Bebek Çocuk Duyurular Editörün Seçimi Uyku düzeni bozulursa

Üstünü örtmese de olur (mu?)

Uykusuz Anneler Kulübü olarak uykuyu bölecek şeyler konusunda dikkatliyiz.

Biliyoruz ki oda sıcaklığı, odada ışık olması/olmaması, sessizlik veya sabit bir tonda ses gibi çevresel faktörler uykuyu etkiliyor. Bunların yanısıra uykuda ne giydirdiğimizin de çok büyük önemi var.

Fazla giydirirsen terler, az giydirirsen üşür. Üstünü bir türlü örtmez, sen örtsen de açar. İşte burda uykusuz anne ve babaların imdadına uyku tulumları yetişir.

Uyku tulumu üreticisi Woolnat ile iş birliğimiz sonucu sizlere “Merino” yününün farkını, avantajlarını ve öne çıkan özelliklerini aktarmak istiyoruz. Çünkü Merino yününden uyku tulumu, deneyimlerimiz sonucunda sınıfı geçti 🙂

  • Merino yünü ince yapılı. Yani çocuğa battaniye giydirmişsiniz gibi bir his olmuyor. Hatta bu inceliği yüzünden acaba üşür mü diye şüpheye düşenler oluyor. Hayır üşümüyor çünkü termal koruma özellliği var; yani kışın sıcak, yazın serin tutuyor.
  • Ciltteki nemi ağırlığının %30’una kadar emerek teri çekip ciltten uzaklaştırıyor ayrıca ıslandığında çok hızlı kuruyor. Mikro iklimlendirme dedikleri özelliği sayesinde cildinizin ideal nem ortamında kalmasını sağlıyor.
  • Merino yünün, nefes alan dokusuyla vücudu havalandırarak tahriş, egzama ve alerji gibi cilt rahatsızlıklarının tedavisine de yardımcı olduğu Temmuz 2017 tarihinde yayınlanan 12 haftalık bilimsel araştırmaların sonuçlarında belirtilmiş (araştırmaya şu linkten ulaşabilirsiniz). Ayrıca uyurken giydiğiniz pijamanın uyku sürelerine etkileri de araştırılmış. Görselde görüldüğü üzere yünlü pijamanın etkisi fazla 🙂 Konuyla ilgili yazıyı okumak isteyenler için linki https://woolnat.com/2018/06/26/merino-yun-daha-iyi-bir-uyku/

 

 

  • Merino yün giysiler, pamuk kıyafetlere göre çok daha hızlı ve etkili bir iyileşme süreci yaşanmasına da destek oluyor. Bu noktada cildi çok hassas olan kişilerin bu yünden yapılmış ürünleri de denemesini öneririz (büyükler için ürünler de mevcut).

Woolnat hem bebeklerin nasıl giydirilmesi gerektiğine daire hem de üşüme belirtileri ile ilgili çok güzel bir kart hazırlamış, bu kartı da yazımızda sizlerle paylaşmak istedik. Oda sıcaklığına göre bebeğinizi nasıl giydirmeniz gerektiğine bu karttan bakabilirsiniz.

 

Uyku tulumunun kolsuz modelleri mevcut. Bebekler zaten uyurken örtüden kolların. çıkardığı için bu özgürlük hissinin benzerini oluşturarak kolsuz hazırlanmış. Uzun kollu tulumlar soğuk iklimler kısa kollu tulumlar sıcak iklimler için öneriliyor. Evlerinin içi ılık olan ailelerin kısa kollu tulumları tercih etmesi bebeklerini daha rahat hissettirebilir. 

Uyku tulumlarının kalıpları resimde de görüldüğü üzere geniş, çocukların rahatlığı göz önüne alınarak bilinçli bir şekilde büyükçe tasarlanmış. Bu sayede bir tulumu uzun süre kullanmak mümkün. Merino yününün Avustralya’dan ithal edilmesi sebebi ile özellikle pamuklu ikamelerine göre fiyatı yüksek gelebilir. Bu noktada dayanıklılık ve uzun süreli kullanım göz önüne alınırsa daha sağlıklı bir kıyaslama yapılmış olacaktır.

Siteye üye olarak yapılan alışverişlerde otomatik olarak %10 indirim olduğunu haber vermek isteriz ve 6/12ay-1/2yaş tulum bedenlerde kısa kullanım süresinden dolayı sonraki büyük beden satın almalarında %25 indirim yapıyorlar.

https://woolnat.com/urun/kolsuz-fermuarli-cocuk-uyku-tulumu/ adresinden ürünlere ulaşabilirsiniz.

Tüm çocuklara dolayısıyla uykusuz anneler ve uykusuz babalara da kesintisiz uykular dileriz 🙂

*Bu içerik Woolnat desteğiyle hazırlanmıştır.

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?Siz de yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

genografi

Yalnız değilsiniz

  • Davis Shaffer kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Daniel Barringer kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Felix Matheny kullanıcısının profil fotoğrafı

Gruplara katılın

GİRİŞ YAP KATIL

Benzer Yazılar

Editör'ün Seçimi