Duyurular

İçeride Çocuk Var!

icerdecocukvar

24 kişilik bir gönüllü grubunun Bakırköy Cezaevi’nde anneleri ile yaşamak zorunda olan 0-6 yaş grubu çocuklar yararına başlattığı sosyal sorumluluk projesinin adı “İçerde Çocuk Var”

 

Amaçları Bakırköy Cezaevinde yaşayan 53 çocuğun faydalandığı, cezaevi bünyesinde bulunan anaokulunun şartlarını iyileştirmek.  Önce Bakırköy cezaevi  ve güçleri yettiğince  Türkiye’deki 6 kadın ceza evinde anneleri ile yaşamak zorunda olan 600 kadar çocuk için cezaevi şartlarını iyileştirmek ve toplumda bu konuda farkındalık yaratarak, sözkonusu çocukların sürdürülebilir bir düzende eğitimleri için platform oluşturmak.

Şu an Türkiye’de 6 ( İstanbul, Ankara, Eskişehir, İzmir, Adana, Denizli)  kadın cezaevi var. Bunlardan sadece 3 ünde anaokulu mevcut.

 

Proje, Adalet Bakanlığından yasal izinleri alan ve sadece bağışçılara özel bir banka hesabı açarak destek olan “Türkiye Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı”( www.tcyov.org) ile ortaklığında yürütülüyor.

 

Projeye destek olmak isterseniz,

  • Bağışçı olabilirsiniz,
  • Besin, oyuncak, teknoloji, ekipman sponsoru olarak seçeceğiniz malzemeleri bağışlayabilirsiniz.
  • Toplumda farkındalık yaratmak için yazılı, görsel basın, sosyal ve dijital medyada bilinirliği arttırmak adına yardımcı olabilirsiniz
  • Gönüllü olup, destek verebileceğiniz alanları iletip, doğacak ihtiyaç halinde sizinle iletişime geçilebilmesi için uzmanlık alanınızı bildirebilirsiniz
  • 26 Aralık 2014 Cuma günü Bebek Kitchenette’de düzenlenecek Yeni Yıl partisine davetiye alarak destek olabilirsiniz.

 

 

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN:

 

www.icerdecocukvar.com

Facebook.com/icerdecocukvar

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?Siz de yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

genografi

Yalnız değilsiniz

  • Daniel Barringer kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Kisha Calder kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Juanita Wilbanks kullanıcısının profil fotoğrafı

Gruplara katılın

GİRİŞ YAP KATIL

Benzer Yazılar

Editör'ün Seçimi