Aktiviteler Duyurular Uncategorized

Hafta Sonu İstanbul’da Neler Var?

alaaddinin_sihirli_lambasi_1

 

Şehrin Çocuk Hali Uykusuz Anneler için öneriyor!

Alaaddin’in Sihirli Lambası

Alaaddin’in Sihirli Lambası’ masalına bir de Cin’in gözünden bakmaya ne dersiniz? Bu güne kadar hep Cin’den bir şeyler dilendi, Cin hep başkalarının dileğini yerine getirdi. Acaba Cin ne istiyor? O mutlu mu lambanın içinde olmaktan? İnsanların bitip tükenmeyen isteklerini yerine getirmek zorunda mı? Ya Cin’in istekleri ve dilekleri? Onları kim yerine getirecek? ‘Alaaddin’in Sihirli Lambası’ çocuklara dünyaya farklı açılardan bakmayı gösteren keyifli bir oyun. Trump Towers Tiyatro bu eğlenceli oyuna Cumartesi günü saat 11.00‘de ev sahipliği yapacak.

borusan_contemporary_23

Kitap Kahramanınız Kim?

Kitap kahramanlarının bulunup baskı çalışması yapılan bu atölyede 6-8 yaş aralığındaki çocukların okuduğu hikâye kitapları bulunur ve her çocuk bu kitaplardan birini seçer. Seçilen kitaplardaki ana karakter çocuklar tarafından yeniden yorumlanarak baskı çalışmasına dönüştürülür. Her katılımcının kendi kitap kahramanını yapacağı eğlenceli bir yüksek baskı çalışması gerçekleştirilir. Eğlenceli atölye Cumartesi günü Borusan Contemporary’de gerçekleşecek.

origami_1

 

Kağıttan Şehir Origami Atölyesi

Bu atölyede, kağıt katlama sanatıyla her katılımcı kendi şehrini yaratacak. Yollar, parklar, binalar sadece çocukların hayal gücüyle şekillenmeyi bekliyor. 4-9 yaşındaki çocukların aileleri ile birlikte katılabileceği atölye İstanbul Oyuncak Müzesi’nde Cumartesi günü gerçekleşecek. Gökçen Atamgüç’ün eğitmenliğinde gerçekleşecek atölye çalışmasına katılım için lütfen iletişime geçiniz.

ailece_sanat

Ailece Sanat: Ailemle Resim Atölyesi

Programa müze uzmanı ile “Sanatçı ve Zamanı” sergisini gezerek başlayan çocuklar ve aileleri, atölye çalışmasında kendilerini temsil eden imgeler üretecekler. Daha sonra, ürettikleri imgeleri kolektif bir resim çalışmasında bir araya getirip, aile resimlerini boyayacaklar. 6-10 yaşındaki çocukların aileleriyle birlikte katılabileceği atölye çalışması İstanbul Modern’de 12 Haziran Pazar günü gerçekleşecek.

masallarla_dans_1

Masallarla Dans

Masallarla Dans, çocukları masalların büyülü dünyasına interaktif bir yolla sokarken, dansa ilk adımı çok keyifli bir yolla attırıyor. Hayal güçlerinin sınırlarını genişletirken eş zamanlı beş duyuya da hitap ederek masalla bütünleşmeyi ve bedensel farkındalıkla unutulmaz bir serüvene dahil olmayı sağlıyor. Masalın içine dansla dahil olunan bu eğlenceli etkinliğe katılım için rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. 4-6 yaş grubunun katılabileceği etkinlik 12 Haziran saat 11.00’de İstanbul Oyuncak Müzesi’nde gerçekleşecek.

Tüm etkinlikler hakkında detaylı bilgi ve daha fazla etkinlik için tıklayınız.

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?Siz de yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

genografi

Yalnız değilsiniz

  • Melvina Casey kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Stormy McDowall kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Kirk Mayberry kullanıcısının profil fotoğrafı

Gruplara katılın

GİRİŞ YAP KATIL
Editör'ün Seçimi