Anne sütü ve emzirme Çözüm yolları Faydalı bilgiler Yaşam

İşyerinde Süt Sağmanın ve Taşımanın Püf noktaları

baby-105063_640

 

Halen bebeğinizi emziriyorsunuz ve artık işe başladınız. Bebeğinizi emzirmeye devam etmeniz ve sütünüz her şeyden önemli!

İşyerinde süt sağmanız ve sağdığınız sütü taşımanız için size gerekli püf noktalarını aşağıda sıralıyoruz.

Öncelikle süt sağmak için gerekli pompa ve ekipmanların yanınızda olduğundan emin olun. Sadece rahatlayın ve bebeğinizi düşünün.

–          Kendi ofisiniz varsa gün içinde kapalı bir odada süt sağmanız çok kolay…

–          Eğer bir işyerinde çalışıyorsanız; kendinize süt sağmak için müsait bir ortam ayarlayın. Kimsenin sizi rahatsız etmeyeceği şekilde; boş bir ofis odası, kullanılmayan toplantı odası, mutfak ve ya boş bir konferans salonu da uygun olabilir.

–          Priz ve bir sandalye olması yeterlidir.

–          Yer konusunda daha önce işyerinde süt sağmış olan iş arkadaşlarınızdan da tavsiyeler alabilirsiniz.

–          Sabah evden bebeğinizi emzirip çıkın. Bu durumda öğlen ve akşamüstü olmak üzere 20-25 dk bir süreye ihtiyacınız olacaktır. Bu süre 10-15 dk emzirme, geri kalan 10 dk ise sütünüzü saklama ve ekipmanları temizlemekle geçer.

–          Mesai süresince 8 saat içinde 2 kez süt sağma işlemi yapmanız gerekmektedir. İşten eve döner dönmez bebeğinizi tekrar emzirin.

–          Sağdığınız sütü muhafaza etmek için işyerinde buzdolabı ayarlamanız gerekecektir. Sağdığınız sütü, süt saklama poşetlerine koyabilirsiniz. Üzerlerine tarih ve saati not alın. Ayrıca eve dönerken sütün bozulmaması için soğutucu çanta, vs kullanmak ideal olacaktır.

–          İşyerinde süt sağdığınız için ve bu sütü taşırken asla çekinmeyin. Hatta sonraki zamanlarda aynı durumda olanları da destekleyin.

 

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?Siz de yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

genografi

Yalnız değilsiniz

  • Ollie Knight kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Christie Shufelt kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Ermelinda Saxon kullanıcısının profil fotoğrafı

Gruplara katılın

GİRİŞ YAP KATIL