Faydalı bilgiler

Çocuklu Ailelere Uygun Otel Seçmek

 

tatil otel seçimi

 

Çocuklarla, özellikle bebeklerle tatil rezervasyonu yapıp otelin çocuklara hitap etmediğini fark etmek kadar kötü bir durum olamaz. Aslında, bazı oteller çocuklu ailelere, o kadar para harcamalarına rağmen, hiçbir şeye hakları yokmuş gibi hissettirirler.

O halde otelinizin, sadece çocukları tolare etmekle kalmayıp onların tekrar tekrar gelmelerini sağlayacak şekilde teşvik edecek bir otel olduğundan nasıl emin olabilirsiniz? Otelin, çocuklu ailelere uygun olarak, akşam yemeklerini saat 20:00 den önce sunabilecek, odaları ailelerin kalmasına elverişli, yüksek mama sandalyeleri, bebek beşiği, oyun ve aktivite odaları sunacak, her yaşa uygun rahatlık sağlayacak olması gerekmektedir.

Aslında, ailenin her ferdi için uygun şeyleri olan bir otel en idealidir. Yani, tatilde rahatsızlık yaşamamak ve otelde kalan diğer tatilcileri de rahatsız etmemek için otel rezervasyonu yapmadan önce ne aradığınızı iyi bilmeniz gerekmektedir.

Kontrol Listesi

İşte size çocuklu aile oteli için rezervasyon yaparken sorabileceğiniz birkaç şey:

 • Aile için oda içinde ilave oda. Bazı oteller sadece birbirine bitişik odalar verebilirler ve bu durum çocuklarınız küçükse hiç uygun olmaz. Ailece çocukların sizinle aynı odada ancak farklı bir yerde uyumasını istiyorsanız, oda içinde ilave odası olan ve ya geniş bir aile odası olan bir otel daha iyi ve güvenli olacaktır.
 • Oyun odası ve eğlence salonu. Siz biraz mola istediğinizde minikler için oyalanacak bir şeyler olması idealdir. Otelde çocukların aktiviteler yaparak vakit geçirecek her yaşa uygun oyun odaları olmasını sorgulayın.
 • Çocuklu aileler için uygun yemek. En büyük çocuğunuz 4 yaşındaysa akşam yemeği minimum saat 20:00 de başlayan bir otele rezervasyon yaptırmanız boşuna. Ayrıca çocuklara uygun bir menü olduğundan da emin olun.
 • Çocuk aktiviteleri. Bazı otellerin çocuklar için temalı aktiviteleri vardır. Sanatsal, kültürel,sportif, vs aktiviteler. Çocuklarınızın nelerden keyif alacağını siz bilirsiniz. Öyleyse bu tip aktiviteleri sorgulayın. Eğer şanslıysanız çocuk kulübü olan bir otel bulabilirsiniz.
 • Bebek bakım servisi. Herkes buna ihtiyaç duymayabilir. Ancak eşinizle birlikte otel dışına çıkmak istiyorsanız bebek bakım hizmeti, sizin için şehirde bir gece gezmesi yapmanıza yardımcı olacaktır.  Bazıları romantik bir akşam yemeği için de bu servise ihtiyaç duyabilir.
 • Bebek araç gereçleri. Eğer otel size mama sandalyesi, bebek beşiği, biberon steril aletleri, vs sağlarsa seyahatiniz daha kolay olacaktır. Odanızda bebeğinizin yemekleri ve sütü için mini buzdolabı olması önemlidir.

En faydalı tüyolar

Şimdi size, tatilinizi aileye uygun bir otelde daha mutlu geçirmeniz için, en faydalı tüyolar:

 • Otelin lokasyonu önemlidir. Eğer şehrin dışında bir hafta geçirecekseniz ve çocuklarınız küçükse, aktivite merkezlerine çok uzak bir otel seçmemelisiniz. Çocuklar şehir turu yapmak üzere otele gelip gidişlerde yürümekten yorulurlar. Merkezi konumda bir otel bu durumda daha uygundur. Özellikle öğle uykusu ya da dinlenmek için otele gelmeniz de gerekiyorsa..
 • Büyük zincir oteller ve küçük butik oteller bazen çocuklu aileler için zor olabilir. Çünkü genelde baş başa vakit geçirmeyi tercih eden romantik çiftler yan odalarında ağlayan bebek sesi duymak istemezler.
 • Otelinizi direkt konuşarak ve tüm soruları sorduğunuzdan emin olarak ayarlayın. Sadece odaları değil, eğer yemeklerinizi otel dışında yemeyecekseniz, restaurant hakkında da sorular sorun.
 • Aklınızda tutmanızda fayda var; eğer 3 ya da daha fazla çocuğunuz varsa, aile suiti tutmanız hem daha hesaplı hem de daha rahat bir seçenek olacaktır.

Çocuklu ailelere uygun bir otel; tatilinizi rahat ve huzurlu geçirmeniz için çok önemlidir. Araştırmalarınızı önceden yapın ki beklentilerinizi karşılasın ve rezervasyon öncesinde her şeyi sorun. İyi tatiller !!!

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?Siz de yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

genografi

Yalnız değilsiniz

 • Daniel Barringer kullanıcısının profil fotoğrafı
 • Jerome Dandridge kullanıcısının profil fotoğrafı
 • Princess McAlroy kullanıcısının profil fotoğrafı

Gruplara katılın

GİRİŞ YAP KATIL

Benzer Yazılar

Editör'ün Seçimi