Markalar

Sisimama; Hikayeden Elbiseler

 

IMG_7479

Sisimama ile çocuğunuza sadece elbise almayın, hikayesi olan elbiselerle onların hayal güçlerini geliştirin, yüzde yüz pamuklu kumaş giydirdiğiniz için de rahat edin!

 

Sisimama’da her elbisenin bir hikâyesi var. Çocuğunuza elbise alırken yanında hikayesi de beraberinde geliyor. Alışverişi keyfin yanı sıra farklı bir boyuta da taşıyan Sisimama’da, çocukların hayal gücüne katkıda bulunan hikayeler bulunuyor. Bu sayede çocukları okumaya teşvik etmekle kalmıyor, ebeveynleri hikaye anlatmaya da yöneltiyor. Çocuk gelişiminde hikayelerin önemini vurgulayan Sismama, günümüzde bu konuda özellikle ebeveynlerin bilinçli olması gerekliliğini ortaya koyuyor.

dress-3dress-2dress-1

 

Sisimama ürünleri 100% pamuklu kumaşlardan üretiliyor. Elbiselerde kumaş tercihi gabardin ve kanvas. Tümü pamuk vual kumaşlarla astarlanıyor. Çocuklarımızın tenlerine dikiş, tela gibi onları rahatsız edebilecek unsurlar değmiyor. Çünkü Sisimama elbiselerinde polyester, naylon gibi sentetik kumaşlar kullanılmıyor. Sisimama terletmiyor, taze tenlere nefes aldırıyor.

 

Belki hiç düşünmediniz ama polyester; naylon ve plastikten yapılıyor ve derinin hava almasını engelliyor. Akrilik kumaşlar da sentetik polimerlerin liflerinden yapılıyor. Bu kumaşlar, çocuklarda teri iyi çekmediği için vücudun ısı dengesini bozduğunda gribal enfeksiyonlara sebep olabiliyor. Söylerken bile üzülüyoruz ama polimerler, plastiğin ana maddesi ve kanserojen etkisi olduğu biliniyor.

trenli

Hikâyelerin giyinmek istemeyen çocuklar üzerindeki olumlu etkisi ise aşikâr. Sisimama kıyafetleriyle artık çocukları giyinmeye ikna etmek çok kolay, çünkü elbiselerin üzerine çocukların sevdiği hikâyeler farklı kumaşlarla nakışlanıyor.  İşin en eğlenceli kısımlarından biri de o kumaşları seçip kombin yapmak. Sisimama’nın en çok tercih ettiği kumaşlar; pötikareli, puantiyeli, çiçekli kumaşlar. Ürün yelpazesini her geçen gün genişleten Sisimama’da  jile tarzı elbiseler ile bahçıvan model pantolonlar var.

 

Serra Akkaya Kimdir?

 

1979 İzmir doğumlu.. Tevfik Fikret Lisesi’nde ve 9 Eylül Üniversitesi İşletme Bölümü’nde okuduktan sonra İzmir’den ayrılıp Amerika’ya gitti…  “Computer Networking” eğitimi aldı. 3 yılın sonunda Türkiye’ye dönerken ilk tercihi İzmir’di ama koşullar onu İstanbul’a getirdi. Galatasaray Üniversitesi’nde pazarlama yüksek lisansı yaparak teknik bilgisini pazarlamayı öğrendi. Turknet’te ve Turkcell’de 10 yıl boyunca müşteri ve ürün yöneticisi olarak çalıştı. Galatasaray Üniversitesi yüksek lisans sınıfında o zamanki müstakbel eşi ile tanışıp 2009 yılında evlendi, 2012 yılında kızı Selin doğdu.

Bebeğini kucağına alınca, göğsüne yatırınca, koklayınca “Dünya bir yana” deyince, kendi gezegenini bulunca, “Ben ne yapmalıyım” diye soran bir kadının size hiç de yabancı olmayan serüveni.

Dikiş dikmekle ilgilenmeye başladıktan sonra, zaten kızına hikâyeler, masallar uydurmanın çok hoşuna gittiğini farketti ve böylece  ‘Sisimama; Hikayeden Elbiseler’ ortaya çıktı.

www.sisimama.com

 

Adsız

 

 

 

 

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?Siz de yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

genografi

Yalnız değilsiniz

  • Jeremy Venn kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Pansy McBurney kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Andres Treadway kullanıcısının profil fotoğrafı

Gruplara katılın

GİRİŞ YAP KATIL
Editör'ün Seçimi