Bebek Çocuk Uykusuz Hamileler Yaşam

Bebek Doğmadan Alınan Gereksiz Eşyalar

bebek eşyası

 

Sallanan sandalye

Bebek odası takımlarına ilave olarak emzirmek için sallanan sandalyeler de satılmaktadır. Bazıları bu sandalyeleri çok kullanırken bazıları da çok gereksiz bulabilir. Eğer siz de işe yaramadığını düşünenlerden olursanız, bebeğiniz doğduktan sonra öyle bir harcama yapmadığınıza sevinebilirsiniz. Bunu anlayabilmek için en iyisi daha önce kullanan bir arkadaşınızdan ödünç alıp ilk günlerde denemek…

 

Bebek beşiği

Bebek beşikleri genelde sadece doğumdan sonra birkaç ay kullanılmaktadır. Bebek hızla büyüdüğü için kendi karyolasına geçiş yapacaktır. Sonrasında bu beşikler evde gereksiz yer kaplayacaktır. Bunun yerine ilk aylar için portatif park yataklar daha fonksiyonel ve kullanışlı olabilir.

Bebek bezi için çöp kovası

Eğer çöpünüzü dışarda saklama (balkon gibi..) imkanı varsa böyle bir kovaya ihtiyaç yok. Bebek kakaları ilk zamanlarda sadece anne sütü kakası olduğu için çok ağır kokulu olmaz. Bir süre bekledikten sonra koku rahatsız eder. Hemen çöpü atma imkanınız varsa böyle bir kovaya da ihtiyaç olmayacaktır.

Sterilizasyon cihazı

Bebeğin eşyalarını sterilize etmek için en kolay ve bilinen yöntem kaynatmaktır. Bir tencerenin içinde biberonlarını, emziklerini vs. kolayca kaynatabilirsiniz.

Elektrikli biberon ısıtıcısı

Mutfakta ekstra elektrikli alet biriktirmek yerine, aynı işlevi sıcak su dolu bir kaba 1-2 dakika biberonu oturtarak da yapabilirsiniz.

Bebek telsizi

Eviniz tek katlı bir daireyse bebeğinizden gelen sesleri nasıl olsa duyacağınız için bebek telsizleri evde kullanımda gerekli olmayabilir. Bunu da bebeğiniz doğduktan sonra edinebilirsiniz, bizce acele etmeye gerek yok 🙂

Bebek ayakkabısı

Genelde minik bebekler için ayakkabılar kullanışsız olur ve bebek ayağından çıkarmak ister. Ayağını sıcak tutmak niyetinde iseniz ayaklı bodyler, tulumlar idealdir.

Yenidoğan ve 0-3 aylık için giysiler

Çok fazla sayıda yenidoğan veya 0-3 aylık giysiler almamanızı öneririz. Çok kısa sürede bunlar bebeğinize küçük geleceğinden hepsini giydirme fırsatınız olmayacaktır. Hatta bazen bebeğiniz doğduğunda bile yenidoğan giysiler küçük gelebilir.

 

En iyisi bebeğiniz doğduktan sonra bazı ihtiyaçları belirleyip tamamlamak. Biliyoruz özellikle ilk bebeklerde insanın her şeyi almak gelir içinden ama inanın sonra ben bunu neden almışım diyorsunuz 🙂

 

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?Siz de yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

genografi

Yalnız değilsiniz

  • Davis Shaffer kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Daniel Barringer kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Felix Matheny kullanıcısının profil fotoğrafı

Gruplara katılın

GİRİŞ YAP KATIL
Editör'ün Seçimi