Aktiviteler Duyurular

Şehrin Çocuk Hali Öneriyor!

cocuk_olmaya_hakkim_var_yartici_drama_ile_okuma_1

 

Uykusuz Anneler Kulübü için bu hafta Şehrin Çocuk Hali‘nin önerdiği aktiviteler aşağıdaki gibi…Çocuklarınızla keyifli vakit geçirebileceğiniz daha fazla aktivite için Şehrin Çocuk Hali‘ni ziyaret etmenizi öneririz uykusuz anneler 🙂

“Çocuk Olmaya Hakkım Var” Yaratıcı Drama ile Okuma Atölyesi

Daha önce hep siyasetçilerin, eğitimcilerin, kısacası büyüklerin söyleminden tanımlanan çocuklar ve onların hakları, bu defa daha çocuksu, daha masum ve daha renkli bir şekilde dile getiriliyor. 7-8 yaş grubunun katılabileceği atölye 26 Mart saat 12.00’ da Caddebostan Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak gerçekleştirilecektir.

kibritçi_kız

 

Kibritçi Kız Müzikali

Müzik, dans, mim, jonklörlük ve resim sanatlarını bir arada sunan müzikal, aynı zamanda sokak çocukları konusunda farkındalık yaratmayı da amaçlıyor. Zorlu Çocuk Tiyatrosu, Kibritçi Kız Müzikali’ni alışılmışın dışında mutlu bir son ile bitirerek, izleyicilere farklı bir sahne uyarlaması sunuyor. 26-27 Mart Cumartesi ve Pazar saat 12.00’ da sahnelenecek oyuna 5 yaşın üzerinde herkes katılabilir.

 

muzedekikim

Müzedeki Kim?

Çocuklar önce oyun hamurlarıyla kahramanlar tasarlayacak, ardından uygulama mekânında bu kahramanların hikâyeleri hakkında ipuçları sunan düzenlemeler hazırlayacaklar. 4-10 yaş arası çocukların katılabileceği atölye İstanbul Modern’de 26-27 Mart tarihlerinde saat 13.00’da başlayacaktır.

Mozart

 

Mozart İçin Bir Öykü Yaz

Çocuklar, Mozart’ın müziklerinden bir seçki dinleyip, klasik dönemi ve orkestra çalgılarını tanıyacaklar. Duydukları müzik acaba nasıl bir hikâye anlatıyor?  Mozart’ın notalarını sözcüklere dönüştürmeye hazır olan çocuklar 27 Mart Pazar günü saat 11.00 için İstanbul Oyuncak Müzesi’ne kayıt yaptırabilir.

camurla_oynuyoruz_1

 

Çocuklar İçin Çamur Atölyesi

Atölye Çora’ nın düzenlediği çamur atölyesinde çocuklar kili keşfedecekler. Anne babalarıyla birlikte kile şekil verecek çocuklar ince motor kaslarını da geliştirecek. Hem eğlenceli hem de yararlı ‘Çamur Atölyesi’ 2,5 – 4 yaş arasındaki tüm çocukları ay sonuna kadar her cumartesi saat 11.30’ da bekliyor.

Etkinlikler hakkında detaylar ve daha fazla etkinlik için tıklayınız.

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?Siz de yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

genografi

Yalnız değilsiniz

  • Daniel Barringer kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Kisha Calder kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Juanita Wilbanks kullanıcısının profil fotoğrafı

Gruplara katılın

GİRİŞ YAP KATIL

Benzer Yazılar

Editör'ün Seçimi