Kolik Uncategorized Uyku Arkadaşı

Mırıldanan ayıcığı çok sevdik!

whisbear_press2_logo (1)

Yenidoğan bebeklerin uyku düzeni olmaz. Yine de uykusuz annelerin ilk aylarda hayatını kolaylaştıracak ve bebeğinin daha huzurlu uyumasına yardımcı olacak önerilerimizi şu yazımızda derlemiştik. Bu önerilerimiz dışında özellikle ilk aylarda bebeklerin anne karnındaki ortamı/hissi aradığı ve o ortamdaki seslerle rahatladığı biliniyor. İşte Whisbear-Mırıldanan Ayı anne karnındaki seslere benzeyen “beyaz gürültü” sesini çıkaran bir uyku arkadaşı.

İlk aylarda özellikle beyaz gürültü sesi sayesinde kolik bebeklerin  rahatlamasını sağlayan Whisbear daha sonraki aylarda da sesi, yumuşak dokusu ve kolay kavranan yapısı ile uykuya dalmada ona eşlik eden bir uyku arkadaşı oluyor.  Yani bu tatlı uyku arkadaşını yenidoğandan itibaren uzun yıllar kullanmak mümkün.

Whisbear-Mırıldanan Ayı kolik bebekleri olan ve benzer durumu yaşamış Polonya’lı iki girişimci anne tarafından geliştirilmiş bir ürün. Görüyoruz ki uykusuz annelerin halinden yine uykusuz anneler anlıyor ve sorunlara çözüm bulmak için harekete geçiyor. Ürünü 2 uykusuz annenin yapmış olmasından dolayı ayrıca sevdik 🙂

2014 Yılında “Yılın Oyucağı” seçilen Whisbear’in Uykusuz Anneler’in en beğendiği özellikleri;

Yenidoğan zamanından itibaren güvenle kullanabiliyor olması (Avrupa Birliği’nin sıkı kalite/güvenlik testlerinden geçmiş olması ve güvenilir tekstil (öko-tex) setifikalı kumaş ve malzemeye sahip olması).

wihsbear_worek (1)

 

  • Oyuncağın içindeki cihaz 40 dakika boyunca çalışıp kendiliğinden stand-by moduna geçebiliyor. Yani yorgun, uykusuz annelerin tekrar bebeğinin yanına giderek  cihazı manuel olarak kapamasına gerek kalmıyor.
  • Otomatik ağlama sensörü sayesinde (CRYSensor) cihaz bebeğinizin ağlamasını algılıyor  ve tekrar 20 dakika boyunca çalışıyor bu da yine uykusuz annelerin dinlenme süresini uzatan bir durum.
  • Cihazın ses ayarı yapılabiliyor ve isterseniz bu ses çıkaran cihazı Whisbear’ın içerisine takıp çıkarabiliyorsunuz.
  • Oyuncağın gövdesi yumuşacık peluş, uzun ayakları ve kulakları ise hışırtılı ve kontrast renklerde yani tam bebeklerin dikkatini çekip, ellerinden bırakmak istemeyecekleri  aynı zamanda duyusal gelişime destek olan bir arkadaş.
whisbear pusette
  • Patilerindeki mıknatıslar sayesinde kolaylıkla bebek arabasına veya oto koltuğuna sabitlenebiliyor, düştü, kayboldu derdi yok. Her zaman her yere yanınızda götürebilirsiniz.
  • Oyuncağı nemli bir bezle silerek kolayca temizlemek mümkün.

Bu ürünü hayata geçiren 2 annenin ayrıca sosyal sorumluluk projesi kapsamında Whisbear-Mırıldanan Ayı’yı Polonya’da pek çok hastanenin yenidoğan ünitesine ve Afrika’lı kadın pedagoglar ile yapılan işbirliği ile Kenya’da genç anneleri destekleyen merkezlere bağışlamasından çok etkilendik.

whisbear 2

Umuyoruz daha çok anne-bebeğe ulaşır ve huzurlu uyuyan bebekler ile uykusuz anne kalmaz.

Uykusuz Anneler Kulübü ve Whisbear sosyal medya hesaplarını takip ederek bu şirin ve faydalı ayıcığı hediye kazanma şansını kaçırmayın uykusuz anneler!

 

 

*Bu içerik Calmindo‘nun katkılarıyla hazırlanmıştır.

 

 

 

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?Siz de yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

genografi

Yalnız değilsiniz

  • Davis Shaffer kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Daniel Barringer kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Felix Matheny kullanıcısının profil fotoğrafı

Gruplara katılın

GİRİŞ YAP KATIL

Benzer Yazılar

Editör'ün Seçimi