Anne sütü ve emzirme Anne-Baba Uykusuz Baba Yaşam

Babaların Emzirmeye Yardımcı Olmasının 10 Yolu

 

Anneler emzirdiğinde babalar döngüden çıkmış gibi hissedebilirler. Bebekler bazen emmek istemez ya da anne çok yorgun olabilir böyle bir durumda babalar bir şekilde bebeği besleyebilirler. Babalar emzirme sürecine uzak gibi gözükseler bile aslında onların bu dönemde yapabilecekleri şeyler vardır.

 1. Bebeği annesine siz getirin.

Gece yarısı bebeğiniz ağlayarak uyandığında kendiniz besleyemiyorsanız bile kalkın ve aç olan bebeğinizi annesini getirin, önce bebeği sakinleştirip sonra beslenmesi için anneye verin. Bu yaklaşım hem anneye, hem de bebeğe iyi gelecektir.

 1. Ona atıştırmalık hazırlayın.

Bebeğiniz beslenirken annesinin de bir şeyler atıştırmaya ihtiyacı olabilir. Emzirme sırasında tek elle atıştırabileceği bir şeyler hazırlayabilirsiniz.

 1. Ona bir içecek hazırlayın.

Emziren anneler bol sıvı tüketirler. Bebeğini emzirirken, anne genellikle çok fazla suya ihtiyaç duyar, bu yüzden susuzluğunu gidermek için biraz su getirin. Şekerli ya da kafeinli şeylerden kaçının.

 1. Varsa daha büyük çocuklarızıla ya da evcil hayvanlarınız ile ilgilenin.

Emziren annenin istediği tek şey dikkatinin dağılmamasıdır. Emzirme sırasında evdeki daha büyük çocuğunuzun ihtiyacına koşması ya da evdeki evcil hayvanınız ile ilgilenmesi imkansızdır. Bunların sorumluluğunu siz alın.

 1. Rahat oturmasını sağlayın.

Ona her zaman en rahat koltuğu ayarlayın. Emzirme yastığına mı, yoksa sırtını desteklemek için başka bir yastığa mı gereksinim duyduğunu sorun. Eğer yatakta emziriyor ise, ayağının altında güzel bir yastık yardımcı olacaktır.

 1. Şişeleri yıkayın, pompayı temizleyin.

Annem sütünü sağıyorsa ona bir iyilik yapın ve bulaşıkları siz üstlenin. Sağma ve beslenme malzemelerinin hijyenini siz sağlayın, hazır hale getirin.

 1. Emzirmeyi destekleyin.

Eğer anne dışarıda özgür şekilde emzirmek istiyorsa onu bu konuda destekleyin. Hiçbir anne bebek emzirme odalarını, kapalı emzirme örtülerini kullanmak zorunda değil. Ona özgürce emzirmesi için destek olun.

 1. Rahat olun ve siz de bebeğinizle ilgilenebilirsiniz!

Bunu söylemeye gerek yok anne bebeğin karnını doyurur siz de boşalan ile ilgilenirsiniz J Bebeğin altını değiştirin. Ne kadar bez ya da kusmuk temizlediğinizin önemi yok, sadece düşünün ki en azından memelerinin içi bomboş kalana kadar emiliyor.

 1. Eşiniz seks yapmak istemezse surat asmayın.

İlk emzirme döneminde kadınlar daha hassas olurlar. Büyük ihtimal eşiniz göğüslerinin ucundan süt sızarken kendini seksi hissetmiyordur. Bu konuda baskı uygulamayın.

 1. Çok soru sormayın 🙂

Eşiniz/sevgiliniz, emzirmeyi bırakacağını söylediğinde ne kadar emzirmiş olursa olsun, ona ne kadar iyi iş çıkardığını ve zorlukların üstesinden geldiğini söyleyin. Her gün bebekle ilgilenmek ve onu emzirmek zor bir iş ve bunu yapan kişinin övgü duymaya hakkı var. Bir babanın emzirme konusunda başka ne yardımı olabilir ki?

 

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?Siz de yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

genografi

Yalnız değilsiniz

 • Our History ANG AUTO PARTS Founded in 1993. It is an integrated chain supply of auto parts combined with technology & design(Hangzhou Angnuo) and trade(Hangzhou Zhuonan). It has been committed to providing the best parts, prices and customer service in the automotive aftermarket industry. Our Factory ANG AUTO PARTS has been engaged in bearing industry for more than 26 years and made international trade of bearing import and export for more than 17 years. We have our own brand \"ANG\" and applied ISO16949 certificate for certification authority. Our Product The company is specialized in automotive bearing parts&accessories and industry machine bearings, and other auto parts. Especially auto tapered roller bearings, wheel bearing, wheel hub unit, spherical roller bearings, thrust ball bearings and truck clutch release bearings. Also control arm, cv joints and other auto parts.The auto production model of hundresds of species, applicable to the different cars and trucks. Also we can customize various large non-standard products such as the most competitive products according to customers\' demands. The company is located in international city of world Hangzhou, there have convenient transportation of sea and air shipment. It is a powerful assurance for short delivery time and customer good service. Welcome to join us! Product Application ANG鈥檖roducts are utilized in automobile, industrial, vehicle and automation applications. Our Certificate The company鈥檚 products applied ISO16949 certificate for certification authority. Production Equipment Cold Extrusion Equipments; Heat Treatment Equipments; Automatic Grinding Line; Automatic Assembly Line; Precision Measurement Equipments; Endurance Laboratory. Production Market The company is exporting to 48 countries and districts, including USA, UK, Germany, CA, Austrailia, Saudi Arabia, Iran, Russia, ukraine, Poland, Spain, Italy, Turkey, Dubai, Nigeria, South africa, Brasil, Tanzania, Egypt, India, Pakistan, Ecuador, etc. And built a strong relationship in both the national and international markets. Our Service By ceaselessly improve our quality and after-sale service, we have confidence in cooperating with every potential customer.Rear Wheel Bearing Hub Assembly For Lawn Mowers in stock website:http://www.ang-autoparts.com/ kullanıcısının profil fotoğrafı
 • oeier2v kullanıcısının profil fotoğrafı
 • ghaqua kullanıcısının profil fotoğrafı

Gruplara katılın

GİRİŞ YAP KATIL
Editör'ün Seçimi