Emzik

Bebeğiniz İçin Emzik Seçimi ve Bakımı

emzik seçimi

 

Doğru emziği nasıl seçerim?

Emzikler çeşitli renklerde, modellerde ve farklı şekilde uçlarda mevcuttur. Eğer emzik kullanmaya yeni başlıyorsanız, değişik birkaç şekilde emzik satın almak isteyeceksiniz. Emzikler; 0-6 ay için ve 6 aydan büyük bebekler için olmak üzere 2 boyutta satılır. Bebeğinizin tercihi hangi boyutta ya da modelde olursa olsun, emziğin sağlam olmasına ve ağzına tamamen girmemesine dikkat edin.

 

Yüzeyinde hava akımını sağlamak için delikler olmalıdır. Bu delikler olmazsa, bebeğin salyaları emzikle cilt arasında birikir ve ciltte kızarıklık veya tahrişe neden olur.  Lateks ve silikon meme arasında seçim şansınız vardır. Silikon memeli emzikler diğerine göre daha serttir. Ayrıca daha kolay temizlenir ve koku yapmazlar. Ancak bebeğiniz bu silikonlu olanları, lateks emzikler kadar yumuşak bulmayacaklar. Lateks memeli emzikler daha esnektir, ama daha yumuşak olmalarından dolayı bebeğiniz bu emziği ağzından daha hızlı atar. Eğer bebeğinizi latekse karşı alerjisi varsa bu tip emzik kullanmamalısınız.

 

BPA ve fatalat içermeyen emziklerden almalısınız, ama zaten örneğin Amerika’da 1999 yılından beri fatalat emziklerde kullanılmamaktadır ve BPA da normalde lateks ve silikonda bulunmamaktadır.

 

Bir kere en uygun emziği bulduysanız, yedeklerini de almayı unutmayın. Genelde sıklıkla kaybolurlar..

 

Emziği ne kadar süre kullanıp atmalı ?

Bu, bebeğinizin emziği ne kadar sık emdiğine bağlıdır. Emzik ucu zamanla ve kullanım yoğunsa yıpranabilir. Bu sebeple bebeğinize verirken ucunu kontrol edin.

 

Yıpranma durumuna bakarken; bebeğin emerken ağzına kaçmaması için, üzerinde delik, yırtık ve zayıflamış bölümler olup olmadığına da bakın.

Bazı memeler ayrıca zamanla yapışkan hale gelirler.

Emzik çok pahalı bir şey değildir. O yüzden en iyisi yıprandığına dair belirtiler görür görmez yenisiyle değiştirmenizdir.

 

Bebeğimin emziğini nasıl temizlemeliyim?

İlk kullanımdan önce, emziği sabun ve suyla iyice yıkayıp durulayın. Bazı kaynaklar, ilk kullanımdan önce emziğin olası kimyasallar arınması için 5 dakika boyuna kaynatmanızı önerirler. Sonrasında da sıcak sabunlu suyla yıkayabilirsiniz.

Silikon emzikler bulaşık makinasının üst kısmında yıkanabilir, ama lateks olanlar genellikle makinada yıkanamaz cinstendir. Mantarı önlemek için, emziği yarı sirke yarı su karışımında her gün birkaç dakika bekletmeniz iyi fikirdir. Ardından iyice durulayıp kurutun.

Eğer bebeğiniz emziğini yere düşürürse, sıcak suyla yıkayıp tekrar verebilirsiniz. Kendi ağzınızda temizlemeyin. Eğer çok ayak basılan bir yere düşerse sıcak ve sabunlu suyla yıkayın. Her zaman temizlemek için ortam olmayabileceğinden yedek emzik taşıyın.

 

 

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?Siz de yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

genografi

Yalnız değilsiniz

  • eseset kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Yiwu LiShi Import&Export Co.,Ltd is a professional supplier dedicated in producing various decorative artificial plants, such as green wall panel, artificial grass mat, sucullent, wreath, and metal furnitures. Our products sell well in more than one hundred countries and regions around the world. Such as ITALY, FRANCE, AMERICA, MEXICO, AUSTRALIS Etc. And cooperated with many famous brands all over the world.  Our company have advanced technique, machine and skilled employees, could reach the level of fire protection and UV resist for more options. We established our own quality management system. We\'re BSCI audit approved factory. We sincerely welcome friends from all over the world to visit our company and cooperate with us on the basis of long-term mutual benefits. We are looking for receiving your inquiry soon.   low price Pansy Silk Artificial Hanging Basket website:http://www.lsboxwoodhedge.com/ kullanıcısının profil fotoğrafı
  • gevitng kullanıcısının profil fotoğrafı

Gruplara katılın

GİRİŞ YAP KATIL
Editör'ün Seçimi