Yaşam

Çocukla Çeşme’de Hangi Plaj? Quente Beach / Çeşme

quente beach 2

Temmuz ayında Çeşme hakkında yazdığımız plaj yazısında, bir okurumuz Quente beach’i tavsiye edince bize de acar muhabir olarak gidip yerinde görmek kaldı : )
Plaj Çeşme’nin Paşa limanı bölgesinde yer alıyor, bölge itibariyle Ilıca tarafında kalması nedeniyle denizi oldukça ılık.
Koy içerisinde konuşlanmış bu tesisi diğer plajlardan ayıran en önemli özelliği; çevresinde yazlıklar dışında başka tesisin bulunmuyor olması. Bu nedenle denizi her daim temiz.
quente beach 3
Quente beach geniş ağaçlık alan içerisinde, plajı kum olan bir yer. Yerleşim alanı 2 bölüm olarak ayrılmış; sahilde kumluk alanda sezlongta güneşlenebilir ya da çimlikte minderlerin üzerine serilebilirsiniz. Eğer yüksek sezonda Çeşme’de bulunacaksanız, ağaç altında yer kapmak için erken gitmenizi tavsiye ederim.
Paşalimanı denizi çok sığ ve gerçekten sıcak. Böyle olunca çocuklar sudan çıkmak bilmiyor. Bir itirafta bulunmam gerekirse, Deniz suyu ne kadar sevdiyse bende o kadar sevemedim. Benim gibi serin ve çabuk derinleşen yerleri tercih ediyorsanız, yüzmek için epey  açılmanız gerekiyor 🙂
Quente beach Çeşme’de şimdiye kadar gördüğüm en çocuk dostu plaj oldu. Kapıdan henüz içeri girdiğimde beşikte yatan 2 aylık bir bebek gördüğümde gözlerim dört açılmıştı. Babadan mekana ait olduğunu öğrendiğimde ise benden yıldızlı 5 aldılar. Sizi bilmem ama ben içinde beşik olan bir plaj ilk defa gördüm !
quente beach 4 jpg
Yine başka bir anne, İkea’nın yumurta koltuklarının içine portbebeyi yerleştirmiş, bebeğini öyle uyutmuştu.
Çocuk dostu olmalarına rağmen maalesef burada da çocuk menüsü bulunmuyor. Rahatlıkla yedirebileceğiniz yiyecekler olmasına rağmen çocuğunuzun bitiremeyeceği bir porsiyona 2 katı para vermek, sizi bilmem ama benim her daim içime oturacaktır !
quentefoto
Çocuk oyun alanına restoran bölümünden geçerek gidiliyor. Ağaçlık ve gölge olması burayı daha güzel kılmış. Bir çocuğu tatmin edecek ve oyalayacak her türlü şey düşünülmüş. Park içinde minikler için yemek masası da bulunduğundan, isteyenler miniklere öğle yemeklerini burada yedirebilirler.
Çeşme’de ücretli plajlar içerisinde ailece rahat edebileceğiniz Quente beach’i tavsiye ederiz.
 Umarım sizde beğenirsiniz ; )

 

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?
 • Çocukla Geziyoruz

  Çocukla Geziyoruz • Siz de yorum yapın

  Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

  genografi

  Yalnız değilsiniz

  • Wade Schreiber kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Shalanda Barragan kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Karla Pichardo kullanıcısının profil fotoğrafı

  Gruplara katılın

  GİRİŞ YAP KATIL

  Benzer Yazılar

  Editör'ün Seçimi