Duyurular Ne var, ne yok? seminer

ÜYÇAP Ücretsiz Seminerlerine Devam Ediyor!

Üstün yetenekli çocuklar için uygun eğitim ortamları oluşturmayı ve velilerine destek vermeyi amaçlayan Üstün Yetenekli Çocukların Aile Platformu, Kadıköy Belediyesi işbirliği ile 3 Mayıs Cumartesi günü yaptığı seminerde, “üstün yetenekli çocukların hakları neler?” sorusunun da cevabını aradı.

Gerçekleştirilen seminerde Marmara Üniversitesi , Atatürk Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü, Bölüm Başkan Yardımcısı , ayrıca “Üstün Yetenekli Çocukların Hakları” ve “Üstün Yetenekli Çocukları Anlamak” adlı kitapların yazarı Yrd. Dç. Dr. Faruk Levent veli sorularına yanıt verdi. TEVİTÖL mezunu Hülya Cesur ise “üstün yetenekli çocuk, genç ve yetişkin olmak” ile ilgili deneyimlerini paylaştı.

Üyçap Kurucularından Filiz Günsür ve Ada Deniz ise önümüzdeki dönemde seminerlerine devam edeceklerini ve çocuk etkinlikleri gerçekleştireceklerini duyurdu.

 

Üstün Yetenekli Çocukların Aile Platformu ÜYÇAP, Mart 2013’te üstün yetenekli çocukların velilerine destek vermek, çocuklarımıza uygun eğitim ortamları yaratmak, sorunları çözmeye yönelik paylaşımlarda bulunmak, sorunların çözümü için kalıcı çözümler bulmak amacıyla kuruldu. ÜYÇ eğitimine yönelik politikalar gerçekleştirmek için sivil toplum kuruluşu olmayı hedefliyor. Her ilde derneği olan bir konfederasyon haline gelmek için çalışmalarını sürdüren ÜYÇAP, AB projeleri, çeşitli bakanlıkların projeleri, vakıfların projelerinden faydalanarak üstün yetenekli çocukların eğitimlerinin desteklenmesi ve geliştirilmesini hedefliyor.

 

Facebook grup adresi:

https://www.facebook.com/groups/potansiyellicocuklarinyakinlari/

twitter: @uycap

İnternet adresi: www.uycap.com

Mail: bilgi@uycap.com

 

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?Siz de yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

genografi

Yalnız değilsiniz

  • Jeremy Venn kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Pansy McBurney kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Andres Treadway kullanıcısının profil fotoğrafı

Gruplara katılın

GİRİŞ YAP KATIL