Anne Yazıları

Uykusuz annelere bunları söylemeyin

 

yazi1

Geceyi yine ayakta geçirdiniz. Uykularınız bölük pörçük. Yine de o gün arkadaşınız geleceği için mutlusunuz. Hazırlanıyorsunuz. Kapı çalıyor ve daha ilk dakikada başlıyor en kızdığınız cümleler. Karşınızdaki kişi size yardım etmek istese dahi kurulan yanlış cümleler sinir ediyor. Oysa sizin aklınızda neler neler konuşmak vardı değil mi?

 

 1. Yorgun görünüyorsun

Biliyorsun ki yorgunum. Kötü göründüğümün de farkındayım. Zaten özgüvenim yerlerde. “Bebeğimi neden uyutamıyorum, eyi yanlı yapıyorum” düşünceleri kafamda uçuşuyor. Gözlerimin altındaki morlukların herkes farkında. Hatırlatmak zorunda mısın?

 1. Ay, bebek gece uyumadı mı yoksa.

Haberin var mı bilmem ama bu bebek HER GECE ayakta. Bunu da anlatıyorum, yazıyorum sosyal medyada. Gördüğünü de biliyorum. Şimdi senin bütün gece uyumuş olman hem seni kıskanmama hem de içten içe kızmama neden oluyor.

 1. Eğer …. yaparsan daha iyi uyuyacağını biliyor musun?

Şimdi kaç aydır uykusuz olduğumu hesaba katarsak eğer, ne kadar makale, haber okuduğumu tahmin edebilirsin. Bütün yöntemleri ezbere biliyorum. Doktorla konuşuyorum, internetten araştırıyorum, başka annelere soruyorum. Senin önerdiğin şeyi en az 5 farklı yerden duydum ve denedim.

 1. Sabret, elbet uyuyacak.

Yok, bana hiç de öyle gelmiyor. Kendimi doğduğumdan beri uyumamış gibi hissediyorum. Ve sanki sonsuza kadar da uyuyamayacakmış gibi…

 1. Bu anların, onunla baş başa olmanın tadını çıkar.

Ben zaten bütün gün bebeğimle baş başayım. Arada bir de yastığımla yalnız kalsam, baş başa uyusam fena mı?

 1. Gece emen bebeklerin daha az uyuduğunu, sürekli uyandığını duymuştum…

Şimdi sırf bu yüzden bebeği sütten mi keseyim? Emzirmekle bir sorunum yok ki benim. Süt meselesi bana özel kalsın lütfen.

 1. Gündüz uyumayı denesen…

Kahve içmek, evde de olsa arada bir arkadaşlarımı görmek, ortalığı toplamak, yemek pişirmek, saniyeleri saymadan duş yapmak, kitap okumak… Peki o zaman bunları kim yapacak?

Peki uykusuz anneler ne ister?

Sadece nasılsın, iyi misin, sana yardımcı olabileceğim bir şey var mı deseniz yeter…

 

 

Bu yazı www.huffingtonpost.com/sandy-roffey/10-things-a-mom-who-has-been-up-all-night-doesnt-want-to-heart_b_5343205.html adresinden den alınan bilgilerle Uykusuz Anneler Kulübü tarafından derlenmiştir.

Görsel http://www.worldofmoms.com/ adresinden alınmıştır.

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?Siz de yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

genografi

Yalnız değilsiniz

 • Our History ANG AUTO PARTS Founded in 1993. It is an integrated chain supply of auto parts combined with technology & design(Hangzhou Angnuo) and trade(Hangzhou Zhuonan). It has been committed to providing the best parts, prices and customer service in the automotive aftermarket industry. Our Factory ANG AUTO PARTS has been engaged in bearing industry for more than 26 years and made international trade of bearing import and export for more than 17 years. We have our own brand \"ANG\" and applied ISO16949 certificate for certification authority. Our Product The company is specialized in automotive bearing parts&accessories and industry machine bearings, and other auto parts. Especially auto tapered roller bearings, wheel bearing, wheel hub unit, spherical roller bearings, thrust ball bearings and truck clutch release bearings. Also control arm, cv joints and other auto parts.The auto production model of hundresds of species, applicable to the different cars and trucks. Also we can customize various large non-standard products such as the most competitive products according to customers\' demands. The company is located in international city of world Hangzhou, there have convenient transportation of sea and air shipment. It is a powerful assurance for short delivery time and customer good service. Welcome to join us! Product Application ANG鈥檖roducts are utilized in automobile, industrial, vehicle and automation applications. Our Certificate The company鈥檚 products applied ISO16949 certificate for certification authority. Production Equipment Cold Extrusion Equipments; Heat Treatment Equipments; Automatic Grinding Line; Automatic Assembly Line; Precision Measurement Equipments; Endurance Laboratory. Production Market The company is exporting to 48 countries and districts, including USA, UK, Germany, CA, Austrailia, Saudi Arabia, Iran, Russia, ukraine, Poland, Spain, Italy, Turkey, Dubai, Nigeria, South africa, Brasil, Tanzania, Egypt, India, Pakistan, Ecuador, etc. And built a strong relationship in both the national and international markets. Our Service By ceaselessly improve our quality and after-sale service, we have confidence in cooperating with every potential customer.Rear Wheel Bearing Hub Assembly For Lawn Mowers in stock website:http://www.ang-autoparts.com/ kullanıcısının profil fotoğrafı
 • oeier2v kullanıcısının profil fotoğrafı
 • ghaqua kullanıcısının profil fotoğrafı

Gruplara katılın

GİRİŞ YAP KATIL

Benzer Yazılar

Editör'ün Seçimi