Duyurular Röportajlar

Sütyeniniz fonksiyonel mi?

2017-06-16 08.46.27

 

Fonksiyonel iç giyim ürünleri kullanıyor musunuz uykusuz anneler?

G-Lingerie ile tanışana kadar iç giyimde fonksiyonel ürünler olduğunun farkında değildik. Her gün giydiğiniz sütyen kan dolaşımını arttırarak cildinize iyi gelse ya da ikinci cildiniz gibi hissettiren korse 1 beden incelmenize yardımcı olsa, onu mu tercih ederdiniz yoksa bu fonksiyonlara sahip olmayanı mı? Yurtdışından başarılı iç giyim markalarının fonksiyonel ürünlerini getiren G-Lingerie’den daha yüksek fiyata değil aynı fiyata bu ürünleri bulmak mümkün. Ürünlerin detaylarını röportajımızda görebilirsiniz. G-Lingerie mağazalarına giderek “uykusuz anneler”denim derseniz Temmuz sonuna kadar %20 indiriminiz de var 🙂 Size en yakın mağazayı bu adreste bulabilirsiniz.

Türkiye’de kadınlar en çok nasıl sütyenleri tercih ediyor? Neye göre satın alma kararı veriyorlar?

Türkiye’de kadınların tercih ettiği sütyenler aslında Avrupa ile birebir aynı. Bunu da İtalya, İngiltere, Fransa gibi ülkelerin en çok sattığı ürünlerin aynı zamanda Türkiye’de de aynı şekilde en çok talep edildiğini analiz ederek görüyoruz. Türkiye’de şu an en çok ilgi gören ürün ise 2 beden küçülten mucize sütyen bu da tabii yıllar içinde göğüs kaplarının büyümesinden kaynaklanıyor. Tercihlerde fiyat da çok önemli bir etken fakat doğru ürünü bulduklarında enteresan bir şekilde ücreti vermekten çekinmiyorlar. Türkiye’de markalı iç giyim gelişmediğinden iç giyim konusunda bir bilinç eksikliği var. Bu gelişimi biz kozmetik ve sporda görürken iç giyimde göremiyoruz. Bizim yapmaya çalıştığımız da bu bilinci oturtmak. Çünkü 30 TL’ye sütyen aldığınızda ciddi sağlık sorunları yaşıyorsunuz ve ürünü çok kısa süre kullanabiliyorsunuz. Fakat 80 TL’ye alınan sütyenleri 5 seneye kadar rahatça kullanabiliyorsunuz.

Sütyen seçiminde en çok yapılan hatalar neler?

Sütyen seçiminde en çok yapılan hatalar, bedene göre kalıp seçilmemesi, askıların bol bırakılması. Satış danışmanlarından doğru servis alınamaması da tercihlerdeki başka bir hata sebebi. Bizim her zaman önerimiz denemeden ve doğru ayar yapılmadan kesinlikle hiçbir sütyen alınmaması yönünde.

2017-06-16 08.45.43

Yanlış sütyen kullanımı memeye zarar verir mi?

Yanlış sütyen seçimi omuzlarda ağrı, yara, oluşmasına neden olabilir. Büyük bedenlerde sütyenin göğsü taşımaması sebebiyle aynı zamanda sırtta ağrılara neden olur. Ayrıca göğüsler ligamentlerden oluştuğundan yerçekimi dolayısıyla hatalı sütyen kullanımı ile göğüs küçük de olsa büyük de olsa sarkma meydana gelir. Bu yüzden küçük yaştan itibaren bedene uygun ve doğru sütyen kullanımı çok önemlidir.

Korse çeşitleriniz neler? Korseler sadece zayıf göstermek için mi kullanılır?

Kum saati şeklinde incelten korsemiz en popüler korselerimizden ancak bunun dışında her korsemiz beden küçülterek beli olduğundan daha ince gösteriyor. Korse giymek beden küçültücü özelliğe sahip olduğu gibi aynı şekilde spor yaparak incelmeyi ve bu sayede sıkılaşmayı da sağlar. Korse sadece zayıf görünmek için değil bel ağrılarından sorun yaşayan kişiler için de çok önemlidir. Ayrıca incelmek için de son zamanlarda teknoloji ile gelişen korselerin popülerleştiğini görüyoruz. DIM markasının son teknolojisi ile çıkan korsesi örneğin sadece 28 günde 1 bedene kadar incelme sağlıyor.

Son zamanlarda elbise dışında bel korsesi giymenin de trend olduğunu görüyoruz.

2017-06-16 08.43.43

Bir iç giyim markası olarak fonksiyonel ürünler sunuyorsunuz. Nedir bu fonksiyonel özellikler ve hangi markaları sunuyorsunuz?

G-Lingerie olarak öncelikle hedef kitlemiz çok geniş olduğundan her kadına uygun, kullanışlı ve birden fazla özelliği olan ürünlere yönlendirmeye çalışıyoruz. Ürünlerimiz arasında iki beden küçülten, çıkabilen destekleri ile 2 bedene kadar büyüten sütyenlerimiz mevcut. Bunların dışında sadece 28 günde göğüslerin daha dik sıkı ve yumuşak olmasını sağlayan teknoloji ağırlıklı ürünlerimiz bulunmaktadır. Korse gruplarımızda ise beli incecek yapan ve vücuda kum saati görüntüsü veren, 28 günde 1 bedene kadar incelten ürünlerimiz bulunmaktadır. Elbise altından hiçbir şekilde iz yapmayıp gün boyu üstünüzde bile hissetmeyeceğiniz külot ve sütyen gruplarımız da mevcut. İnce çorap gruplarında kaçmaya karşı dayanıklı üstünde hiç dikiş olmayan ürünler ve tabii sezon dolayısıyla toparlayıcı ve küçülten mayolar mevcut. Kısaca her durumda rahatça ve kendinizi mutlu hissedeceğiniz geniş bir ürün yelpazemiz bulunuyor. Markalarımız arasında İngltere’den: Gossard, Berlei Amerikadan: Rago, Maidenform, Wonderbra, Playtex Fransa’dan: DIM, Sans Complexe İtalya’dan: Lovable, Cotonella, Filodoro markaları bulunmaktadır.

Bu yabancı markaların ürünlerinin fiyatları, yurtdışına göre daha mı pahalı?

Tam tersine, biz G-Lingerie olarak ürünlerimizi Türkiye’de yurtdışından daha uygun fiyatlara satıyoruz. Yurtdışında aynı ürünü yaklaşık olarka 10% daha pahalıya buluyorsunuz fakat biz Türkiye alım gücünü de düşünerek ve markaları daha rahat Türk tüketicilere ulaştırmak için bu fiyat politikasına çok dikkat ediyoruz. Ayrıca dönemsel yapılan marka tanınırlık aktiviteleri her müşterimizin ürünleri en azından bir kez denemesini sağlıyor.

2017-06-16 08.46.44

Mayo ve bikini 1 sezonluk ürünler midir? Doğru bakım/yıkama ile kullanım süresini uzatmak mümkün mü?

Mayoları seçerken kendi bedenlerine tam olan ürünleri seçmeleri gerekmektedir, bunun nedeni ise mayonun kumaşından dolayı genişleyebilme özelliğinin olmasıdır. Mayo ve bikiniler doğru bakım ve yıkama şekilleriyle kullanım süreleri uzatılabilen ürünlerdir. Kullanım süresini uzatmak için mayo ve bikinileri çamaşır makinasında yıkamak yerine elde soğuk suyla yıkamak gerekmektedir. Tuzlu su üstünde kalmamalı ve bikini ve mayoları yıkarken çitilemek yerine suya bastırmak yeterli olur.  Ayrıca mayo seçiminde aynı sütyen seçiminde olduğu gibi kesinlikle ürünler denenmeden alınmamalıdır. Mayo ve bikini dediğimiz sahilde aslında iç giyiminizle dolaşmanız anlamına geliyor dolayısıyla kap ve çevre ölçünüze tam olarak uyan ürünler kullanmanız önemlidir. Doğru ürün kullanımında hem sahilde güzel görünmek, hem de çok rahat olmak mümkün. Bizim de bu yüzden her kap ve bedene uygun mayo bikini modellerimiz mevcut.

Ürünlerinizi incelerken en çok şaşırdığımız ürün “göğüs dirilten sütyen”. Bu nasıl mümkün oluyor?

Göğüs dirilten sütyen İtalyan Lovable markasının çok özel bir kumaş teknolojisi olan “emana” ile geliştirilen bir üründür. Ürünün özel kumaşı vücut ısısını kendi içine çeker ve kızılötesi ışın gibi göğüse geri yansıtır. Bununla beraber kan dolaşımı hızlanır ve sadece 28 günde çok daha yumuşak, diri ve yuvarlak göğüslere sahip olmak mümkün olur. Ürünün en güzel yanı ise içinde kesinlikle hiçbir kimyasal kullanılmaması olup sınırsız yıkama avantajı ile özelliğini hiç kaybetmemesidir. Yapılan araştırmalar sonucu göğüs dirileştirme 10 kadının 8’inde olumlu sonuç vermiştir.

Mağazanıza gelen bir kadın birçok çeşit sütyen arasında vücudu için doğru modeli seçemeyebiliyor. Bu noktada mağazada nasıl bir hizmet sunuyorsunuz?

Mağaza çalışanlarımız doğru sütyen seçimi ve beden ölçümleri konusunda tüm farklı markalarımızın uzmanlarından eğitim ve sonunda sertifika alıyorlar ve bu noktada mağazamızı ziyaret eden bayanların önce nasıl bir talepleri olduğunu öğrenip ardından ölçüm eşliğinde ürün yönlendirmesi yapmaktadırlar. Müşterilerimizin izin vermesi durumunda kabinde doğru sütyen giyimi ve kullanımı ile ilgili detaylı bilgiyi verip ürünün denenmesinde yardımcı oluyoruz. Eğer ürünün duruşu ile ilgili bir olumsuzluk beden sorunu varsa kesinlikle müşterilerimize doğru beden ve ürünü önererek servisimizi sonlandırıyoruz.

 

 

 

*Bu içerik G-Lingerie desteğiyle hazırlanmıştır.
Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?



Siz de yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

genografi

Yalnız değilsiniz

  • Daniel Barringer kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Kisha Calder kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Juanita Wilbanks kullanıcısının profil fotoğrafı

Gruplara katılın

GİRİŞ YAP KATIL
Editör'ün Seçimi