Çözüm yolları Faydalı bilgiler Uyku Eğitimi

Bebeğimin Sabahları Daha Uzun Uyumasını Nasıl Sağlarım?

sabah bebek

 

Birçok ebeveyn bebeklerinin sabahları çok erken saatlerde uyandığından şikayet ederler. Ancak bebeğinizin ne şekilde erken uyandığını bilmek gerekir. Bu durum iki şekilde olabilir. Uykusunu yeterince alamadan uyanmak ve basitçe sabah erkenden uyanmak.

Bebeğinizin yeterince uyuduğunu anlamak için gün içindeki hal ve tavırlarına bakın. Uykulu görünüyor mu? Uyandıktan 1-2 saat içinde tekrar uyuyakalıyor mu?

Unutmayın ki küçük bir bebeğin bir gecede en az 10 saat uyku uyumaya ihtiyacı vardır. Eğer bebeğiniz gece uykusunu tam uyumadan uyanıyorsa, ortamında onu uyandıran bir etmen olup olmadığını kontrol edin. Eğer günışığı sabah 5:00 civarında odasına geliyorsa, odayı karartan bir çözüm yolu bulabilirsiniz. Ya da eğer bezi çok ıslandığı için uyanıyorsa, gece kullanımı için uygun olan uzun süreli veya ıslak hissettirmeyen bezlerden kullanabilirsiniz.

Eğer bebeğiniz erkenden uyanıyorsa ve siz daha fazla uykuya ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız, tekrar uykuya dalıp dalmayacağından emin olun. Tekrar uykuya dalmak için genelde sizin yardımınızı istiyorsa, sabahları da aynı şeyi talep ediyor olabilir. Bu sabah erken uyanmaların bir çoğu gece yarısı uyanmaları gibidir. Ancak uykusunun büyük bir kısmını aldığı için tekrar uykuya dalması daha zor gelmektedir. Yani bu sabah erken vakitte uyanmaları da gece yarısı uyanmaları gibi düşünüp tekrar uykuya dalmasına yardımcı olabilirsiniz.

Eğer bebeğiniz uyandığında onu kendi yatağınıza almayı alışkanlık haline getirdiyseniz ve kendi başına daha iyi uyuyan bir bebekse, sabahları uyanınca bir süre kendi yatağından ayırmayın. Birkaç hafta sabahları sizin için yorucu geçecek ama uzun dönem için bu sorunu halletmiş olacaksınız.

Bebeğiniz akşam 7:00-7:30 gibi uyuyorsa, sabahları da 5:30-6:00 gibi uyanması normaldir. Belki biraz daha geç uyumasını sağlayabilirsiniz. Bazen nasıl oluyorsa, erken yatmaları daha geç uyanmalarına sebep olabilir, hatta geç uyumaları da geceleyin sağlıksız ve huzursuz bir gece geçirmelerine neden olup daha erken uyanmalarına etken olabilir.

 

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?Yorumlar

 1. Sakine Tarık Turhan

  benim bebeğim 3 ayını bitirdi gece uykusu çok iyi diyebilirim maşallah ama yazdığınız gibi sabah 6 da ayakta akşam erken yatıyoruz 7-8 gibi ama bebekler bu saatlerde yatar diyor herkes bende ona uyuyorum gece sadece emmek için kalkar emip tekrar uyur sebebi benim kanımca odamın erkenden aydınlanıyor olması kalın bir perde aldım ama küçük geldi cama oda yinede gece gibiolmuyor oda uyanıyor diye düşünüyorum biraz daha geç yatırmalı mıyım sizce?

  • Senem Öztürk

   Sakine hanım daha geç yatırmayın. O saatte kalkabilir. Siz bir süre sonra tekrar yatırın. Maaşallah uyku düzeni de gayet güzel. 3 aylık bir bebeğin günde toplam ortalama 16 saat uyuması yeterlidir. erken uyumaya alışırsa öyle devam eder. Sağlıklı, bol uykulu günleriniz olsun. 🙂

Siz de yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

genografi

Yalnız değilsiniz

 • Our History ANG AUTO PARTS Founded in 1993. It is an integrated chain supply of auto parts combined with technology & design(Hangzhou Angnuo) and trade(Hangzhou Zhuonan). It has been committed to providing the best parts, prices and customer service in the automotive aftermarket industry. Our Factory ANG AUTO PARTS has been engaged in bearing industry for more than 26 years and made international trade of bearing import and export for more than 17 years. We have our own brand \"ANG\" and applied ISO16949 certificate for certification authority. Our Product The company is specialized in automotive bearing parts&accessories and industry machine bearings, and other auto parts. Especially auto tapered roller bearings, wheel bearing, wheel hub unit, spherical roller bearings, thrust ball bearings and truck clutch release bearings. Also control arm, cv joints and other auto parts.The auto production model of hundresds of species, applicable to the different cars and trucks. Also we can customize various large non-standard products such as the most competitive products according to customers\' demands. The company is located in international city of world Hangzhou, there have convenient transportation of sea and air shipment. It is a powerful assurance for short delivery time and customer good service. Welcome to join us! Product Application ANG鈥檖roducts are utilized in automobile, industrial, vehicle and automation applications. Our Certificate The company鈥檚 products applied ISO16949 certificate for certification authority. Production Equipment Cold Extrusion Equipments; Heat Treatment Equipments; Automatic Grinding Line; Automatic Assembly Line; Precision Measurement Equipments; Endurance Laboratory. Production Market The company is exporting to 48 countries and districts, including USA, UK, Germany, CA, Austrailia, Saudi Arabia, Iran, Russia, ukraine, Poland, Spain, Italy, Turkey, Dubai, Nigeria, South africa, Brasil, Tanzania, Egypt, India, Pakistan, Ecuador, etc. And built a strong relationship in both the national and international markets. Our Service By ceaselessly improve our quality and after-sale service, we have confidence in cooperating with every potential customer.Rear Wheel Bearing Hub Assembly For Lawn Mowers in stock website:http://www.ang-autoparts.com/ kullanıcısının profil fotoğrafı
 • oeier2v kullanıcısının profil fotoğrafı
 • ghaqua kullanıcısının profil fotoğrafı

Gruplara katılın

GİRİŞ YAP KATIL