Duyurular Ne var, ne yok?

Bebek Masajı Eğitimi

unnamed1

Her anne ve babanın kendi bebeğinin uzmanı olduğu felsefesini benimseyen Bebek Masajı Eğitmeni Ceyhan Witzel, ebeveyn-bebek bağlanmasının önemli bir süreç olduğunu ve birlikte geçirilen anlarda bebeğe ne kadar sevgi ve şefkat dolu dokunuşlar hediye edilirse, sağlıklı ve güven dolu bir ilişki kurmanın bir o kadar kolay ve güzel olduğunu belirtiyor. Ebeveyn ile bebek arasındaki bağın güçlendirilmesine destek olmak ve ebeveynlere masaj tekniklerini öğretmek üzere henüz emeklemeyen bebeği ile birlikte ebeveynlerin katılabileceği “Bebek Masajı Kursu” nu hayata geçiren Witzel, bu kursta rahat, huzurlu ve sakin bir ortamda başka anne ve babalar ile sohbet ederek, günlük hayatın koşuşturmalarından uzaklaşarak, uygulamalı bebek masajı teknikleri ile ilgili ebeveynlerle birlikte uygulamalar yaparak konuyla ilgili bilgileri aktarıyor.

 

Bebek masajı sırasında hem anne hem de bebek keyifli zaman geçirerek fiziksel ve duygusal olarak kesintisiz iletişim halindedir. Ten tene ve göz göze temasta bulunmak, hem annenin hem bebeğin stres hormonlarının seviyesinin düşmesini ve hormonal değerlerini düzenlemesini sağlıyor. Rahatlamak için mutluluk ve sevinç hormonu olarak da tanımlanan Oksitosin ve Seratonin hormonlarına ihtiyacımız var. Her iki hormon da masaj sırasında salgılanır, böylece bebeğin hiperaktivitesi azalır, kasların gevşemesi ile bebeğin fiziksel aktivitesi de artar. Karın masajı, sindirim sistemini ve bağışıklık sistemi güçlendirir, kan dolaşımı hızlandırır. Gaz ve kolik sancılarının, kabız ve hazım sorunlarının, mide ağrıları, karın krampları ve gelişim sancılarının, kaslarda meydana gelen gerginliklerin, bebeklerin diş çıkarma sırasında yaşadıkları sancıların azalmasında da bebek masajı çok etkili. Her gün belli bir saatte 5-10 dakika yapılan masaj ile ciltte meydana gelen gerginlikler azaltılabilir, cilt daha da yumuşar ve böylece cildin kuruması önlenir. Bebek masajı, lenf bezleri ve sinir sistemi gelişimini, bebeğin duygusal gelişimini de olumlu yönde etkiliyor, uyku alışkanlıklarının düzene girmesini sağlayabiliyor, bebeğin kendi kendini regüle etmesine yardımcı oluyor. IAIM sertifikalı 4 haftalık bebek masajı eğitiminin her bir 90 dakikalık seansında, handling, bebeğin davranış durumları, sinyaller ve reflexler, yağlar, bebek masajı hangi aydan itibaren ve ne zaman yapılır? ve uygulamalı masaj teknikleri hakkında bilgiler paylaşılıyor. 

unnamed

 

Ceyhan Witzel Hakkında: 1974 Berlin doğumlu. Hacettepe Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı eğitimi, Almanya’da Okul Öncesi Çocuk Gelişimi ve Pedagojik Eğitimi aldı. 2010 yılında İstanbul’a yerleşti. Türkiye’nin ilk veli inisiyatifi okulu olan Küçük Kara Balık Çocukevi’nde gönüllü eğitmenlik yapmasının yanı sıra, alternatif bir eğitim modeli olan Montessori eğitim yöntemi ile ilgili olarak hem hizmet içi eğitimlere hem de Montessori ve Kaynaştırma Eğitimini Geliştirme Derneği’nin seminerlerine katıldı. OrffSchulwerk’in yaz seminerlerine, Müzik Pedagoğu Onur Erol’un sertifikalı Orff eğitimlerine ve 2012’de Uzman Psikolog ve Oyun Terapisti Filiz Çetin’in oyun terapisi eğitimine katıldı. 2012 yılında Moda Kids Club Oyun Grupları’nı kurdu. Oyun gruplarında çocukların özellikle oyuncaksız oyun oynamayı deneyimlemeleri, Orff müzik yaklaşımına dayalı çeşitli ritim enstrümanlarını keşfetmeleri, şarkılar, hikayeler, tekerlemeler, el-parmak ve grup oyunları öğrenmeleri için çocuk odaklı bir ortam sunuyor. Hem Almanca hem de Türkçe olarak düzenlediği oyun gruplarının yanı sıra sadece babaların çocukları ile birlikte oyun oynayabilecekleri “Baba benimle oynar mısın?” projesini yürütüyor. IAIM – Uluslararası Bebek Masajı Derneği’ne bağlı olan Almanya Çocuk ve Bebek Masajı Derneği tarafından düzenlenen Bebek Masajı Uzmanlık Eğitimi alan Witzel, Certifed Infant Massage Instructor/Uluslararası Sertifikalı Bebek Masajı Uzmanı ve Eğitmen olarak, Nefessİstanbul, DOUM, Annezen, ve Pilates Plus İstanbul’da ailelere eğitimler vermeye devam ediyor.

Başvuru için:

Ceyhan Witzel

IAIM Bebek Masajı Uzmanı
0535 0879918
Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?Siz de yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

genografi

Yalnız değilsiniz

  • Pansy McBurney kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Jeremy Venn kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Ermelinda Saxon kullanıcısının profil fotoğrafı

Gruplara katılın

GİRİŞ YAP KATIL
Editör'ün Seçimi