Bebek Çocuk Uncategorized

Çocukla Çeşme Plajları – 1

propaganda1

Her tatilcinin yolu yaz aylarında Çeşme’den geçiyor. Fakat son yıllarda o kadar fazla mekan açıldı ki sınırlı tatil günlerinde en doğrusunu bulmak bazen oldukça güç oluyor. Özellikle de çocuklar ile beraber seyahat ediliyorsa…

O halde işte size bir kaç deneyimlenmiş plaj ve mekan alternatifi!

FLY-INN

flyinn4

İlk sırada Çeşme’nin ilk göz ağrısı Fly-inn yer alıyor. Fly-Inn, eski koyu Aya Yorgi’deki güzel ambiyansını aratmayacak bir başka koyda bu sene tekrar hizmet vermeye başladı. Altınkum’un berrak denizine konuşlanmış mekanın sahili ve denizi kumluk ancak bazı yerlerinde çok fazla olmamakla birlikte bir miktar taş da bulunuyor. Ama problem edilecek boyutta değil. Çocuklar kumda keyifli vakit geçirdiği için ve denize yakın olduğu için annelerin favorisi deniz kenarındaki ilk şezlonglar. Fakat istenirse arkada yastıklar ile bezenmiş, çocukların özgürce koşturabileceği geniş bir çimlik alanda mevcut. Restaurant bölümünde ise 35 yıllık Altınkapı deneyiminin genç kuşağı Y’Git Restaurant hizmet veriyor.

flyinn1

flyinn2

flyinn3

Peki anne-babalar için kısa molayı kim veriyor dersiniz? Evet Tektekçi, Fly-Inn’in içinde 2 barı ile tüm gün sahile hizmet veriyor. Çocuklar oldu da denizden sıkıldı diyelim, bu sefer imdadımıza kumlar üstüne yapılmış çocuk parkı yetişiyor. Ve en güzeli ise Fly-Inn’in içinde Doğa Rutkay’ın Çocuk Atölyesi bulunuyor. Bale Hocası Ece Aydemir ortaklığında 4-12 yaş arası çocuklara, ebeveynler sahilde rahat rahat zaman geçirirken, her biri 2‘şer saatten oluşan hamur, ritim, boyama, drama…saatleri düzenliyorlar.

PROPAGANDA

propaganda2

Bir başka çocuklar için uygun plaj ise Indra Taşpınar’ın sahibi olduğu Propaganda Beach. Eski Seaside’ın yerine açıldığını söylememiz bile, pek çok kişi için yeterli olabilir. Bu da demek ki geniş bir alan, uzun bir plaj, kumluk, temiz açık deniz… Yine Fly-Inn gibi geniş bir kumsal ve çimlik alana sahip Propaganda da, çocukların kudurması için müsait. Ayrıca arka alandaki hamaklar da çocuklar için ayrı bir eğlence kaynağı. Yemekler ise kendi mutfağından ve oldukça leziz. Gelelim yayılma kısmına; şezlonglar sırtı kalkan, 2li yatak gibi olan ve kasalar üstünde dümdüz yataklar şeklinde çeşitleniyor. Fakat gelmeden önce çocuk için ön sıralarda rahat bir şezlonga yer ayırtmanızı öneririm. Yoksa denizin dibinde oturacağım derseniz, rezervasyonsuz(?!) şezlonga ulaşmak için sizi uzuuun bir yürüyüş bekliyor. Ya da en iyisi 2. sıraya razı olmak :)))

propaganda1

propaganda3

Şunu söylemeden geçemeyeceğim ki, İstanbullu işletmelerin gelmesi ile Çeşme’ye “sınıf ayrımı” kavramı yerleşmiş durumda. “Ye kürküm ye” İstanbul mekanlarında oldukça işleyen bir kavram, benden hatırlatması. Gitmeden önce beşi bir yerdelerinizi takın :)))

PAPARAZZİ

paparazzi1

Çeşme’yi Çeşme yapan mekanlardan Paparazzi ise kendi tarzını korumaya elinden geldiğince devam ediyor. Çocuklu ailelerin özellikle tercih ettiği mekanın aslında uzun bir kumsalı yok, hatta küçücük diyebiliriz. Aya Yorgi Koyu’nun kuytu olmasından dolayı, esintili Çeşme’de Paparazzi, her zaman bir kaçış mekanıdır. Suyu hemen derinleşmez ve her zaman ılıktır. Çeşme’nin deli rüzgarından burada eser yoktur. Müzik sesi asla rahatsız etmez ve bundan dolayı şezlongda veya arabalarında uyuyan çocuk kareleri çokça görülür. Yemekler ise gerçek anlamda 10 numaradır. Öğlene doğru kalabalıklaşan mekan için verebileceğim tavsiye; olabildiğince erken gelip hatta kahvaltıyı da burada yapmak ve insan sayısı artmadan denizin, Paparazzi’nin tadını çıkarmaktır. Çeşme’de evi olanlan çocuklu ailelerin de çokca tercih ettiği bir mekan olduğu için 17:00 gibi Paparazzi’nin çocuk popülasyonu azalmaya başlar ve sabah erken saatler gibi, akşam üstü saatleri de oldukça keyiflidir. Deniz kenarındaki şezlonglar banko çocuklu ailelerindir, küçük bir alan olduğu için gitmeden rezervasyon yapmak gerekebilir. Ancak arka alanda yer bulamama problemi çok yaşanmaz.

paparazzi2

paparazzi 3

Eveet bu haftalık Çeşme Plaj önerilerimiz böyle, biz keşfedip deneyimledikçe paylaşmaya devam edeceğiz.

Çağrı Lahur

www.yapilacaklarlistesi.co

Instagram – yapilacaklarlistesi

Twitter – yapilacaklarL

Facebook – yapilacaklarlistesi

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?
 • yapilacaklarlistesi.co

  Yapılacaklar Listesi • Siz de yorum yapın

  Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

  genografi

  Yalnız değilsiniz

  • Our History ANG AUTO PARTS Founded in 1993. It is an integrated chain supply of auto parts combined with technology & design(Hangzhou Angnuo) and trade(Hangzhou Zhuonan). It has been committed to providing the best parts, prices and customer service in the automotive aftermarket industry. Our Factory ANG AUTO PARTS has been engaged in bearing industry for more than 26 years and made international trade of bearing import and export for more than 17 years. We have our own brand \"ANG\" and applied ISO16949 certificate for certification authority. Our Product The company is specialized in automotive bearing parts&accessories and industry machine bearings, and other auto parts. Especially auto tapered roller bearings, wheel bearing, wheel hub unit, spherical roller bearings, thrust ball bearings and truck clutch release bearings. Also control arm, cv joints and other auto parts.The auto production model of hundresds of species, applicable to the different cars and trucks. Also we can customize various large non-standard products such as the most competitive products according to customers\' demands. The company is located in international city of world Hangzhou, there have convenient transportation of sea and air shipment. It is a powerful assurance for short delivery time and customer good service. Welcome to join us! Product Application ANG鈥檖roducts are utilized in automobile, industrial, vehicle and automation applications. Our Certificate The company鈥檚 products applied ISO16949 certificate for certification authority. Production Equipment Cold Extrusion Equipments; Heat Treatment Equipments; Automatic Grinding Line; Automatic Assembly Line; Precision Measurement Equipments; Endurance Laboratory. Production Market The company is exporting to 48 countries and districts, including USA, UK, Germany, CA, Austrailia, Saudi Arabia, Iran, Russia, ukraine, Poland, Spain, Italy, Turkey, Dubai, Nigeria, South africa, Brasil, Tanzania, Egypt, India, Pakistan, Ecuador, etc. And built a strong relationship in both the national and international markets. Our Service By ceaselessly improve our quality and after-sale service, we have confidence in cooperating with every potential customer.Rear Wheel Bearing Hub Assembly For Lawn Mowers in stock website:http://www.ang-autoparts.com/ kullanıcısının profil fotoğrafı
  • oeier2v kullanıcısının profil fotoğrafı
  • ghaqua kullanıcısının profil fotoğrafı

  Gruplara katılın

  GİRİŞ YAP KATIL