Yaşam

Bebekten Sonra Cinsel İsteksizlik Normal Midir?

bebekten sonra cinsel hayat

 

 

Bebeğin doğumundan sonra cinsel isteksizlik normal midir ve bu duygu ne kadar sürer?

Seks hayatındaki bu düşüş doğumdan sonra normaldir. İsteksizlik duygusu aylarca sürebilir. Lohusalar içerisinde yapılan araştırmalara göre %20 oranında kadının doğumdan 3 ay sonrasına kadar cinsel istekte azalma ya da isteksizlik duyduğu ortaya çıkmıştır. Diğer %21 ‘inin ise cinsel ilişkiyi tamamen reddettikleri ve bundan hoşlanmadıkları görülmüştür.

Bu duygular birçok etkenden kaynaklanabilir. Birinci etken, yeni doğan bebek sebebiyle yaşanılan aşırı yorgunluk cinsel dürtüleri etkiler. Yeni bebekler sürekli anneye gereksinim duyarlar. Sürekli bebekle fiziksel temas ve saatlerce ilgi isterler. Bu, anneyi hem fiziksel hem de duygusal olarak tüketir. Sonunda kendinize ayıracak biraz vakit kaldığında ise fiziksel olarak kendinize bir mola verirsiniz, ve bu dinlenme ihtiyacı, önem sırasında seksten daha önce gelir.

İkinci etken, vücudunuzun doğumdan sonra iyileşme, toparlanma sürecinde olmasıdır. Hormonal değişiklikler de dengenizi bozmaktadır. Ayrıca cinsel birleşmenin acı vermesinden de endişe ediyor olabilirsiniz, bir çok kadın doğumdan sonraki ilk cinsel ilişkilerde rahatsızlık hissedebilir. Vücut, doğumdan sonra halen iyileşme sürecine devam etmektedir ve genelde olduğu gibi rahat hissetmemeniz normaldir. Bu duygularla vücudunuzun görünüşü hakkında ve kendinizi seksi ve çekici bulma konusunda problem yaşarsınız.

Üçüncü etken, tekrar planlanmamış şekilde hamile kalmaktan korkmanız olabilir. Bu kalıtsal bir etkendir. Doğada, anne hayvanlar bebekleri doğduğunda onları büyütme sürecinde fazla çiftleşmezler. Vücutları da bu dönemde yeni bir yük taşımak, yani yeni bir hamilelik için elverişli değildir. Aynı durum kadınlar için de doğru olabilir.

Bunların hepsinin iyi yanı, çoğu kadın için libidodaki bu düşüşün geçici olduğudur. Zamanla ve sabırla siz ve partneriniz önceden olduğu gibi cinsel hayatınıza geri dönebilirsiniz.

 

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?Siz de yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

genografi

Yalnız değilsiniz

 • Yiwu LiShi Import&Export Co.,Ltd is a professional supplier dedicated in producing various decorative artificial plants, such as green wall panel, artificial grass mat, sucullent, wreath, and metal furnitures. Our products sell well in more than one hundred countries and regions around the world. Such as ITALY, FRANCE, AMERICA, MEXICO, AUSTRALIS Etc. And cooperated with many famous brands all over the world. Our company have advanced technique, machine and skilled employees, could reach the level of fire protection and UV resist for more options. We established our own quality management system. We\'re BSCI audit approved factory. We sincerely welcome friends from all over the world to visit our company and cooperate with us on the basis of long-term mutual benefits. We are looking for receiving your inquiry soon.  low price Pansy Silk Artificial Hanging Basket website:http://www.lsboxwoodhedge.com/ kullanıcısının profil fotoğrafı
 • gevitng kullanıcısının profil fotoğrafı
 • About Us Changyuan Wanyou Sanitation Machinery Factory Changyuan Wanyou Sanitation Machinery Factory production of ruyi brand drain cleaning machines, road cleaning machine and other products professional production and processing companies, has a complete and scientific quality management system. Products are widely used in thermal power plants, petrochemical, heating that is, the boiler cleaning and maintenance and a variety of drain cleaning and descaling, is the domestic more ideal mechanical cleaning products. Over the years has been popular and favored by users. Changyuan Wanyou Sanitation Machinery Factory integrity, strength and product quality recognized by the industry. We are committed to the continuous optimization and improvement of product design, the customer\'s hope is our pursuit of the direction, dedicated to the customer service is our wish, the company is perfect after-sales service, sincere love dedication to the new and old users, welcome to come, to contain, negotiate business.  Sewer Line Cleaning Machines factory website:http://www.sectionalmachine.com/ kullanıcısının profil fotoğrafı

Gruplara katılın

GİRİŞ YAP KATIL