Duyurular

Hayatın mizahı…

 

Çocuklarınızın bir karikatürist olmasını hiç hayal ettiniz mi?

Çok keyifli çizimler yapan bir sürü çocuğu, çizim yeteneğini geliştirmek için yönlendirmenin ebeveynlerin akıllarına gelmediğini düşünüyoruz. Erdil ile tanışana kadar bizim de gelmemişti. Şimdi evde muhteşem olmasa da çizimler yapıp, espri düşünen bir kızım var.

Süper Penguen’in yaratıcılarından Erdil Yaşaroğlu çocukların illa muhteşem çizimler yapması gerekmediğini, çizdikçe bu yeteneğin gelişeceğini, beğenmeseler de çizmekten vazgeçmemelerini söylüyor.

Peki siz büyükler (ebeveynler) mizaha hayatınızda ne kadar yer veriyorsunuz?

Mizah aslında Erdil’in de söylediği gibi hayata farklı baktığınızı gösteren araçlardan biri. Hayatı kolaylaştıran, eğlenceli hale getiren, hafifleten, güldüren, düşündüren…Böyle bir aracı çocuklarımızın hayatına daha çok katabilmek için, çocuk yaşta farklı bakış açısı ile zenginleşmeleri için, hayatımızdaki mizahı bizim de beslememiz gerekiyor. Çünkü çocuklar bizim yürüdüğümüz yolların izleri ile kendi yollarını çiziyor. Bunun yanısıra mizah duygularını ifade etmelerinde bir alternatif. Belki de konuşarak anlatamadığı şeyleri aktarması için yeni bir yol…

Süper Penguen Türkiye’de çocuklar için yegane mizah araçlarından biri. Neden Süper Penguen şu yazılarında çok güzel anlatmışlar.

 

Çocukları mizah ve çizgiyle tanışsın isteyenler için, 18 Kasım’da Feyzi Özşahin ile Süper Penguen Çizgi Atölyesi olduğunu sizlere duyurmak istedik. Detayları şurada görebilirsiniz.

 

 

Hikaye anlatan kişileri insanlar sever, hikaye anlatmak için de hayata diğerlerinden farklı bakmak gerekir. Herkesin gördüğü şeyleri daha değişik şekilde yorumlamak..

Siz de çocukken hikayeler anlatmak istemez miydiniz? Hikayeler ile aslında hayat aldıklarınızdan fazlasıdır…

 

 

 

  • Bu içerik CardFinans desteğiyle hazırlanmıştır.

 

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?Siz de yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

genografi

Yalnız değilsiniz

  • Daniel Barringer kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Juanita Wilbanks kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Felix Matheny kullanıcısının profil fotoğrafı

Gruplara katılın

GİRİŞ YAP KATIL
Editör'ün Seçimi