipleri ile gerçek maratonda koşmanın heyecanını yaşayacak.

 

kagit_uzerinde_dans_1

Kağıt Üzerinde Dans

Pera Müzesi, Anneler Günü’nde çocuklara anneleri ile birlikte katılabilecekleri keyifli bir Pazar günü programı sunuyor. Pera Eğitim’in 4-6 yaş ve 7-12 yaş grubuna yönelik hazırladığı “Kağıt Üzerinde Dans” programı müzenin Oryantalist Resim Koleksiyonu’ndan derlenen Kesişen Dünyalar Elçiler ve Ressamlar sergi katında gerçekleşiyor. Çocuklar bu atölyede anneleriyle birlikte deneysel müzikler eşliğinde, senkronize biçimde bedenlerini kullanarak dev bir kağıt üzerinde simetrik soyut çizimler yaratıyor. Atölyede çizim tekniği ve vücut hareketleri hakkında ön bilgiler de veriliyor.

 

seramik_Atolyesi

Seramik Atölyesi

Bu atölyede çocuklar yalnızca bir parça çamurun bile ellerinde nasıl bambaşka bir forma dönüşeceğini deneyimleyecekler. Seramiğin temel tekniklerinden biri olan “fitil” tekniği ile dileyenler kendi kalemliğini, dileyenler kendi çanağını veya kupasını yapacak. İnce motor kaslarını geliştirecekler. Her Cumartesi gerçekleşecek atölyeye 5 yaşının üzerindeki çocuklar aileleriyle katılabilir.

 

 

Tüm etkinliklerin detayları ve daha fazla etkinlik için tıklayın.

 

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?Siz de yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

genografi

Yalnız değilsiniz

  • Daniel Barringer kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Kisha Calder kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Juanita Wilbanks kullanıcısının profil fotoğrafı

Gruplara katılın

GİRİŞ YAP KATIL

Benzer Yazılar

Editör'ün Seçimi