Duyurular

Hayal olarak kalmasın…

Gelecek; tüm ebeveynlerin çocukları için farklı hayallerini barındıran, belirsizliği ile bazen endişeye düşüren bazen umutla baktığımız…

Ülkemizde çocuklarımızın %19’unun özel okula gittiğini biliyor muydunuz? Yani nerdeyse her 5 çocuğumuzdan 1’i özel okula devam ediyor. Bazı ebeveynler daha doğmadan gideceği okulları düşünürken, bazılarımız da o gün geldikçe harekete geçiyor. Ne yazık ki eğitim, ülkemizde çocuk yetiştirirken ebeveynlerin en büyük masraf kalemi. Gönül isterdi ki özel okul kavramı olmasın, kimse çocuğunun almasını istediği eğitim için büyük fedakarlıklarla bir bütçe oluşturmak zorunda kalmasın.

Eğer çocuğunuzu okul öncesi kreş ile okula başlatıp, yüksek lisansa kadar süren bir eğitim hayatı olmasını hedefliyorsanız, toplam özel okul eğitim ücreti olarak en düşük 426.000 TL, en yüksek 1.710.000 TL, ortalama olarak da 895.000 TL’lik bir eğitim masrafınız oluyor. İşte bu büyük rakamlar da daha ilkokula gitmeyen çocuk için ebeveynin tasarruf etmesini zorunlu kılıyor. Tasarruf, diğer gelişmekte olan ülkelerde %31’ler civarında iken Türkiye’de %15 gibi daha düşük bir oranda tercih edilmekte. Azla geçinmeyi iyi bilen insanlarız ama biriktirmekte o kadar başarılı değiliz.

Bu noktada her ay belli bir miktarı çocuğumun eğitimi için şimdiden ayıracağım ama düzenli yatırım yapamıyorum diyenler için Anadolu Hayat Emeklilik’ten Çocuğum İçin Yatırım Sigortası‘nı tanıtmak istiyoruz.

  • Çocuğum İçin Yatırım Sigortası’ndan 0-15 yaş arasındaki çocuklar yararlanabiliyor.
  • Çocuğu, torunu, küçük yakını olan yetişkinler bu sigortayı çocuk için satın alabiliyor. Sigorta süresini 10 ila 25 yıl arasında belirleyebiliyorsunuz. Yaş ile sigorta süresi toplamı en fazla 25 olabiliyor.
  • Sigorta süresi boyunca hayatta kalmanız durumunda toplu para imkânı sağlıyor
  • Asgari prim tutarı aylık 150 TL/ 50 Euro/50 Dolar.
  • Primin tamamı vergiden indirilebiliyor (üst sınır ücretin %15’i ve yıllık asgari ücret)
  • Süre sonunda kar paylı anaparanızı toplu olarak alabiliyorsunuz.​

 

hayal olarak kalmasın

 

Çocuklarımızın hayal ettikleri geleceği onlara garanti edemeyiz ama böyle bir tasarruf yöntemi ile o gelecek için gerekli olan veya ilerde başka hayaller kurmasına fırsat verebilecek imkanı sağlayabiliriz.

Hiçbir çocuğumuz hayalsiz kalmasın, hayalinden de güzel günler ve gelecek olsun…

 

 

 

* Tüm istatistiki bilgiler Anadolu Hayat Emeklilik’ten alınmıştır. Bu içerik Anadolu Hayat Emeklilik desteğiyle hazırlanmıştır.
Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?Siz de yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

genografi

Yalnız değilsiniz

  • Daniel Barringer kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Ulrike Mairinger kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Chang Jenkinson kullanıcısının profil fotoğrafı

Gruplara katılın

GİRİŞ YAP KATIL
Editör'ün Seçimi