Aktiviteler Ne var, ne yok?

Şenol Kolcuoğlu Restoran – Çocukla Geziyoruz

Küçükyalı sahilinde bulunan Şenol Kolcuoğlu öncelikle gelen misafirlerin gözlerini  doyurmayı hedefleyen bir restoran. Mekan fiks menü olarak hizmet veriyor. Bunun güzel yanı, daha giderken gecenin sonunda ne hesap ödeyeceğinizi biliyor olmanız. Masaya öncelikle çeşit çeşit meze ve bol bol salata çeşidi geliyor. Mezeler sabit değil mevsime göre değişiyor ama ezme, patlıcan kızartma, pastırmalı humus, pilaki gibi ana mezeler muhakkak oluyor.
Mekan çok büyük 4 katlı. Geniş bir oyun odası var ve genellikle oyun odasında abla bulunuyor. Garsonlar yemek hazır olduğunda çocuğunuzu çağırıyorlar.
Mekan çok büyük olduğu için özellikle hafta sonları çok kalabalık oluyor ve bu yüzden oyun odası da bir hayli kalabalık. Oyun odasındaki ablalar çocuklara tam sahip çıkamayabiliyorlar. Bu yüzden özellikle küçük çocuklar için çok dikkatli olmak gerekiyor. Bizimki gibi 5-6 yaşındaki çocuklar içinse bir sorun teşkil etmiyor, ancak çocuğum daha küçük olsa o kalabalıkta emanet edemeyebilirdim.
fotoğraf 2 (4)
Servis başladıktan sonra masada artık boş bir santimlik alan bile kalmayana kadar konulan mezeleri tadıp garsonlara artık ana yemeğe geçmek istediğinizi söylediğinizde masanın ortasına koskocaman Adana’nın meşhur metrelik kebabı geliyor. Bu kebabın servis ediliş seremonisi bile burada bir kere dahi olsa yemek yemeğe değer! Resmi aşçı kıyafetiyle kebap ustası geliyor, devasa şişten kişi sayınıza göre uzunluğu metreleri bulan kebabınızı bir çırpıda masanın ortasına bırakıveriyor. Altta adana, üzerinde beyti, kaburga, pirzola ve tavuktan oluşan bir kebap şöleni masanın ortasına konduğunda bile ben doyuyorum açıkçası. Dediğim gibi Şenol Kolcuoğlu’nda önce gözünüz doyuyor. Kebabın üzerine bu sefer 7-8 çeşit meyve en az 4-5 çeşit tatlı geliyor masaya. Benim her daim favorim dondurmalı irmik tatlıları.
fotoğraf 1 (3)
Buraya 7-8 kere gitmişimdir ancak bir tanesinde daha önce hiç karşılaşmadığımız bir şeyle karşılaştık. Mekanın 2. katında düğün vardı. Maalesef ses yalıtımı olmadığı için sanki dostlarımızla sohbet edip yemek yemeğe değil düğüne gitmişiz gibi oldu. Ne yediğimiz yemekten ne  de ettiğimiz sohbetten hiç bir şey anlamadık. Çıkarken özellikle bu tür organizasyonlar olduğunu rezervasyon aşamasında haber vermeleri gerektiğini ilettiğimiz işletme sahibi, şikayetimizi dikkatle dinledi.
Belki bugüne kadar yediğim en güzel kebap diyemem ama lezzeti ortalamanın üstünde, garsonların çocuklara ilgisi, hizmeti çok başarılı. Çok yoğun zamanlarda garson istediğiniz bir şeyi geç bile getirse tatlı dilleriyle şikayetçi olmanızı önlüyorlar. Bir de burada yemek yerken sanatçı Muazzez Ersoy’u görme olasılığınız çok yüksek, kendisi mekanın ortağı, biz çoğu defa gittiğimizde kendisiyle karşılaştık.
Fiyat, hizmet, lezzet ve çocuklara davranış olarak değerlendirdiğimde gitmeye değer bir mekan.
www.cocuklageziyoruz.com olarak tavsiye ederiz.
kare-logo
Şenol Kolcuoğlu Restoran
Adres: Küçülyalı Sahilyolu Çınar Mah. Turgut Özal Bulvarı No:75 Küçükyalı Maltepe / İstanbul
Telefon:0216 489 34 34
fotoğraf 1 (4)
fotoğraf 2 (5)

 

 

 

 

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?
 • Çocukla Geziyoruz

  Çocukla Geziyoruz • Siz de yorum yapın

  Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

  genografi

  Yalnız değilsiniz

  • Lila Fisken kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Rocky Byerly kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Hermelinda Nieves kullanıcısının profil fotoğrafı

  Gruplara katılın

  GİRİŞ YAP KATIL

  Benzer Yazılar

  Editör'ün Seçimi