Aktiviteler Duyurular

Çocuklarla İstanbul’da Ne Yapsak?

Akbatı Oyuncak Ülkesi görsel (2)

 

 

Şehrin Çocuk Hali Uykusuz Anneler Kulübü için öneriyor;

Akbatı Minik Ziyaretçilerini ‘Oyuncak Ülkesi’ne Davet Ediyor!

Akbatı AVYM minik ziyaretçilerini macera dolu Oyuncaklar Ülkesi’ne davet ediyor. Küçük kız Clara’nın, dedesinin oyuncak dükkanında bulduğu eski bir kitapla sihirli bir yolculuğa çıkmasını anlatan “Oyuncaklar Ülkesi” çocuk tiyatrosu, 16 Temmuz Cumartesi günü 14:00’te zemin kat havuz önünde minik seyircilerini bekliyor olacak.

canim_kardesim_1

Canım Kardeşim Müzikali

TRT Çocuk kanalında yıllardır çocukların sevgilisi olan iki kardeş Müge ve Mine, yanlarına sevimli kedileri Mıncır’ı da alarak dünyayı dolaşıyor. Gösteri; çevre duyarlılığı, farklı olanı anlamaya çalışmak, empati, kardeşlik, dayanışma gibi evrensel temaları eğlendirici bir dille ve coşkulu müziklerle sahneye taşıyor. Çocukların sevdikleri kahramanları sahnede görebilecekleri, onlarla birlikte heyecanlı bir yolculuğa çıkacakları gösteri, kıpır kıpır danslarıyla tüm çocukları eğlenceye davet ediyor. 15 Temmuz’da gerçekleşecek müzikalde çocuklar çok eğlenecek.

ebeveyn_egitemi

ABC Ebeveyn Ehliyeti Tanıtım Akşamı

Çocuk yetiştirirken aklı kadar kalbini de dinlemek isteyen anne-babalara Avusturya’nın köklü ebeveynlik eğitimi derneği Elternwerkstatt tarafından 14 yıldır sunulan ABC Ebeveyn Ehliyeti® eğitimi, DKY On evsahipliğinde İstanbul’da düzenlenecek. Renkli Akademi’nin Türkiye’ye kazandırdığı program hakkında temel bilgileri paylaşmak ve katılımcı adaylarının sorularını yanıtlamak için, Levent DKY On Deneyim Merkezi’nde konuyla ilgilenen herkese açık bir buluşma yapılacak. 15 Temmuz’da gerçekleşecek toplantıya katılım ücretsizdir.

BuzDevri18

Buz Devri Sahne Şovu

Ülkemizde 15 Temmuz’da vizyona girecek animasyon filmi Buz Devri Büyük Çarpışma’nın sahne şovu Türkiye’de ilk defa Trump Alışveriş Merkezi’nde sahnelenecek. Buz Devri’nin kahramanları ayrıca şov sonrasında çocuklarla fotoğraflar çektirecek, poster hediye edecek. Şov; prodüksiyonu, koreografisi, kostümleri ve atmosferiyle izleyenleri büyülemeye hazırlanıyor. ‘Buz Devri’ kahramanları Many, Diego, Peaches ve Sid, Trump Alışveriş Merkezi’nin çocuk katında kurulacak özel sahnede hem dans edecek, hem de çocuklarla şarkılar söyleyecek. Ücretsiz etkinlik için yerinizi alın.

bimono_seramik_2

Minik Eller Seramik Atölyesi

Bu atölyede çocuklar yalnızca bir parça çamurun bile ellerinde nasıl bambaşka bir forma dönüşeceğini deneyimleyecekler. Seramiğin temel tekniklerinden biri olan “fitil” tekniği ile dileyenler kendi kalemliğini, dileyenler kendi çanağını veya kupasını yapacak. İnce motor kaslarını geliştirecekler. Her Cumartesi gerçekleşecek atölyeye 5 yaşının üzerindeki çocuklar aileleriyle katılabilir. Atölye Bimono çocuklara seramiği sevdirirken el becerilerini geliştirmeyi hedefliyor. Atölye Bimono’da her cumartesi farklı konuların etrafında, çocuklar bir yandan seramik kili ile kendi eserlerini yaratırken bir yandan sanat ve tasarım hakkında da bilgiler ediniyorlar. Şehrin Çocuk Hali takipçilerine özel ilk atölye % 10 indirimli!

ucurtma_ve_masal_atolyesi_1

“Uçan Masallar” Uçurtma ve Masal Atölyesi

Bisiklet üzerinde 600 gün ve 12 ülke. Heybelerinde masallar, uçurtmalar ve oyunlar var. Hepsini yolculukları boyunca toplamışlar ve şimdi hazinelerini çocuklarla paylaşma zamanı geldi. Çocuklar bu atölyede kendi Hindistan uçurtmalarını yapacaklar ve masalları uçuracaklar. Detaylı bilgi ve rezervasyon için lütfen iletişime geçiniz.

heykel_atolyesi

Elçin Ekinci ile Sanat Atölyeleri: Heykel Atölyesi

Bu atölye çalışmasında çocuklar seramik hamuru ile figürler üretecekler. Sevdikleri hayvanların bedenlerinden yola çıkararak onları en çok etkileyen özellikleri, tek bir bedende bir araya getiren fantastik figürler yaratacaklar. Çocuklar oluşturdukları bu çalışmaları boyayarak programı tamamlayacaklar.

hareketli_oyun_atolyesi

Hareketli Oyunlar Atölyesi

Bir robot bizim için bir oyun hazırlayabilir mi? Oyunun kurallarını kim belirler? Oyundaki stratejileri ön görebilir mi? Bu atölye çalışması çeşitli yönlendirmeler üreten bir robotun, ürettiği bu yönlendirmelerin çocuklar tarafından uygulanması ile başlıyor. Ardından çocuklar basit programlar kullanarak fiziksel olarak oynanacak bir oyunun adımlarını ve bilgisayarın üreteceği yönlendirmelerin kombinasyonlarının yazılımlarını hazırlıyor.

Tüm etkinliklerin detayları ve daha fazla etkinlik hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?Siz de yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

genografi

Yalnız değilsiniz

  • Melvina Casey kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Karla Pichardo kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Yanira Haszler kullanıcısının profil fotoğrafı

Gruplara katılın

GİRİŞ YAP KATIL
Editör'ün Seçimi