Çocuk Duyurular

Çocuklu değil, çocukla hayat!

Stokke Xplory
STOKKE® XPLORY®

Bir çocuğunuz olduktan sonra hayatınız tamamen değişir, değişmek zorundadır. Evinizde bir anda sizin eşyalarınız bir kenara itilir, her oda bebeğinizin eşyaları ile dolup taşmaya başlar. Kimini hiç kullanmadığınızı fark edip hayıflanırsınız. Kiminin ihtiyaç ömrü 6 ay-1 sene, kiminin belki daha kısadır. Bazı ürünlere bütçenizin daha büyük kısmını ayırmanız gerektiği için uzun kullanma ümidi vardır.

İşte Stokke, ebeveynlerin bu ümidini dikkate alarak uzun vadede kullanabileceğiniz ve de çocuğunuzun yaşantınıza adapte olmasını kolaylaştıracak ürünler sunması ile dikkatimizi çekiyor Uykusuz Anneler.

Bebek Fizyoterapisti Ute Imhof’un stokke.com.tr de yazdığı gibi; Yakınlığı ve göz temasını deneyimleyen çocuk empati geliştirir, güvenli bir ortamda kendini güvende hisseder. Stokke felsefesi, anne-bebek arasındaki büyülü bağı önemsiyor ve ürünlerine yansıtıyor.

Stokke Xplory
STOKKE® XPLORY®

Yemek, uyku ve güvenlik dışında çocuğunuza verebileceğiniz en önemli şeylerden birinin yakınlık ve göz teması olduğuna inanan Stokke, pusetlerinde yüksek oturma konumunu anne ve bebeğin daha iyi bağ kurmaları ve dünyayı beraber keşfetmeleri için geliştirmiş.

Bebeğinizin sizi görmeye ihtiyacı olduğu ilk aylarda, size dönük ve yakın taşımanızı sağlayan puset modellerini, daha sonraki çevreyi izleme/keşfetme aylarında, etrafa dönük şekilde 15 kg’a kadar kullanabiliyorsunuz. Koltuk öne bakarken de, arkaya bakarken de değişik oturma seçenekleri mevcut. Stokke pusetlerin en beğendiğimiz özelliklerinden biri de yüksek olması sayesinde dışarıda bir aktiviteniz sırasında masaya yaklaştırarak mama sandalyesi gibi kullanabilmeniz. Böylece bebeğinizi yerinden kaldırmadan yemek masasına geçmesi mümkün.

Peki bir mama sandalyesi nasıl “ikonik” olur?

tripp trapp for life
Stokke® Tripp Trapp®

1972 yılında tasarımcı bir baba olan Peter Opsvik, oğlu Tor iki yaşına geldiğinde mama sandalyesinin artık Tor için küçük kaldığını ancak o zamanlarda Tor’un ailenin geri kalanıyla masa seviyesinde rahatça oturmasına izin veren bir sandalye de bulunmadığını keşfetti. Böylece doğumdan yetişkinliğe kadar kullanılabilecek Tripp Trapp’i tasarladı.

Bebeklik sandalyenizle kendi evinizde, masanızda yemek yeme fikri harika değil mi Uykusuz Anneler? Üstelik kendi sandalyenizi kişiselleştirerek, size özel tasarlamanız da mümkün!

tripp trapp renkler
Stokke® Tripp Trapp®

Yukarıdaki ilk görselde bebeğiniz oturmaya başladıktan sonra kullanım şekilleri gösterilmiş olsa da aşağıda görebileceğinizi yenidoğan aparatı ile ilk günden kullanmaya başlamak mümkün. Böylece anne-bebek bağını önemseyen Stokke mama sandalyesi ile, yine ilk günden bebeğiniz yüksek bir seviyede olarak sizinle göz teması kurabilir.

TrippTrapp bebek
Stokke® Tripp Trapp®

Uzun süreli kullanım şansı ile yine evinizde eşya fazlalığına sebep olmayacak, doğumdan 10 yaşına kadar kullanabileceğiniz bir diğer ürün de Sleepi yatak. Bu yatağı ek karyola değiştirme kitleri sayesinde çocuğunuz büyüdükçe büyüterek kullanabiliyorsunuz. Biliyoruz ki Uykusuz Anneler özellikle ilk aylarda bebeğini hangi odaya gitse yanında götürmek ister. İşte bu yatağın tekerlekleri sayesinde evin içinde diğer odalara da götürme şansınız var, beşik veya park yatak almanıza gerek kalmıyor.

stokke sleepi yatak
Stokke® Sleepi™

Ve biz Uykusuz Anneler için en önemli konulardan biri; banyo! Banyo özellikle ilk aylarda bebeğinizin rutinini oturturken ve anne karnının dışındaki hayata alıştırırken çok önemli. Banyo vakti, hem anne hem de bebek için “keyif” ve “rahatlama” zamanı olmalı, zorluk ve efor değil. İşte Stokke Flexi Bath annelerin işini kolaylaştıran tasarımı ile banyo vaktini keyfe dönüştüren, anneyi yormayan bir ürün. Hafif, katlanabilir, yenidoğan zamanından 4 yaşına kadar kullanılabilir.

stokke flexi bath
STOKKE® FLEXI BATH®

Tüm Stokke ürünlerini çocuklu değil çocukla hayatı kolaylaştıran, sadece bir eşya değil bağ oluşturan tasarım felsefesi ve çocukla büyüyen uzun ömürlü kullanımı yüzünden biz çok sevdik! Biliyoruz ki çocuğumuzun her çağı için aynı ürünün yeni versiyonunu yeni bütçelerle almak mümkün ama çocuğun her çağı için sadece 1 ürün almak Stokke’de mümkün Uykusuz Anneler J

 

 

 

 

* Bu yazı Uykusuz Anneler Kulübü tarafından Stokke’nin katkılarıyla hazırlanmıştır.
Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?Siz de yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

genografi

Yalnız değilsiniz

  • Melvina Casey kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Karla Pichardo kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Yanira Haszler kullanıcısının profil fotoğrafı

Gruplara katılın

GİRİŞ YAP KATIL
Editör'ün Seçimi