Çocuk

Çocukların kış kıyafetleri hazır mı?

tulum4

Ve en sonunda kış geldi. Bir yanımız “nihayet” diyor, diğer yanımız “böyle iyiydik” demekle meşgul. Üşümeseydik harikaydı. Hele ki “ya çocuklar üşüyor” demeseydik. Diğer yandan kışı da yaşamak lazım. Arada derede kaldık, iyi mi?

Hadi itiraf edelim, biz üşüyünce çocuklar donuyor zannediyoruz. Burunlarını kontrol ediyoruz, ellerine bakıyoruz… Bu yüzden de en kalın giysileri alma derdindeyiz. Oysa şunu düşünmek lazım. Aynı mesafeyi gezerken, bizden daha çok hareket ediyorlar. Bizim bir adımımız,  onların en az 3 adımına eşit. Kim daha çok hareket ediyor? E onlar! Bizden fazla üşümedikleri kesin. Yine de hem kendimiz hem de sizin için en güzel kar kıyafetlerini araştırdık.

Kartopu oymaya giderken üşümesinler, ıslanmasınlar istiyoruz. Pantolon yukarı sıyrılıp o bacaklar açığa çıkmıyor mu, işte ebeveynlerin en büyük kabusu. Öyle bir giysi olacak ki içine su da girmeyecek soğuk da… Peki bunlar nerede var? Böyle giysilere Tchibo, Decathlon, Mothercare, B&G, H&M,  Defacto, Benetton  mağazalarında, hatta web sitesi olarak hepsiburada.com’da rastladık. Sadece kabanlar, montlar tulumlar da değil. Termal içlikler de bakmak gerek. Mağazada bulamazsanız, internet sitelerine de bakabilirsiniz.

tulum1

 

tulum3

 

Diyorsanız ki “üşümesin, ben de rahat rahat gezdireyim”, size tavsiyemiz önce mağazalara bakmak. Bulamazsanız da internette araştırmak. Biz böyle beğendik ancak sizin beklentiler elbet farklı olacaktır. El örgüsü bere, atkı, eldiven tamam. Ya diğerleri? Deneyin, denetin, rahat ettiği modeli bulun. Çünkü bebeğiniz sıcaksa siz de üşümezsiniz. Bu psikolojik olarak böyle. İşin doğrusuna gelirsek… Yok. Sandığımız gibi üşümüyorlar. Yanakları soğuksa bu onların “donduğu” anlamına gelmiyor. Ensesine de bakın, içini kontrol edin. Doktorunuza da sorabilirsiniz üşüdüğünü nasıl anlayacağınızı. Bir de bizim gördüğümüz kadarıyla birçok marka çocuklar için harika kışlıklar hazırlıyor.

Kar kıyafetlerinde en önemli olan:

  1. Üşümemek
  2. Islanmamak
  3. Rahat olmak
  4. Rahat giyip çıkartmak

tulum2

Bir de şunu itiraf etmek gerek. Arkadaşlarımıza da danışabiliriz. Biz kuzenlerimizden, büyüklerimizden gelenleri giyerek büyümedik mi? Siz de arkadaşlarınızla böyle bir şey yapabilir, küçülenleri kendi aranızda değerlendirebilirsiniz. Unutmadan, ikinci el satış yapan sitelere de bakabilirsiniz.

Sormadan, sizden öneri almadan bitirmeyelim… Alışveriş yaptınız mı? Nerelerden, neler aldınız?

 

 

 

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşmak ister misiniz?Siz de yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

genografi

Yalnız değilsiniz

  • Daniel Barringer kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Kisha Calder kullanıcısının profil fotoğrafı
  • Juanita Wilbanks kullanıcısının profil fotoğrafı

Gruplara katılın

GİRİŞ YAP KATIL
Editör'ün Seçimi