Duyurular

Siyah sarımsak nedir?

 

Şimdi de “siyah sarımsak” ile tanışalım

Uykusuz her geceeeee…

Size bir bilgi. Öyle alışıyoruz ki uykusuzluğa, çocuklar uyusa biz uyuyamıyoruz. Sonra da ver elini stres, ver elini halsizlik. Uykusuzluğa onca şey ekleniyor. Çocuklarımızla güzel zaman geçirebilmemiz için bize en lazım şey olan enerjimiz tükeniyor.

Birkaç gün önce adını her zaman duyduğumuz ancak hakkında çok da şey bilmediğimiz siyah sarımsağı epey bir tanıdık. Bilgileri sizinle paylaşmak istiyoruz. Şaşırmak yok okuyunca. ????

Biz, tüm bilgileri MDC Black Garlic yetkililerinden aldık. MDC Black Garlic faydalı doğal bileşenleri içeren, günlük enerjiyi ve sağlığı destekleyen siyah sarımsak ekstresinden oluşan bir gıda takviyesi. Bir tableti 85 diş bildiğimiz sarımsağın iyi etkilerine bedelmiş ve bir tablet vitamin, mineral, polifenol, lineloik asit, protein, aminoasit ve sülfür bileşenlerini doğal haliyle içeriyormuş.

Tableti yazacağız ancak şimdi siyah sarımsağın nasıl oluştuğuna bakalım isterseniz…

Bildiğimiz sarımsağın taneleri (dişleri), dış kabukları soyulduktan sonra ezmek, kırmak, bıçakla doğramak gibi herhangi bir fiziksel zarara maruz kaldığında bir savunma mekanizması olarak Allisin üretir. Allisin aynı zamanda sarımsağın yoğun kokusunun da nedenidir. Siyah sarımsak ise bildiğimiz sarımsağın 60-90°C aralığında, 60 güne kadar, özel cihazlar içerisinde bekletilerek fermente edilmesiyle elde edilir. Bu süreçte herhangi bir kimyasal madde kullanılmaz. Fermantasyon, kefir, yoğurt, maya, turşu gibi birçok faydalı besinin oluşmasında insanoğlunun yüzyıllardır kullandığı doğal bir yöntemdir. Siyah sarımsağın rengi, kokusu ve tadı siyah sarımsağın oluşumu sürecindeki fermantasyonla değişir. Bu sürece katkı maddeleri ya da kimyasal eklentilerle müdahale edilmez.  Sarımsakta bulunan Allisin, bu fermantasyon esnasında sadece siyah sarımsakta bulunan S-Allilsistein maddesine dönüşür. Siyah sarımsağın aktif maddesi olan S-Allilsistein yüksek antioksidan özelliği gösteren doğal bir sülfür bileşenidir. Antioksidanlar, bağışıklık sistemini destekler, hücreleri hastalığa karşı korur ve yaşlanmayı yavaşlatır.

 

Vücudumuzda suda çözünen ve “yıllanmış sarımsak özütü” olarak da adlandırılan bu madde, sarımsağın tüm faydalarını artmış bir öz halinde içerir. Siyah sarımsağın besin öğeleri normal sarımsaktan daha güçlüdür. Fermantasyon süreci sırasında oluşan reaksiyonlar nedeniyle rengi, tadı ve kokusu değişen siyah sarımsak; normal sarımsaktan farklı olarak kokmaz. İşte bu nedenle MDC Black Garlic tablette ağızda kötü bir tat bırakmıyor, nefesin kokmasına neden olmuyor.

Siyah sarımsak güçlü içeriği sayesinde yüksek enerji verir, vücuttan toksik madde atılımını destekler ve doğal bağışıklık hücrelerimizin daha güçlü olmasını sağlar. Doğal bağışıklık hücreleri vücudumuzun en önemli elemanlarındandır ve hastalık mikroplarıyla mücadele eder. Siyah sarımsak ile güçlenen bağışıklık hücreleri sayesinde hastalık semptomları azalır, soğuk algınlığı ve gribin şiddeti düşer. Düzenli olarak tüketildiğinde soğuk havalarda ve mevsim geçişlerinde ihtiyaç duyulan korumayı sağlar.

Vücuttaki glukozun işlenmesine yardımcı olan siyah sarımsak, sağlıklı ve dengeli beslenme düzenini korumamıza da destek olur.

Düzenli kullanımda siyah sarımsakta doğal haliyle bulunan vitamin, mineral, polifenol ve sülfür bileşenleri ile ihtiyaç duyduğumuz günlük enerjiyi en doğru şekilde almamıza destek olur. İçeriğinde birçok kimyasal ve yapay bileşen bulunan takviyeler uzun süreli düzenli kullanımda birçok yan etkiye sebebiyet verme riski taşırken siyah sarımsak doğal enerji kaynağı olarak güvenle düzenli olarak kullanılabilir.

Biz duyduklarımızı yazdık siz de doktorunuza, eczacınıza danışarak kullanabilirsiniz.

Detaylı bilgi için:

Instagram/mdcblackgarlic

Facebook/mdcblackgarlic hesaplarına bakabilirsiniz.

 

Bu içerik MDC Pharma desteğiyle hazırlanmıştır.
Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?Siz de yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

genografi

Yalnız değilsiniz

  • Kisha Calder kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Daniel Barringer kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Juanita Wilbanks kullanıcısının profil fotoğrafı

Gruplara katılın

GİRİŞ YAP KATIL
Editör'ün Seçimi