Aktiviteler Ne var, ne yok?

Çocukla Geziyoruz- Kemer Golf Resort Bistro Restoran

fotograf 2

Uzun zamandır arkadaşlarımızdan duyup merak ettiğimiz Kemer Country&Golf Club’ ün sosyal tesislerine bu hafta sonu için kahvaltı planı yaptık. Daha önce hiç yolu Kemerburgaz-Göktürk tarafına düşmemiş biri olarak oldukça uzak geldiğini söylemeliyim. Ataşehir-Kemerburgaz arası neredeyse 1 saat sürüyor. Özellikle hafta sonu burayı tercih edeceklerin trafiği de düşünerek erken çıkmaları faydalarına olur.

Biz yağmurlu güne geldik ne yazık ki. Bu yüzden etrafı pek gezme şansımız olmadı. Alabildiğine yeşil bahçesinde uzun uzun yürümeyi, Duru ile birlikte at binenleri görmeyi umuyorduk. Maalesef olmadı. Ayrıca daha yazının başında belirtmeliyim ki Kemer Golf Resort “A plus” bir yaşam ve sosyal alan tesisi. Bu tanım fiyatları, gelen misafirleri, hizmeti ve diğer her şey için geçerli.

fotograf 1

Yağış sebebiyle restoran kısmının cam duvarlarını kapatıyorlar. Öyle çok büyük bir salon değil bu yüzden çocuklar da işin içine girince gürültüyü tahmin edersiniz. Güneşli havalarda büyük terasıyla açık havada daha keyifli olacağına eminim. Pazar günleri açık büfe kahvaltısı var. Bir sürü çeşidin olduğu, kuş sütü eksik menülerden olduğunu söyleyemem. Yeterli ölçüde, çok abartılmamış. Her çeşidi az az, taze getirip koyuyorlar. İstediğiniz sıcak servis edilecek kahvaltılıkları ve çayınızı kendileri servis ediyorlar. Servis elemanlarının çok kibar olduğunu yeri gelmişken söylemeliyim. Aynı nezaketi sadece size değil çocuklara da gösteriyorlar. Açık büfe kahvaltı 0-6 yaş grubu çocuklar için ücretsiz, 6-12 yaş grubu ise %50 indirimli. Çocuklar için mama sandalyesi yerine sandalye adaptörleri bulunuyor ve sadece 1 tane var.

fotograf 3

Kahvaltı sonrası hava biraz açınca golf sahasına nazır terasında kahve keyfi yapabildik. Temiz havası ve yemyeşil manzarası insanın ruhuna iyi geliyor. Burada bizi tek rahatsız mesele arılar oldu! Kahve falan yakıyorlar ama nafile, pek etkili olmuyor. Arılardan rahatsız olmazsanız golf oynayanları izleyebilirsiniz. Sık sık turnuvalar da düzenleniyormuş ve oldukça kalabalık oluyor. Sanırım biz Türkler golfe pek ilgi uymuyoruz daha çok yabancı oyuncular dikkatimizi çekiyor J

Afişlerden doğum günü kutlamaları için Kemer Country içinde kurulan Kidsville’ i de öğrenmiş oldum. Oldukça eğlenceli ve bir o kadar da büyük gözüküyor. İlgilenenler Kidsville’in detaylarını telefonla öğrenebilirler.

fotograf 4

O kadar yola değer mi derseniz sanırım oraya kadar gitmişken golf oynamayı ya da at binmeyi bilseniz fena olmaz. Bence öylesi daha keyifli olur 🙂 Diğer kahvaltı önerilerimiz için www.cocuklageziyoruz.com u ziyaret edebilirsiniz.

Adres: Göktürk Beldesi, Uzun Kemer Mevkii- Eyüp/ İstanbul   Tel: 0212 239 7770

 

Çocuklageziyoruz

Burcu Çalışkan

www.cocuklageziyoruz.com

 

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?
 • Çocukla Geziyoruz

  Çocukla Geziyoruz • Siz de yorum yapın

  Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

  genografi

  Yalnız değilsiniz

  • Daniel Barringer kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Lorrine Nanya kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Jerome Dandridge kullanıcısının profil fotoğrafı

  Gruplara katılın

  GİRİŞ YAP KATIL

  Benzer Yazılar

  Editör'ün Seçimi