Duyurular

NaturPirat Mülteci Çocuklarımızı Atölye Çamur’a Davet Ediyor!

atolyecamur

 

2014 yılında Gitte Vogel Şirin ve Eda Çizioğlu tarafından kurulan Atölye Çamur, çocukların kerpiçten büyük boyutlu heykeller yaptıkları bir atölye çalışması. İstanbul’da gittikçe azalan yeşil alanların özlemini duyan ve çocukların açık havada doğal malzemeler ile temas etmelerinin hayali ile kurulan atölye ilk günden bu yana katılımcılarının bol çamurlu ve mutlu ayrıldığı bir yer olmuş durumda.

Geçtiğimiz yıla kadar çoğunlukla özel okullar tarafından ziyaret edilen atölye, Gitte ve Eda’nın sponsor bulmaları ile bu yıl kapılarını yardım etmek içinde açıyor. Sonbaharda düzenlenecek atölyeler Suriyeli mülteci çocuklar ve engelli çocukların katılımı ile gerçekleşecek.

10 ve 12 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek atölyenin alan sponsoru Maslak Uniq Istanbul’da yer alan Xtrem Aventures. Suriyeli mülteci çocuklar ile Atölye Çamur’u buluşturan organizasyonlar ise AD.DAR Community Center ve Project Lift. Atölye Çamur’da çocuklar dünyanın en eski yapı malzemesi kerpici ve yapım tekniklerini öğreniyorlar.

Kerpiç kullanarak heykeller inşa ediyor, birlikte çalışmayı deneyimliyor, yaratıcılılıklarını geliştiriyor, kirlenmenin tadına varırken çok da eğleniyorlar.

Dışarıdan katılmak isteyenler için bir gün daha açık olacak Atölye Çamur. 13 Eylül Pazar, 11-13 ve 14- 16 saatleri arasında iki seans daha bu eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz. Rezervasyonun gerekmediği etkinliğin ücreti 35 TL. Yedek kıyafet , havlu ve terlik getirmenin gerekli olduğunu söylüyor Eda ve Gitte.

 

İletişim info@naturpirat.com

www.naturpirat.com

www.facebook.com/naturpirat

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?Siz de yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

genografi

Yalnız değilsiniz

  • Penney Derose kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Senaida Quesinberry kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Francisca Holroyd kullanıcısının profil fotoğrafı

Gruplara katılın

GİRİŞ YAP KATIL

Benzer Yazılar

Editör'ün Seçimi