Uzmanımız

Uyku Eğitimi Hangi Durumlarda Gereklidir?


Anne baba için; çocukların %25-%45 oranında uyku sorunları olduğu düşünülürse anne babalara henüz çocuk doğmadan temel bir uyku eğitimi verilmesi,  sonrasında yaşanabilecek uyku sorunlarıyla baş etmede kendilerine yardımcı olacaktır.

Bebek için: Bebek büyüdükçe uykusunun düzene girmesi genel bir beklentidir ancak bebeğinizin uyku düzeni aylar geçtikçe iyileşmek yerine iyice bozulmaya başlamışsa, bundan bebeğinizin ve kendinizin olumsuz etkilenmeye başladığınızı düşünüyorsanız uyku eğitimine gecikmeden başlamalısınız.

Bir bebek sağlık sorunu olmaksızın 1 yaşında hala kendi başına uyuyamıyorsa, uykuya yatırma için yarım saatten fazla uğraşmanız gerekiyorsa ve gece boyunca uyanmaları devam ediyorsa çocuğunuzun bir uyku sorunu olduğunu ve bu konuda bir şeyler yapmanız gerektiğini düşünmelisiniz.

 

Uzman Psikolog Aysun Bal Ömeroğlu
http://aysunomeroglu.com.tr/

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?Yorumlar

 1. esra

  üye girişi yapamıyorum,mail adresim kayıtlı lütfen yardım edin:(((

 2. esra

  dvd çekilişinde adım var ama benimle iletişime geçilmiyor bir türlü,neden acaba???

 3. tuğba

  aysun hanım merhaba, bebeğimi gece uykusu konusunda eğitmeye çalışıyorum.fakat emzirmeyi tamamen mi bırakmalıyım bilemiyorum. aslında hala sütüm var ve sadece son emişi gece yatarken olsun istiyorum. bu mümkün mü sizce?yani gece emmesin diye acaba sütü mü kessem?karışık bir durumdayım.yardım edin ltfn.

Siz de yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

genografi

Yalnız değilsiniz

 • Juanita Wilbanks kullanıcısının profil fotoğrafı
 • Daniel Barringer kullanıcısının profil fotoğrafı
 • Felix Matheny kullanıcısının profil fotoğrafı

Gruplara katılın

GİRİŞ YAP KATIL

Benzer Yazılar

Editör'ün Seçimi