Çözüm yolları

İşe Yeniden Başladınız ve Bebeğiniz Geceleri Uyumuyor!

çalışan anne

Bebeğiniz doğduktan sonra hayatınız muhtemelen alt değiştirmek, emzirmek ve bebeğinize bakmakla geçiyor. Eğer işe geri dönmeyi düşünüyorsanız, başlayacağınız tarihe kadar bebeğinizle ilgili herşeyi düzene sokmak ve herşeyin yolunda olacağından emin olmak istiyorsunuz.

Eğer bebeğiniz sizin işe başlayacağınız tarihe kadar hazır olmazsa ve gece uyku düzenine kavuşmazsa, hayatınız bir süre zor geçecek demektir. Biraz gayret ve doğru yönlendirmelerle, iş hayatınızı ve bebeğinizin uyku düzenini birlikte idare edebilir, ruh sağlığınızı koruyabilirsiniz.!

 

Bebeğiniz için rutin oluşturmaya çalışın

Eğer işe geri dönme durumu yaşıyorsanız, bebeğin rutini evde çekişme yaratabilir. Eğer mümkünse, işe dönmeden birkaç hafta öncesinden, problemli durumları düzeltmek için biraz zaman harcamalısınız. Böylece işe başladığınızda daha rahat edersiniz. Uyku rutini oluşturun, her öğle ve gece uykusunda bu rutini uygulamaya başlayın. Eğer bebeğinizi yatağa bırakınca ağlıyorsa onu rahatlatın, ama kararlı durum ve onun uyku saatinin geldiğini anlamasını sağlayın. Eğer gece arısı uyanırsa, onu tekrar hemen kendi karyolasına yatırın. Bu bir kaç gece böyle sürebilir, ama uzun vadede herkesin yararına olacaktır.

Sabırlı olun

Büyük gün geldiğinde ve işe başladığınızda, bazı pürüzler elbette olacaktır. Her aile için bu yeni geçiş dönemini yaşamak normaldir. Bebek için, sizden ilk kez uzun saatler ayrı kalacak olması da uyku düzeninde bozulmalara ve geriye gidişe neden olabilir. Sabırlı olun.Her zamaki uyuma rutinlerinizi uygulamaya devam edin.  Göreceksiniz; bebeğiniz de zaman içinde adapte olacak ve bu yeni düeni kabullenecektir.

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?Siz de yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

genografi

Yalnız değilsiniz

  • Rebecca Lapham kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Lurlene Eggleston kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Angeline Noskowski kullanıcısının profil fotoğrafı

Gruplara katılın

GİRİŞ YAP KATIL

Benzer Yazılar

Editör'ün Seçimi