Faydalı bilgiler Teknoloji

Uyku Saati İçin Mobil Aplikasyonlar

appuyku

 

Bebeğinizin uyku saatinde size destek olacak tablet ve akıllı telefonlarda bulunan aplikasyonları araştırdık ve çok beğenilenleri sizler için derledik.

Önceki yazımızda bir kısmını paylaşmıştık. Kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Önceki yazımıza göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

profilo-ninni-makinesi

Profilo Ninni Makinesi

Ücretsiz olan bu aplikasyonda telefonunuzu uçak moduna alarak gece boyu tekrarlayan ninni, müzik ve sesler ile uykuya devam etmesine destek olabilirsiniz. Uykusuz Anneler Kulübü’nün önerisi olan Profilo Ninni Makinesi‘ni telefonunuza ücretsiz olarak şu linkten indirebilirsiniz uykusuz anneler!

 

womb

Womb Sounds-Baby Sound Machine

Bebeklerin anne karnında duyduğu sesler bu uygulamada… Ayrıca beyaz sesler denen kolik bebekleri rahatlatmaya yarayan sesler de mevcut. Ücreti 4,29TL.

 

 

uyku application

 

Relax Melodies Oriental Meditation

Uygulama 36 sesten oluşmakta ve uyku için çok etkili olduğu belirtilmiş. Rahatlatıcı sesler, huzurlu bir ortam yaratacak, uykusuzluk  çekenler için derin bir uyku sağlayacak. Sesleri birleştirip kendiniz de karışım yapabilirsiniz. Ayrıca saat alarm ve timer da mevcut. Uygulama ücretsizdir.

 

 

Uyku Sesleri

Artık uykuya dalmak daha kolay. Bu uygulamada rahatlatıcı uyku getiren sesler bulunuyor. Uyku sesleri uygulamasını açıp başucunuza koyun ve derin bir uykuya dalın.

Uygulama ücretsiz.

 

 

uyku uyg

Sleep Bug Pro: White Noise Soundscapes

Bu uygulamada bebekleri rahatlatmaya yarayan “beyaz sesler” bulunuyor. 24 farklı sahne, 83 farklı ses efekti ve herkesin kendi zevkine ve ihtiyacına uygun 300 farklı ses…

Uygulamada isterseniz rastgele istenirse de sizin seçeceğiniz seslerden rahatlatıcı melodiler yapılabiliyor. Ücretli uygulamadır.

 

 

ninni

Bebekler için Ninni Müzikleri Lite

Küçük Bebeğinizi Huzurla Uyutmak için Müzikli Ninniler… Bebeğinizin rahatlaması ve uykuya dalması için müzikli ninnileri bu uygulamada bulabilirsiniz. 13 tane sakinleştirici ninni mevcut. Ses kalitesi çok güzel ve ayrıca çalacağı süreyi ayarlayabiliyorsunuz. Uygulama tek bir ninni için ücretsiz. Diğer ninnileri de almak isterseniz ücret ödemeniz gerekiyor.

 

 

beyin app

 Beyin Geliştirme – Konsantrasyon Artırma ve Stresten Kurtulma

Bu uygulama aslında doğrudan uyku için sayılmaz; ama paylaşmadan edemedik. Bir çok ülkede eğitim uygulamalarında birinci seçilmiş.

Bu uygulamada, binoral sesler (beyin dalgalarıdır; rahatlatma, öğrenmeyi artırma, konsantrasyon ve yaratıcılık sağlar.), doğal sesler (bio ritmi sağlar), klasik müzik (konsantrasyon sağlar ve beyin dalgalarını istikrarlı noktada tutar.)

Yeterli uykudan sonra sabah kendine gelemeyenler, sabaha tazelenmiş başlamak isteyenler, sınava hazırlananlar, konsantrasyon ve hafızayı gücünü artırmak isteyenler, yaratıcılığa ihtiyacı olanlar, stresten yana problemi olanlar, derin bir rahatlamaya ihtiyaç duyanlar, meditasyon yapanlar, sakinleşmek isteyenler için hazırlanmış bir uygulama.. Uygulama açıklamasında bunlar ve daha fazlası yazmaktadır. Denemekte fayda var. Ücretsizdir.

 

 

 

çocuk masalları

Çocuk Masalları

Türklerden güzel bir uygulama.. Uykudan önce okumanız için eski bilindik masal ve hikayeler.

Bu uygulamada kategorilere ayrılmış 120 masal ve hikaye var. Uygulama 1,99 TL.

 

 

Önceki yazımızda bulunan uygulamalara buradan ulaşabilirsiniz..

 

* Bu içerik Profilo Ninni Makinesi’nin desteği ile hazırlanmıştır.

 

 

 

 

 

 

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?Siz de yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

genografi

Yalnız değilsiniz

  • Karla Pichardo kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Yanira Haszler kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Kirk Mayberry kullanıcısının profil fotoğrafı

Gruplara katılın

GİRİŞ YAP KATIL

Benzer Yazılar

Editör'ün Seçimi