Aktiviteler Duyurular

23 Nisan’da Çocuklar İçin Aktiviteler

Uykusuz Anneler Kulübü için bu hafta Şehrin Çocuk Hali‘nin önerdiği aktiviteler aşağıdaki gibi…Çocuklarınızla keyifli vakit geçirebileceğiniz daha fazla aktivite için Şehrin Çocuk Hali‘ni ziyaret etmenizi öneririz uykusuz anneler!

Print

23 Nisan’da Renk Renk Uçurtmalar Akmerkez’den Yükselecek

Akmerkez,  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı rengârenk bir uçurtma şenliği ile karşılıyor.  23 ve 24 Nisan günleri 12:00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek etkinlikte, çocuklar hayallerindeki uçurtmaları çizip boyayabilecek. Boyama ve çizim aktivitesi sonrasında uçurtmalar Akmerkez Üçgen Teras’tan gökyüzüne yükselecek. 23 Nisan’da yine Akmerkez’de çocuklar özgürce eğlenerek en güzel bayramı yaşayacak. 12.00’de başlayacak etkinlikler saat 16.00’ya kadar sürecek.

İstanbul Oyuncak Müzesi 11. Yaşına Kitapların Işığında Giriyor!

Her yıl geleneksel hale dönüşen İstanbul Oyuncak Müzesi 23 Nisan kutlamaları, bu yıl kitapların izinde şekillenen bir şenlik havasında geçecek. Ziyaretçiler, aydınlanmanın iki temel taşı olan müze ve kitabın buluşmasını İstanbul Oyuncak Müzesi’nde yaşayacaklar. Çocuk kitaplarından ilham alınarak oluşturulan 23 Nisan etkinlik takviminde tiyatro oyuncusu Mehmet Erbil’in “Bir Bavul Masal” adlı oyunuyla çocuklar eğlenceli ve düşsel bir yolculuğa çıkacaklar, sonrasında Zerrin Bilge Omala ile birlikte yapacakları ‘Kitabım Canlanıyor’ çalışmasıyla bir kitabı yeniden yorumlayacaklar. 23 Nisan tarihinde gerçekleşecek etkinliğin saati ise 13.00.

 Sealife

‘Dev Japon Örümcek Yengeci’ Sea Life Akvaryum’da!

Kimileri onun için yaşayan en çekici deniz canlısı diyor, kimileri en korkuncu. Kimiyse onun için dünyalı değil o bir uzaylı diyor. Dev Japon Örümcek Yengeci adından da anlaşılacağı gibi Japonya’da, sadece Pasifik Okyanusu’nun 500 metre derinliğinde yaşayan dünyanın en büyük yengeç türü. İçerisinde akıllı ahtapot, Avrupa’nın en geniş köpekbalığı ailesi, piranalar, rengârenk tropik okyanus balıkları gibi 15 binin üzerinde deniz canlısı bulunan ve İstanbul’un en uzun Okyanus Tüneli’ne sahip SEA LIFE Akvaryum’un ailesine katılan en yeni tür Dev Japon Örümcek Yengeci, 31 Mayıs tarihine kadar Forum İstanbul’da bulunan SEA LIFE Akvaryum’da görülebilir.

istanbul_modern_cocuk_senligi_1

11.Çocuk Şenliği: Dünya İçin Hayallerim Var

İstanbul Modern, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda düzenlediği 11. Çocuk Şenliği ile çocuklara “Dünya için Hayallerim Var” adlı programı armağan ediyor. Eğitim Programı Ana Destekçisi Garanti Bankası’nın katkılarıyla 19 Nisan – 24 Nisan 2016 tarihleri arasında düzenlenecek olan şenliğe 3 bin çocuğun katılması bekleniyor. 2016 yılı Çocuk Şenliği kapsamında ilk defa Dünya Günü’nü de kutlayan program ücretsiz olarak düzenleniyor. Saat 10.00’da başlayacak etkinliklere 4-12 yaş arasındaki tüm çocuklar davetli.

 Kidzania

23 Nisan Şenliği

Akbatı AVYM, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında çocukları hem eğitecek, hem de eğlendirecek keyifli etkinliklere ev sahipliği yapıyor. KidZania 4-14 yaşları arasındaki çocuklara, son derece güvenli bir ortamda, yetişkinlerin dünyasındaki meslekleri ve aktiviteleri deneyimleme fırsatı sunuyor ve çocukların eğlenirken öğrenmelerini destekliyor. Akbatı AVYM’de kurulacak KidZania Go alanında çocuklar birbirinden farklı atölyelere katılabilecek ve KidZania dünyası ile tanışacak. 19-24 Nisan tarihinde gerçekleşecek etkinliklere çocuklar saat 12.00 ile 19.00 arasında katılabilirler.

Tüm etkinlikler hakkında detaylı bilgi ve daha fazla etkinlik için lütfen tıklayınız.

 

 

 

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?Siz de yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

genografi

Yalnız değilsiniz

  • Rebecca Lapham kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Lurlene Eggleston kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Angeline Noskowski kullanıcısının profil fotoğrafı

Gruplara katılın

GİRİŞ YAP KATIL
Editör'ün Seçimi