Duyurular seminer

ÜYÇAP 3. Ücretsiz Veli Seminerini Gerçekleştirdi!

uycap

 

Üstün yetenekli çocukların velilerini bilinçlendirmeyi amaçlayan “Üstün Yetenekli Çocukların Aile Platformu” ÜYÇAP, Beyoğlu Öğretmenevi işbirliği ile düzenlediği 3. seminerinde üstün yetenekli çocukların RAM (Rehberlik Araştırma Merkezi) da tanılanma sürecindeki soruların cevaplarını aradı.

Gerçekleştirilen seminerde Avcılar Ram Müdürü Uzman Psk. Danışman Sn.Vahdettin Yaşar, “Rehberlik Araştırma Merkezleri nedir, çocuklara hangi durumlarda test yapılmalıdır, test sonucu üstün yetenekli çıkan çocuk için eğitim imkanları nelerdir, üstün yetenekli tanısı alan çocuğun anne ve babası çocuk için neler yapabilir” sorularına yanıt verdi.

Medyada “dahi çocuk“ olarak bilinen Sn.Yalın Alpay ise “üstün yetenekli tanısı alarak yurt çapında ünlü bir çocuk olmanın hayatı üzerindeki yansımalarını”  seminere gelenler ile paylaştı.

Üstün Yetenekli Çocukların Aile Platformu ÜYÇAP, Mart 2013’te üstün yetenekli çocukların velilerine destek vermek, çocuklara uygun eğitim ortamları yaratmak, sorunları çözmeye yönelik paylaşımlarda bulunmak, sorunlar için kalıcı çözümler bulmak amacıyla kuruldu. ÜYÇAP, ÜYÇ eğitimine yönelik politikalar gerçekleştirmek için sivil toplum kuruluşu olmayı hedefliyor. Her ilde derneği olan bir konfederasyon haline gelmek için çalışmalarını sürdüren ÜYÇAP; Avrupa Birliği projeleri, çeşitli bakanlıkların projeleri ve vakıfların projelerinden faydalanarak üstün yetenekli çocukların eğitimlerinin desteklenmesi ve geliştirilmesini hedefliyor.

 

Facebook grup adresi:

https://www.facebook.com/groups/potansiyellicocuklarinyakinlari/

twitter: @uycap

İnternet adresi: www.uycap.com

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?Siz de yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

genografi

Yalnız değilsiniz

  • Virginia Donohoe kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Jeremy Venn kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Pansy McBurney kullanıcısının profil fotoğrafı

Gruplara katılın

GİRİŞ YAP KATIL

Benzer Yazılar

Editör'ün Seçimi