Çözüm yolları

Herkesin Çocuğu Uyuyor, Benimki Uyumuyor!

uyku

 

Yorgun gözlerinizi açtınız ve saate baktınız. Bebeğiniz ağlıyor ve daha onu yatıralı 45 dakika oldu. Bu senaryo tanıdık geliyorsa, arkadaşlarınızla dertleşmek size yardımcı olacaktır.

Eğer çevrenizde, uyumayan veya sık uyanan bir bebeğe sahip tek kişi sizseniz, arkadaşlarınızın hepsinin çocuklarının gece boyu mükemmel uyudukları sonucuna ulaşabilirsiniz. Yine de bu sorunu yaşayan tek anne olmanız pek mümkün değil.

Normal olan nedir?

Muhtemelen çevrenizde her gece 12 saat uyuyan çocuklarla ilgili sohbetlere şahit olmuşsunuzdur. Bu küçük melekler öğlen uykularını alırlar, geceleri de kesintisiz uyurlar ve anne babaları gün doğana kadar onların sesini bile duymazlar. Böyle bir uyku düzeni muhteşem bir şey olmalı – ama bir o kadar da ender rastlanan bir durum. Genelde bebekler geceleyin uyanırlar, acıkmaları, mızmızlanmaları ve uyku döngüleri sebebiyle bu normaldir. Eğer düzenli bir şekilde her gece uyanıyorsa, emin olun ki sizin bebeğinizin durumu da normal.

Her aile kendine özgüdür
Diğer ailelere dışarıdan bakıp, yorum yapmak kolaydır. Siz sadece bir ailenin dışarıdan göründüğü kadarına şahit oluyorsunuz. Aile içerisinde yaşanan farklı zorlukları bilemezsiniz. Çocuğunuzu ve evde yaşadığınız uyku sorunlarını başkalarınınki ile kıyaslamayın.

Destek isteyin
Öncelikle sitemizde sizin sıkıntınız olan konularla ilgili, yazıları okumanızı öneririz. Belki gruplar kısmına girip dertleşmek ve başkalarının deneyimlerini duymak da iyi gelebilir. Uyku sorunuyla ilgili kendi bildiklerinizi, duyduklarınızı denediyseniz ve halen zorluklar devam ediyorsa, anne baba olan diğer arkadaşlarınızdan ve ailenizden gelecek olan destek veya empati de size yardımcı olacaktır. Uyku sorunları maalesef bütün aileler için zor bir durumdur, özellikle de tüm aile uykusuz kalıyorsa.. Tecrübelerin paylaşılması, bazı yöntemlerin ya da denenmiş yolların anlatılması, hatta siz kötüyken yakın bir destek sağlanması, yükünüzü bir nebze hafifletecektir. Unutmayın yalnız değilsiniz ve bu sıkıntı duyduğunuz durum her ne ise çözümlenebilecek bir problem. Biz size destek olmak, deneyimleri ve bilgileri paylaşmak, biraz dertleşmek biraz eğlenmek için her zaman burdayız! 

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?Yorum

  1. Hakan Çigdem Çınar Çınar

    Bende hen kısa zamanda yardım istiyorum 3 çocuk annesiyim 2 küçük biri 2 diğerine bir yaşında inanin sinirlerin çok bozuk yeri geliyor kontrolden çıkıyorum bu saate ayaktayin ne gücüm kaldı ne demenin hen kuşa zamanda yardım istiyorum simdiden tsklerrr

Siz de yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

genografi

Yalnız değilsiniz

  • Kirk Mayberry kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Melvina Casey kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Karla Pichardo kullanıcısının profil fotoğrafı

Gruplara katılın

GİRİŞ YAP KATIL

Benzer Yazılar

Editör'ün Seçimi