Duyurular Röportajlar Uncategorized

Kemal’in Brüksel Günlüğü!

kemalin brüksel günlüğü

Sevgili Özge Lokmanhekim, oğlu Kemal ile gezdiği ülkeleri anlattığı çocuk kitapları serisine yenisini ekledi; Kemal’in Brüksel Günlüğü.

Özge’den kitabını ve kitap yazma hikayesini uykusuz anneler için anlatmasını istedik. Bakın nasıl doğmuş bu güzel çocuk kitabı serisi;

kemalin brüksel günlüğü 2

“İlk çocuk kitabım Kemal’in Londra Günlüğü’nü Aralık 2015’te Altın Kitaplar Yayınevi tarafından basıldı. İnsanın uzun zamandır hayalini kurduğu, uğruna çok emek harcadığı bir şeyin gerçekleştiğini görmesi kelimelerle ifade edilemeyen bir mutluluk bence.

Çocuklara ve anne babalara seyahati sevdireceğini umduğum, gezdiğimiz şehirler hakkında bilgi vermeyi istediğim, bir şehir kitapları dizisinin başlangıç kitabıydı Kemal’in Londra Günlüğü. Bu serinin çocuklarla nasıl zevkli seyahat edileceği konusunda anne babalara rehberlik etmesini arzu ediyorum.

İkinci kitabım Kemal’in Brüksel Günlüğü’nde oğlum bu sefer Brüksel’i gezerek keşfediyor. Bu kitapta ona arkadaşı Defne de eşlik ediyor. Birlikte başta Büyük Meydan, Çizgi Roman Müzesi, Oyuncak Müzesi, Atomium ve Mini Europa olmak üzere pek çok önemli bina ve tarihi yeri geziyorlar, Brüksel’in lezzetli wafflelarının, patates kızartması ve midyelerinin ve elbette çikolatalarının tadına bakıyorlar. Özetle, iki arkadaş şehri hem geziyor hem de bu şehir hakkında pek çok önemli bilgiyi birlikte eğlenerek öğreniyorlar.

Kemal’in Brüksel Günlüğü de ödüllü çizer dostum Gökçen Eke’nin illüstrasyonlarıyla hayat buluyor. Bu kitapta ayrıca çıkartmalar, kendi çektiğimiz fotoğraflardan oluşan bir albüm ve çocuğunuzla birlikte yapabileceğiniz lezzetli bir waffle tarifi de bulunuyor.

Kemal gezi günlüklerini arkadaşlarıyla paylaşırken gittiği yerlerin önemli ve tarihî mekânlarını, yemeklerini ve geleneklerini bir çocuğun gözünden, eğlenceli bir dille anlatmaya devam edecek. Minik okurlar da bu gezi kitaplarında yalnızca bir şehir seyahatinin ayrıntılarına değil, kendi yaşıtları bir çocuğun iç dünyasına ve heyecan dolu duygularına tanıklık edebilecekler.

Umarım sizler de Kemal’in Brüksel Günlüğü’nü keyifle okursunuz. Yorumlarınızı merakla bekliyorum.

Satın almak için: http://www.seyahatperest.com/2016/11/08/yeni-kitabim-kemalin-bruksel-gunlugu/

 

 

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?Siz de yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

genografi

Yalnız değilsiniz

  • Daniel Barringer kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Juanita Wilbanks kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Felix Matheny kullanıcısının profil fotoğrafı

Gruplara katılın

GİRİŞ YAP KATIL

Benzer Yazılar

Editör'ün Seçimi